dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie sprzedaż mieszkania a ulga remontowa

    Jeśli w połowie przyszłego roku sprzedamy mieszkanie, czy będziemy mogli skorzystać z ulgi remontowej odliczając wydatki poniesione w na remont tego mieszkania w ciągu roku?
    Inaczej mówiąc, żeby można było odliczyć wydatki na remont, czy trzeba być właścicielem mieszkania do końca roku?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Raczej nie - tylko w momencie przeprowadzania prac remontowych.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pitbull ma rację.
    Dodam tylko, że jeśli nie wykorzystacie całej ulgi remontowej przed sprzedażą mieszkania to pozostałą część możecie wykorzystać w latach 2004-2005 mając tytuł prawny do własności innego, kolejnego mieszkania (domu).

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Nasza sytuacja jest chyba dość typowa - musimy sprzedać mieszkanie, żeby wykończyć dom - więc jeszcze dodatkowe pytanie: od którego momentu można korzystać z ulgi remontowej na świeżo wybudowany dom? Niestety jest to jedyna ulga z jakiej mamy szansę skorzystać...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Od momentu oficjalnego zasiedlenia czy też oddania do użytku.
    Ulga przysługuje na remont lokalu mieszkalnego. Budynek w budowie takim lokalem nie jest. Możesz np. dokonać tylko częściowego odbioru budynku a remontować (w domyśle wykańczać) pozostałą część.
    Było już o tym wielokrotnie na forum. Poszukaj. Jeśli nie znajdziesz to chętnie pomogę.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tym razem moja kolej Wowka ma racje

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć.
    Kupiłem działkę.Zaczynam budowę.Czy możecie mi jasno odpowiedzieć jaka przysługuje mi ulga i od którego momentu?Czy wystarczy pozwolenie na budowę,czy muszę zakupić jakiś materiał,czy gdzieś to zgłosić?I czy jednocześnie mogę remontować mieszkanie i korzystać z ulgi remontowej?Każdy mówi co innego.
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Cześć.
    Kupiłem działkę.Zaczynam budowę.Czy możecie mi jasno odpowiedzieć jaka przysługuje mi ulga i od którego momentu?Czy wystarczy pozwolenie na budowę,czy muszę zakupić jakiś materiał,czy gdzieś to zgłosić?I czy jednocześnie mogę remontować mieszkanie i korzystać z ulgi remontowej?Każdy mówi co innego.
    Pozdrawiam
    Odpowiedzi na Twoje pytania są już zawarte w tym wątku.
    Niemniej wyjaśniam ponownie
    - Możesz liczyć jedynie na ulgę odsetkową
    - zwrot odsetek otrzymasz po zakończeniu inwestycji (musisz się zmieścić w 3 latach)
    - ulga remontowa dotyczy przecież lokalu mieszkalnego a nie budowy więc o ile masz tytuł prawny do takiego lokalu to możesz z tej ulgi skorzystać

  9. #9

    Domyślnie

    No dobra.Ale podobno jest to ostatni rok ulgi budowlanej.Wszędzie o tym trąbią.Czy możesz wytłumaczyć o co chodzi?Jestem całkowitym laikiem w tej kwestii.Rozumiem,że odsetki kredytu będę mógł odliczyć od podatku.Ale do jakiej wysokości?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    pattaya - ulgą budowlana się nie przejmuj. Po prostu Ciebie już niestety niedotyczy. Pozostaje ulga remontowa do odliczenia wl latach 2003-2005 więcej np. tu - http://www.murator.com.pl/forum/view...remontowa+2004

    Ulga odsetkowa - Odliczeniu podlegają odsetki od tej części kredytu, która nie przekracza kwoty odpowiadającej 189.000 zł.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki Wowka .Nie ukrywam,że trochę mnie zmartwiłeś.Czyli ,reasumując nie ma sensu żadne działanie związane z budową w tym roku?Czy muszę coś zrobić do końca 2003 żeby załapać się na ulgę odsetkową?Rozumiem,że muszę za to rozgrzebać mieszkanie.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Z tego co wiem to ulga odsetkowa podczas wczorajszej nowelizacji ustawy o PIT nie została zlikwidowana. Niemniej na stronie internetowej Sejmu brak jeszcze tekstu tej noweli a i komentarze prasowe są niezwykle skąpe.... Więc poczekajmy do poniedziałku...

    Na "rozgrzebanie mieszkania" masz czas do 31.12.2005 r.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony