dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Monitek
    Guest
    Monitek

    Domyślnie Działka siedliskowa?

    Znalazłam interesującą działkę siedliskową. Czy da się postawić na niej dom? Co muszę sprawdzić i jakie formalności załatwić?
    Dzięki.

  2. #2
    pio695
    Guest
    pio695

    Domyślnie

    Da się na niej wybudować ale pod pewnymi warunkami
    1 Musisz się dowiedzieć w gminie (najlepiej w wydz. arch) jakie będą warunki zabudowy np: min. wielkość działki,współczynnik zabudowy,plan zagospodarowania (może teren będzie rezerwatem albo przeznaczony pod zalesienie)
    2 Jak wszystko będzie o.k. występujesz o wstępne warunki zabudowy m in.
    określą ci powierzchnie całkowitą (suma wszystkich kondygnacji) domu
    3 Musisz odrolnić grunt gdzie bedzie stać siedlisko (do 500 m2)za darmo
    4 Musisz zwrócić uwagę na klasę ziemi - koszty odrolnienia
    5 Musisz zrobić plan zagospodarowania przestrzennego (napisać co będziesz robił np: hodowla ,sady itp.) i podzielić dom na strefę mieszkalną i użtkową - najlepiej niech zrobi to projektant
    6 zobacz jak daleko są media -nprąd -standardowa opłat za przyłącze jest do 200m
    7 Droga dojazdowa - sprawdź czy droga dojazdowa nie jest czasami własnością prywatną

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę inaczej znam ten temat niż mój przedmówca, ale w gminie udzielą Ci odpowiedzi. Na działce siedliskowj postawisz dom, jeśli działka ma powyżej 1 ha. Musi graniczyć z drogą gminną. Sprawdź czy gmina ma aktualny plan zagospodarowania, bo jego brak - to kłopot dla Ciebie. Generalnie raczej nie postawisz domu, jeśli to jest teren przewidziany w planach pod zalesienie. To tyle, co z grubsza pamiętam.
    Nie będąc właścicielem terenu możesz wystąpić do gminy o warunki zabudowy i zagospodarwowania terenu dla danej działki. Odpowiedzą Ci wówczas na piśmie. Ja w mojej gminie dostałam je w ciągu trzech dni.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kupiłem działkę 1812m2 - siedlisko ogrodnicze.
    Wszystkie formalności identyczne jak przy działce budowlanej.
    Różnice:
    1. Na mapce zagospodarowania terenu była narysowana szklarnia, której oczywiście nie muszę stawiać
    2. Dużo mniejsze podatki
    3. Dużo mniejsza cena

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony