dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Prosze o pomoc. Szukam aktualnych cen Ytong

    Witam serdecznie,

    czy ktos moze nam pomoc i przeslac jakas strone internetowa , gdzie mozna zapoznac sie z aktualnymi cenami materialow budowlanych. W szczegolnosci zalezy nam na cenach Ytong.

    z gory dziekujemy za pomoc
    M+W
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom.f

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Na chwilę obecną producent Ytonga-a nie przyjmuje zamówień, dopiero od 20 kw. Dystrybutorzy nie znają cen, prawdopodobnie na maj będzie już nowy cennik.

    Tydzień temu dokupywałem Ytong 24 po 13 zł, ale tylko dlatego udało mi się dokupić, że ktoś inny zrezygnował.

  3. #3

    Domyślnie

    Mo ja ciotka która się buduje z YTONGA z początkiem marca kupowała po 13,30. A ale zaznaczam z początkiem marca.
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Musze sie zorientowac w Niemczech jakie maja ceny. Mieszkam 70 km od granicy i gdzies czytalem na Forum , ze ktos kupowal u naszych sasiadow Ytong. Chce kupic 36.5 mm . Uwazamy , ze szkoda czasu i pieniedzy na docieplanie. Ta grubosc murow powinna w naszym klimacie sie sprawdzic. Niemcy pisza , ze ta grubosc calkowicie przy technologi Ytong wystarczy.
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  5. #5

    Domyślnie

    ...ytong-40 stka 158zł m2 + transport 1300zł od tira (trzeba gdzieś 2 3)
    ...36,5 8zł taniej

  6. #6

    Domyślnie

    Cholernie drogi materiał choć bardzo dobry, do tego trzeba to otynkować ... hmm m2 sciany na gotowo 180 do 200 pln.
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  7. #7

    Domyślnie

    wlasnie wrocilem z Niemiec i mam informacje na temat Ytong u sasiadow. Z braku czasu , zajechalem tylko do marketu TOOM . Nie jest to typowo budowlana instytucja , ale handluja Ytongiem . Pewnie ceny u nich tez nie sa najnizsze , ale dla orientacji podam to co uzyskalem.

    Ktos zakupil wlasnie 90 palet Ytong 24 i zaplacil za to 6.300€ + 19%MwSt ( podatku Vat )
    Mozna na podstawie tej informacji obliczyc jak to sie ma do naszych cen i czy warto.

    Musialem wydusic z faceta w Bauservice te dane , bo inaczej musial bym czekac 1-2 dni na odpowiedz ofertowa. Normalnie trzeba wypelnic formylarz . Wpisac ile i jakich materialow potrzebujemy i odpowiednio do ilosci wystawiaja cene. Nie ma tego ot tak z marszu.
    Nie znaczy oczywiscie , ze trzeba na to czekac. Po zamowieniu , towar jest dostarczany w przeciagu tygodnia.

    Kiedy gosc sie dowiedzial , ze jestem z Polski to gleboko wzdychal Znow z Polski...

    Codziennie lataja tam polacy i pytaja o ceny.
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał xwing
    Cholernie drogi materiał choć bardzo dobry, do tego trzeba to otynkować ... hmm m2 sciany na gotowo 180 do 200 pln.
    Myslelismy tez o tym czy to jest drogo. Na pierwszy rzut oka moze i tak , ale... jak sie policzy , ze za inny material trzeba dac np. 70zl za m2; a do tego doliczy jeszcze styropian za 100 zl m2; + klej + siatka+ zaprawa + dodatkowa robocizna + problemy z nierownymi scianami + 2 x wiecej czasu w stawianiu scian + ewentualne krzywizny powstale z niedokladnosci ,,fachowcow,, moze cos mi umknelo... ale w swietle tych wszystkich przykladow, jestesmy przekonani , ze Ytong bedzie najbardziej oszczednym materialem. Mowi sie ,, ze jestesmy zbyt biedni , zeby tanio budowac ,, Takie oszczednosci mszcza sie pozniej
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzycielka74
    ...ytong-40 stka 158zł m2 + transport 1300zł od tira (trzeba gdzieś 2 3)
    ...36,5 8zł taniej
    a ile palet wchodzi na TIR-a ?
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem ile palet ...ale sprzedawca przez tel. mówił mi że tak średnio na dom trzeba gdzieś 2.5 tira .

    Zgadzam się że że ytong nie jest tak ogromnie drogi biorąc pod uwagę jakość i to że w porównaniu z inym materiałem (np. inny beton komórkowy )nie potrzeba już go docieplać nie trzeba dodatkowo kupować klej ,bo się dostaje razem z bloczkami.
    Choc sami mamy naprawde krucho z kasą (nie ma możliwości kredytu) to poważnie zastanawiamy sie właśnie nad tym materiałem.
    My znowu mieszkamy blisko granicy z Czechami -12 km, muszę się więc zorientowac w jakiej cenie można u nich dostać ten ytong.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dax
    a ile palet wchodzi na TIR-a ?
    Na TIR-a wchodza 34 palety. Pojemnosc ma sporo wieksza, ale wtedy przekroczy ladownosc. Wedlug Xella wazy jedna paleta bloczków PP2/0,4-40cm 830kg.
    34 takie palety to waga ponad 28 ton.

    Tutaj mozna zobaczy ile wchodzi, i na jakie samochody
    http://www.ostsped.pl/ostsped_pl/pag.../gabaryty.html

  12. #12

    Domyślnie

    bardzo dziekuje, to bardzo wazna wiadomosc. Pewnie do tego trzeba jeszcze wynajac dzwig. A moze sa takie TIRy , ktore same potrafia sie wyladowac..

    No i jeszcze kierowca powinien nam to wymurowac i posprzatac po sobie To oczywiscie zart
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dax
    bardzo dziekuje, to bardzo wazna wiadomosc. Pewnie do tego trzeba jeszcze wynajac dzwig. A moze sa takie TIRy , ktore same potrafia sie wyladowac..
    Pewnie są takie tiry ale ja szukałem od stycznia i nie znalazłem. Najwiekszy HDS jaki znalazłem zabierał 20 palet. Stanęło na tym że w piątek jadę odebrać bloczki na dwa razy takim co bierze 16 (mam 27 palet).

    Z ciekawostek: jak zadzwoniłem że chciałbym w piątek przyjechać po bloczki to kobita z działu sprzedaży z gębą że co ja sobie wyobrażam że tu są zapisy itp. Dopiero jak wytłumaczyłem że są kupione były w grudniu i jest depozyt to zaczęła przepraszać że się uniosła. Jeszcze człowiek zdania nie skończy już się wydzierają tacy rozpieszczeni. Normalnie marzę o recesji i długiej mroźnej zimie.

    Jest jeszcze inna opcja wynająć TIR-a i koparkę z widłami do rozładunku (większość ma), jak można podjechać z boku - chyba taniej niż dźwig.

  14. #14

    Domyślnie

    no to miales przeprawe z nimi Ta Pani to penie z komuny demobil Normalka

    ale z ta koparka to fajny pomysl. Mozna wziasc normalnego TIRa i go troche z bokow okopac
    Taki jest tanszy i po budowie moze zasuwac. Mam widlaka do dyspozycji na przyszlej budowie , ale na takich koleczkach to on daleko w piachu nie zajedzie
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

  15. #15

    Domyślnie

    Toście mnie nie pocieszyli... Ytong 40...

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ytong 36,5 - 17szt

  17. #17

    Domyślnie

    dziekujemy za info. Decyzja padla jednak na rozmiar 40. Oszczedniej i cieplej
    Mamy juz dzialke i wybralismy projekt domu SUPERNOVA. Zaczynamy od wiosny 2008. Jak pozwola finanse , to od jesieni 2007.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony