dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    martka
    Guest
    martka

    Domyślnie Ulga remontowa-nowe mieszkanie

    Witam. Mam pytanie odnosnie ulgi remontowej. Jezeli podpisałam Przedwstepną Umowe kupna-sprzedazy mieszkania, a mieszkanie mam gotowe otrzymac od developera do konca tego roku to czy moge skorzystac, na podstawie Umowy przedwstepnej, z ulgi remontowej? Mam tu na mysli zakupy materiałów budowlanych potrzebnych na wykonczenie tego mieszkania, zakup i montaz parapetów, paneli, kafli itd

  2. #2

    Domyślnie

    Hej
    Z tego co się wczoraj dowiedziałam to jak najbardziej! Nie mam "paragrafu pod ręką" ,ale podobno każde "ulepszanie" - niezależnie od tego czy to nowego mieszkania czy starego - to remont.
    Jeśli dostanę źródło inf - to się odezwę

    pozdrawiam
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyzia
    Hej
    Z tego co się wczoraj dowiedziałam to jak najbardziej! Nie mam "paragrafu pod ręką" ,ale podobno każde "ulepszanie" - niezależnie od tego czy to nowego mieszkania czy starego - to remont.
    Jeśli dostanę źródło inf - to się odezwę

    pozdrawiam
    Nie do końca jest tak.

    Prosze oto stanowisko MF

    ....Przy czym podkreślenia wymaga, iż określone przez ustawodawcę warunki i zasady korzystania z tej ulgi nie są tożsame z warunkami oraz zasadami dotyczącymi ulgi remontowo-modernizacyjnej. Wydatki na wykończenie lokalu mieszkalnego, tj. lokalu oddanego przez spółdzielnię czy developera w stanie niewykończonym (surowym) rozliczane były (lub są na zasadzie praw nabytych) w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej. Jednakże dotyczy to tylko wydatków poniesionych do momentu zasiedlenia tego lokalu. Za dzień zasiedlenia lokalu mieszkalnego uważa się datę faktycznego zamieszkania w danym lokalu. W większości przypadków data ta będzie odpowiadała dacie zameldowania.
    W ocenie Ministerstwa Finansów nieporozumienia jakie narosły wokół stosowania wyżej opisanych, dwóch odrębnych, tytułów do odliczeń wynikają ze zróżnicowania stanów faktycznych oraz treści zadawanych pytań.


    Pełny tekst umieściłem w tym linku (szukać na samym końcu) http://www.murator.com.pl/forum/view...ght=finans%F3w

    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pyzia odpowiedź na inną Twoją wypowiedź zamieściłem w http://murator.com.pl/forum/viewtopi...805&highlight=

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony