dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: cytaty

  1. #1

    Domyślnie cytaty

    Nie wiem, czy ktoś ten temat poruszał, nie mogę znaleźć więc pytam. Dlaczego nie można zacytować jednego zdania tylko wklejają się całe dialogi? To wydłuża bardzo strony i często wprowadza zamieszanie. Przede wszystkim taka forma cytowania jest mało czytelna, a może to ja nie potrafię zacytować tylko fragmentu Niemniej zauważyłam, że to nie tylko mój problem...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Faktycznie na innych forach można zaznaczać część tekstu i cytować.

    Tutaj cytuj i kasuj ręcznie tekst
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Tak robiłam, ale i tak całe dialogi mi wchodzą nie wiem czemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wićka
    Nie wiem, czy ktoś ten temat poruszał, nie mogę znaleźć więc pytam. Dlaczego nie można zacytować jednego zdania tylko wklejają się całe dialogi? To wydłuża bardzo strony i często wprowadza zamieszanie. Przede wszystkim taka forma cytowania jest mało czytelna, a może to ja nie potrafię zacytować tylko fragmentu Niemniej zauważyłam, że to nie tylko mój problem...
    część piszących nie zwraca na to uwagi, często nawet dając długą wypowiedź cudzą i pod spodem dwa słowa, np. "zgadzam się"

    Krótsze cytowania można zrobić na dwa sposoby:
    1. klikając "cytuj" w poście, do którego chcemy się odnieść i usuwając zbędną część tekstu, pozostawiwszy tylko to co potrzebne
    2. zaznaczając i kopiując ten fragment tekstu, do którego chcemy się odnieść i klikając "Odpowiedz" na górze lub na dole strony - jednak wówczas w okienku posta trzeba ująć tekst w funkcję "Cytuj"; niektórzy czasem stosują cudzysłów
    przy tym sposobie pozbawiamy się jednak znaków niestandardowych, np. emotikonek

    jeśli wchodzą Ci całe dialogi, to coś robisz źle...


    a w ogóle, to tekst w okienku pisania posta można formatować podobnie jak np. w Wordzie
    czyli zaznaczając jakiś fragment i klikajac funkcję "B" - fragment ten zostanie pogrubiony
    po kliknięciu "Kolor" i wybraniu jakiegoś z rozwijanego menu tekst zostanie pokolorowany
    po kliknięciu funkcji "Cytuj" zostanie przedstawiony jako cytat
    ujmując bezpośredni link do zdjęcia w fukcję "Img" zostanie przedstawiony jako obrazek
    itd.

    czy wszystko jest dobrze napisane, można sprawdzić klikając przed wysyłką na "Podgląd" - widzi się wtedy napisany post w takiej formie, w jakiej pojawi się on na Forum




    i jeszcze cytowanie "wielokrotne", bo mnie pytano o to:

    kiedy chcę się odnieść do kilku zdań z różnych miejsc wypowiedzi przedmówcy, robię tak:

    A: PRZYGOTOWANIE
    [można korzystać z prawego przycisku myszy, ale podaję też skróty klawiaturowe]:

    1. w poście, na który chcę odpowiedzieć, klikam "cytuj" [po prawej stronie tego postu]
    2. pojawia się okienko pisania posta: mam tekst ujęty w funkcję [ quote="AUTOR" ] i [ /quote ] (spacje w poleceniach tej funkcji są dodane przeze mnie tylko dla wykazania sposobu działania, normalnie muszą być, by funkcje BBCode mogły formatować tekst)
    3. umieszczam kursor na dole [Ctrl + End]
    4. klikam kilka razy "Enter", robiąc miejsce do pisania odpowiedzi
    5. zaznaczam całość [Ctrl + A] i kopiuję [Ctrl + C] (bądź nawet wycinam [Ctrl + X]
    6. wklejam kilka razy pod rząd [Ctrl + V]

    B. PISANIE
    1. mam teraz kilka razy cały cytowany post z miejscem na moją odpowiedź
    2. z każdego tekstu ograniczonego nawiasami [ quote ] i [ /quote ] zostawiam tylko to, do czego chcę się odnieść; dopisuję pod kończącą dany cytat funkcją [ /quote ] swoją odpowiedź i przechodzę do kolejnego miejsca, gdzie powtarzam czynność, znów zostawiając z całego cytatu tylko potrzebny mi fragment tekstu
    3. na końcu klikam na "Podgląd", sprawdzam i dokonuję ewentualnych poprawek
    4. jesli wszystko jest OK, klikam na "Wyślij"
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    jeśli wchodzą Ci całe dialogi, to coś robisz źle...
    Już wiem co robiłam źle
    Niemniej i tak mi się takie kombinowanie nie podoba. Wielu forumowiczów nie zadaje sobie tego trudu albo nie wie o tej możliwości. Cytowanie często długich dialogów powoduje konieczność domyślania się o który fragment chodziło.
    Nie miałabym nic przeciwko aby Admin zorganizował ładną mała ikonkę do wybranych cytatów z opcją cytowania kilku forumowiczów w jednym poście

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony