dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Tymczasoe ogrodzenie z drewna...okolice Piaseczna

    Witam ,

    Dzowniłem teraz do Starostwa w Piasecznie z zapytaniem czy moge robic ogrodzenie na potrzeby budowy. Tzn. z dwóch strony mialoby byc docelowo juz zrobine a z dwóch stemple + siatka.
    Pani powiedziała ,ze od strony drogi musze zrobić zgłoszenie na ogrodzenie, na co ja odparłem ze to ma byc prowizorka a nie docelowe. Zatkało ją i nie wiedziała jak ma odpowedzieć.

    Pytanko do Budowniczych : Jak wy robicie, chce od strony drogi zrobić takie tymczasowe wraz z drewnianą bramą otwieraną.

    Czy mogę tego nie zgłaszać??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    muszisz zgłosić, a co to za wysiłek wypełnić jedną stronę papieru i złożyć w Gminie?
    w czym problem? więcej czasu Ci zajmie pisanie i czytanie na formum niż formalności w urzędzie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    muszisz zgłosić, a co to za wysiłek wypełnić jedną stronę papieru i złożyć w Gminie?
    w czym problem? więcej czasu Ci zajmie pisanie i czytanie na formum niż formalności w urzędzie
    wysiłek żaden al strata czasu.dla mnie to bez sensu robic szkic ogrodzenia zastepczego.I bezsensem jestto by skaldac jakies papiery tylko na strone frontową kiedy ma ona byc tymczasowa, bo reszte to już moge robić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jakieś papiery na stronę frontową są po to, żebyś np z obornika nie zrobił ogrodzenia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    jesli to tymczasowe to nic nie musi zgłaszać

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zaciekawiła mnie Twoja historia pi0trze
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie potrzeba ani pozwolenia, ani zgłoszenia. Prawo Budowlane - nie potrzeba pozwolenia ani zgłoszenia na postawienie: "Art. 29 pkt. 24) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy,....."
    Nie bez znaczenia jest równiez fakt, że inne przepisy nakazuja "zabezpieczenie (ogrodzenie) terenu budowy".
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Art. 30. (121) 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
    3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m
    nie ma rozróznienia na tymczasowe i stałe, co jest interpretowane jako wymóg zgłoszenia jakiejkolwiek budowy ogrodzenia

    Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć:
    a) budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,
    b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami,
    c) obiekt małej architektury;
    4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
    a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
    b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,
    c) użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki;
    brak info o ogrodzeniu
    czyli nadinterpretacja
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zgoda co do pojecia "tymczasowości ogrodzenia" w rozumieniu PB - jest jednak ale:
    1. W cytowanym Art.29 pkt.24 mowa jest o "obiekcie" bez sprecyzowania o jaki obiekt chodzi, a juz na pewno nie "budowlany" w pojeciu Ustawy - na zasadzie domniemania i braku takowego zapisu (dopisku)- czyli mozna przyjąć, że kazdy obiekt w tym również budowlany
    2. Jak już wspomniałem inne przepisy nakzują "zabezpieczenie i ogrodzenie terenu budowy - pod rygorem kar administracyjnych.
    3. Logicznie . Zgłaszam budowe ogrodzenia, pod zakończeniu budowy, zgłaszam rozbiórkę ogrodzenia., nastepnie znów zgłaszam budowe nowego ogrodzenia? - bez sensu.
    4. Z praktyki. Czy jest znany przypadek ukarania (upomnienia) kogoś za postawienie bez zezwolenia ogrodzenia terenu budowy od strony ulicy? Jest za to bardzo duzo przypadków ukarania (upomnienia) za brak ogrodzenia budowy, równiez od strony ulicy.
    Moim zdaniem interpretując zapis Ustawy nalezy (z braku precyzji w tym przypadku) wziąc pod uwage intencje ustawodawcy. A intencja w przypdku zgłaszania budowy ogrodzenia jest faky wspomniany wczesniej o "ładności" ogrodzenia. Biorąc to pod uwage jakoś nie moge sobie wyobrazić "koszmarku" prowizorycznego ogrodzenia zostajacego na stałe - bo przecież zgłosiłem i może stać w nieskończoność - zgodnie z prawem. Natomiast zgodnie z cytowanym Art.29 pkt.24 po zakończeniu budowy muszę rzeczone ogrodzenie rozebrać.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie zgłaszaj daj im czas na myslenie może nareszcie pomyślą o drogach w tej zacofanej gminie i powiecie.
    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pewnie i można interpretować jak chcesz sSiwy12
    natomiast każdy "zdrowo myślący" urzędnik podeprze się Art.30.1.3) bo to jedyne zasady dot. ogrodzenia wymienione w PB
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że nie
    Ale czy ogrodzenie jest obiektem? Moim zdaniem tak
    I jeszcze jedno. To nie jest ogrodzenie, a zabezpieczenie terenu budowy - fajnie wymyśliłem?
    Tak na powaznie, to logika, logiką, a życie swoje robi. Jeśli jest "opór" urzedniczy, to "na wojnę" bym nie szedł - nie warto.

    Ps. Faktem jest, że na postawione zapytanie, urzednik nie miał prawa stwierdzić inaczej niż stwierdził. Ale faktem jest również to, że stawiajac bez zgłszenia i bez tego pytania, nikt "zdrowo myslący" nie "czepi sie" do ogrodzonego placu budowy - no chyba, że ogrodzony nie jest.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dominik i Gosia

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Zrób to ogrodzenie i tyle!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik i Gosia
    Zrób to ogrodzenie i tyle!
    oczywiście zgłaszając
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    zaciekawiła mnie Twoja historia pi0trze
    Barbossa masz jeszcze ciekawsze historie.

    Ale ogrodzenia tymczasowego nie trzeba zgłaszać.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Dominik i Gosia
    Zrób to ogrodzenie i tyle!
    oczywiście zgłaszając
    Chciełam zgłosić, ale w starostwie przy zgłaszaniu powiedziano mi, że tymczasowego ogrodzenia placu budowy się nie zgłasza.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Dominik i Gosia
    Zrób to ogrodzenie i tyle!
    oczywiście zgłaszając
    Chciełam zgłosić, ale w starostwie przy zgłaszaniu powiedziano mi, że tymczasowego ogrodzenia placu budowy się nie zgłasza.

    i tak oto skończyła się bardzo ciekawa historia

  18. #18

    Domyślnie

    Proponuję rzucić okiem na to
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony