dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Płyta kuchenna pod oknem - czy ktoś tak ma?

    Rozważamy taki wariant. Proszę o opinie, w szczególności osoby, które mają u siebie takie rozwiązanie.
    Od 17.12.2007 na swoim

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Teraz tak mam , tymczasowo.
    Tragedia .
    Okna pochlapane caly czas .

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzieś, kiedyś - było o tym. Nie mogę odnaleźć. Problem polegał na tym, że należy zapomnieć o otwieraniu/uchylaniu okna podczas gotowania. Zwłaszcza przy płycie gazowej. Można to sobie wyobrazić... z drugiej strony - sam takich doświadczeń nie mam - może z dawnych czasów - gotowanie na kocherku spirytusowym na campingu

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie wybili z głowy zagrożeniem p/poż. (I tym chlapaniem )

    Tzn. niskie okno. Bo takie zaczynające się 70-80 cm nad kuchnią, to już niczemu nie przeszkadza.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bosia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    492

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Mnie wybili z głowy zagrożeniem p/poż. (I tym chlapaniem )

    Tzn. niskie okno. Bo takie zaczynające się 70-80 cm nad kuchnią, to już niczemu nie przeszkadza.
    przeszkadza w zawieszeniu wyciagu. Chyba, ze nie jest przewidziany wcale...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi. Okno będzie 10-15 cm nad blatem. Wyciąg/okap nie był planowany. Mamy okap od kilku lat w kuchni blokowej i nie jest używany. Mimo że chałupę mamy po zbóju to kuchnia nieustawna jak jasna cholera. Trochę przyczyniła się do tego spiżarka- wejście do niej ogranicza długość ściany do zabudowy. Aktualnie jesteśmy na etapie umywalki rogowej (nie chcę jej dawać pod okno bo na 100% będzie pochlapane). Płyta grzejna póki co ląduje na końcu ciągu ciągu blatów (co też średnio mi pasuje). Moglibyśmy ją też dać na przeciwną stronę (coś w rodzaju wyspy) ale po drugiej stronie wyspy będzie jadalnia "gościnna" i ta bliskość jakoś mi nie pasuje.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli pyta gazowa to w ogóle odpada, zgodnie z przepisami musi być metr od okna, a i elektryczna to wg mnie nie najlepszy pomysł, gary na tle okna ...

  8. #8

    Domyślnie

    Płyta będzie elektryczna na 100%.
    Od 17.12.2007 na swoim

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    Nawet jeśli elektryczna - to i tak zły pomysł - pod oknem. Dlaczego nie okap? Teraz wyobraź sobie gotowanie albo smażenie - pod oknem. Brak wyciągu, zapachy w całym domu, opary na oknie. Dlaczego nie zlew pod oknem, piszesz, że się chlapie. Ja wolałabym przetrzeć okno po wodzie niż szorować je po tłustym oleju. Jeśli będziesz mieć zmywarkę to rzadko będziesz chlapać na okna. Obecnie mam zlew pod oknem, okna nie są wcale pochlapane, a zmywarki nie mamy.

  10. #10

    Domyślnie

    Piejarku sądze ze zlewozmywak przy oknie bedzie lepszym rozwiązaniem niż płyta przy oknie, taka szyb abedzie wiecznie zapaskudzona, a przy gotowaniu, smazeniu pewnie i zaparowana. Ja tez bede miec zlewozmywak przy oknie, jestem dobrej mysli

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Aktualne notowania: umywalka rogowa, płyta z kraja, pod oknem blat. Czekamy na pierwsze wyceny kuchni. Szykuję się na najgorsze
    Od 17.12.2007 na swoim

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Aktualne notowania: umywalka rogowa, płyta z kraja, pod oknem blat. Czekamy na pierwsze wyceny kuchni. Szykuję się na najgorsze
    To zdradz mi gdzie robisz te wyceny, ja już mam dosyc
    na haslo kuchnia dostaje drgawek
    ceny zwalają z nóg

  13. #13

    Domyślnie

    Forte przy pl. Wolności, BRW na Jankowickiej. Rusta sobie darowaliśmy
    Planujemy nawiedzić jeszcze przynajmniej 2 firmy.
    Od 17.12.2007 na swoim

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    O, Piejar, problem mam dokładnie ten sam - w kuchni na dwóch ścianach okna, na trzeciej wejscie do spiżarki, czwartej nie ma, bo kuchnia otwarta. Pod ścianą jest miejsce TYLKO na lodówkę, o piekarniku w słupku juz zapomniałam. Ze względu na kuchenkę robię półwysep. Zlew pod okno, ale okno na wysokości 155 cm. Mówisz, że płyta by tam uszła?

  15. #15

    Domyślnie

    Mnie już wybili tą płytę spod okna. Ale zlewu tam nie dam za nic.
    U mnie na jednej ścianie wejście, na drugiej lodówka, wejście do spiżarni i 2,13 m na zabudowę, na trzeciej metrowe okno, a czwartej nie ma bo jest to wolna przestrzeń między kuchnią a salonem i tam będzie zabudowa kuchenna na długości ok 2,60.
    Od 17.12.2007 na swoim

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Mnie już wybili tą płytę spod okna. Ale zlewu tam nie dam za nic.
    aleś uparty , mamy zlew pod oknem, okapu jeszcze nie, ale jest zmywarka,
    a okno jest pochlapane z zewnątrz jak deszcz leje od wschodu

  17. #17

    Domyślnie

    Wczoraj się przymierzyłem do rogowego zlewu na jakiejś wystawce kuchni i jest OK. Myślałem, że jest to mniej wygodne. Jakbym pojechał pod okno to musiałbym jeszcze bardziej przedłużyć odpływ kanalizy. Wod kan jest dawno zrobiony wedle pierwotnych planów i przy zmywaku rogowym będzie prawie bez bólu.
    Od 17.12.2007 na swoim

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    No a płyta w efekcie gdzie?

  19. #19

    Domyślnie

    No a płyta na końcu ciągu szafek przy wejściu do spiżarki. Myślę, że nie będzie źle. Taka lokalizacja ułatwia też doprowadzenie wyciągu od okapu do kanału wentylacyjnego. Okap w sumie się pojawi jako element krajobrazu
    Od 17.12.2007 na swoim

  20. #20

    Domyślnie

    Ja pod oknem, a raczej oknami mam cały ciąg kuchenny z płytą i zlewem. Długo opowiadać dlaczego. W skrócie - kupiliśmy gotowy dom i były pewne ograniczenia techniczne i nie za bardzo dało się płytę umiejscowić gdzie indziej bez większych rewolucji we wnętrzu. Jak to rozwiązaliśmy? Przede wszystkim płyta nie gazowa a elektryczna indukcyjna, choć bardzo chciałam mieć gazową (no, ale względy techniczne). Okna są 22 cm nad blatem więc tragedii nie ma, większość garnków nie jest tak wysoka by wejść w swiatło okna. Problem był za to, i to duży, z okapem. Szukałam jakichś rozwiązań pozwalających zastosować okap opuszczany z sufitu ale nic z tego nie wyszło. Ostatecznie po wielu deliberacjach zdecydowaliśmy się na zamocowanie okapu wbudowanego w sufit. Pewnie będzie działał dużo gorzej ale, po pierwsze, kupiliśmy wyciąg o dużej mocy, a po drugie uznaliśmy że lepiej miec wyciąg gorzej działający niż nie mieć wcale. W najgorszym wypadku, pozostaje otwarcie okna Czy mieliśmy rację, cóż, pokaże praktyka. Nad blatem nie ma wiszących szafek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony