dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie UWAGA!! Wkład może "wybuchnąć".

    Było to podczas długiego, majowego weekendu, wkład Tarnava 18. Noce buły zimne więc koło południa rozpaliłem kominek. Ponieważ zrobiło się dość ciepło wiec zdławiłem dopływ powietrza prawie do maksimum. Kominek żarzył się i nagle jak nie łupnie aż szufladka popielnika się wysunęła i trochę popiołu wydmuchało. Do kominka napłynęło świeże powietrze przez popielnik i wkład zapłonął ogniem. Przypuszczam że na sutek małej ilości powietrza nagromadziło się we wkładzie dużo palnych gazów, następnie zawiał wiatr zassał powietrze i nastąpił wybuch. Tak sobie tłumacze to zjawisko ale jak się przed tym ustrzec nie wiem.
    ppp.j

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobne efekty w kozie za 200PLN, której używałem do ogrzewania domu po tynkowaniu w zimie.
    Drogą empiryczną doszedłem do tego, że zadławiać powietrze można dopiero po solidnym rozpaleniu się wkładu - inaczej bum.
    Najprawdopodobniej to bum robią produkty suchej destylacji drewna, które przy niezbyt dobrze rozpalonym wkładzie mają szansę nie spalać się od razu.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Normalne zjawisko, jak ktoś miał do czynienia z piecem kaflowym to spotkał się z takimi cudami. Podobnie bywało z kozą na zimowym poligonie. Praw fizyki nie da się oszukać
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dżizes .... i następny powód do tego , że podjęłam właściwą decyzję o "niemaniu" kominka....chyba bym zeszła na zawał gdybym była sama w domu i by mi sie to przytrafiło

    ale to tylko u mnie przynajmniej kolejny argument dla "przeciw"

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony