dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Problem z sąsiadem

    Witam Wszystkich
    Jestem w posiadaniu niewielkiej działeczki ok. 1000 m. Na razie leży sobie w oczekiwaniu na lepsze czasy tzn. pieniądze na budowę, ale nie o tym. Mój sąsiad, buduje sobie obok mnie jakieś magazyny, (nie wiem dokładnie) i wynikł z tego mały kłopot, otóż pod moją nieobecność (rzadko tam bywam) zrobił sobie z części mojej działeczki zaplecze budowy. Nasypał tam jakieś kupy ziemi, rozjeździł trawę a najgorsze, że zniszczył dwa słupki graniczne za których rok temu dałem 600zł (za cztery słupki). Po ostrej, że tak powiem wymianie zdań, sąsiad z wielkiej łaski zobowiązał się do uprzątnięcia terenu i przywrócenia słupków granicznych.
    Dodam jeszcze, że o planowanej budowie nikt mnie nie uprzedził, żadnego pisma urzędowego NIC. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy w Polsce jest coś takiego jak prawo własności? Dodam, że na prawników to nie za bardzo mam pieniądze.
    Proszę o radę.
    Pozdrawiam
    Paweł W.

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż, domyślam sie, ze działke masz nieogrodzoną, po prostu musisz jej pilnować. Pięćdziesiąt lat komuny skutecznie zabiło w ludziach szacunek dla prawa własności, poza nielicznymi wyjątkami...
    A jeśli nie byłeś stroną w sprawie, to nie musiałeś wiedzieć o toczacym się postępowaniu w sprawie budowy. O wejściu z zapleczem budowy na Twój teren powinieneś był zawiadomić Nadzór Budowlany, przy okazji dowiedziałbyś się, czy sąsiad w ogóle ma pozwolenie budowlane .

  3. #3

    Domyślnie

    jedno masz wyjscie musisz zrobic sobie ogrodzenie lub dac mu po mordzie ale lepsze wyjscie to te pierwsze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony