dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Warunki przyłączenia do sieci gazowej

    Właśnie ściągnąłem z Internetu ww warunki. Czy wy też musieliście podpisywać coś takiego:

    7. Oświadczam(my), że:
    1. wyrażam(my) zgodę na nieodpłatne udostępnienie nieruchomości w celu budowy i przyszłej eksploatacji sieci gazowej / przyłącza gazowego i punktu lub stacji redukcyjno-pomiarowej lub pomiarowej,
    2. do projektu budowlanego przedłożę(my) oświadczenie w formie aktu notarialnego o ustanowieniu na rzecz właściciela urządzeń gazowych i jego następców prawnych nieodpłatnego prawa użytkowania na czas eksploatacji tych urządzeń dla:
    - pasa gruntu, pod którym znajduje się sieć gazowa
    - części nieruchomości, na której będzie posadowione przyłącze gazowe i punkt redukcyjno-pomiarowy/ pomiarowy lub stacja gazowa / *
    polegające na zapewnieniu dostępu w celu wykonywania czynności związanych z remontem, eksploatacją
    i konserwacją sieci gazowej oraz przyłączaniem następnych odbiorców,

  2. #2

    Domyślnie XXX

    Skąd ściągnąłeś te zapisy. Mowa jest w nich o sieci gazowej, która przebiega przez prywatne grunty. A to chyba zrozumiałe, że jeżeli firmie gazowniczej pozwolisz na wybudowanie gazociągu na własnym terenie, to chce ona mieć gwarancję jej należytej obsługi, bo za bezpieczeństwo dostaw odpowiada firma a nie Ty.
    Wydaje mi się, że chodzi tu o jakieś duże przyłączenie do zakładu produkcyjnego, dlatego się pytam skąd to ściągnąłeś.
    W przypadku domku zwykle tego nie ma, bo: sieć biegnie nie w Twoim gruncie i do skrzynki w ogrodzeniu nie jest Twoją własnością; za skrzynką to nie sieć tylko instalacja i jest Twoją własnością.
    Burbon

  3. #3

    Domyślnie

    To dostałem do wypełnienia (oczywiście nie podpisałem tego) jak poszedłem w sprawie wydania warunków na przyłącze gazowe.
    Dokument nazywa się "Wniosek dla odbiorcy gazu do 10m3/h".
    Oczywiście jak zacząłem naciskać to w końcu (ale wcale nie od razu) powiedzieli mi, że mogę wykreślić co mi nie pasuje. Gazownia Grodzisk Mazowiecki.

  4. #4

    Domyślnie

    Tu jest też mowa o przyłączu gazowym. Ale i tak pewnie muszę wykreślić cały zapis bo używają spójnika "i" tj : ....przyłącza gazowego i punktu lub stacji redukcyjno-pomiarowej

    Czy to jakoś blokuje pozytywne wydanie decyzji o warunkach przyłączenia?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy nikt tego warunku nie miał?

    Zapytam inaczej:
    czy ja potrzebuję punktu lub stacji redukcyjno-pomiarowej lub pomiarowej?

    Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że jeżeli długość przyłącza gazowego jest większa niż 10m to to się nazywa sieć gazowa.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Jeżeli istniejąca sieć jest niskoprężna, punkt redukcyjny gazu nie jest potrzebny. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z gazem średnioprężnym przed wprowadzeniem do budynku należy ciśnienie gazu zredukować. Punkt redukcyjny moze być zamontowany na ścianie budynku, lub wolnostojacy (na przykład przy granicy posesji). Jezeli punkt redukcyjny wraz z kurkiem głownym i gazomierzem będzie zlokalizowany na granicy posesji przewody za gazomierzem będą traktowane jako instalacja i nie trzeba przekazywać gruntu do gazowni ani pisać zobowiązań o udostępnieniu w czasie awarii.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że jeżeli długość przyłącza gazowego jest większa niż 10m to to się nazywa sieć gazowa.
    Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690):
    § 159. 1. Instalacja gazowa budynku zasilanego z sieci gazowej powinna mieć zainstalowany na przyłączu kurek główny, umożliwiający odcięcie dopływu gazu.
    2. Kurek główny powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku w wentylowanej szafce co najmniej z materiału trudnozapalnego przy ścianie, we wnęce ściennej lub w odległości nieprzekraczającej 10 m od zasilanego budynku, w miejscu łatwo dostępnym i zabezpieczonym przed wpływami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i dostępem osób niepowołanych.
    3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się instalowanie kurka głównego w odległości większej niż 10 m od zasilanego budynku, w wentylowanej szafce, usytuowanej w linii ogrodzenia od ulicy lub ogólnego ciągu pieszego z dostępem do niej od strony zewnętrznej działki budowlanej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: Warunki przyłączenia do sieci gazowej

    Cytat Napisał remx
    Właśnie ściągnąłem z Internetu ww warunki. Czy wy też musieliście podpisywać coś takiego:

    7. Oświadczam(my), że:
    1. wyrażam(my) zgodę na nieodpłatne udostępnienie nieruchomości w celu budowy i przyszłej eksploatacji sieci gazowej / przyłącza gazowego i punktu lub stacji redukcyjno-pomiarowej lub pomiarowej,
    2. do projektu budowlanego przedłożę(my) oświadczenie w formie aktu notarialnego o ustanowieniu na rzecz właściciela urządzeń gazowych i jego następców prawnych nieodpłatnego prawa użytkowania na czas eksploatacji tych urządzeń dla:
    - pasa gruntu, pod którym znajduje się sieć gazowa
    - części nieruchomości, na której będzie posadowione przyłącze gazowe i punkt redukcyjno-pomiarowy/ pomiarowy lub stacja gazowa / *
    polegające na zapewnieniu dostępu w celu wykonywania czynności związanych z remontem, eksploatacją
    i konserwacją sieci gazowej oraz przyłączaniem następnych odbiorców,

    Wytłumaczcie mi , proszę, jak to jest z tymi sąsiadami...
    Kiedy ja chciałam się podłączyć do sąsiada, zażądał ode mnie pieniędzy za zgodę, a w gazowni powiedziano mi, że to nie jest ich sprawa i nie będą się wtrącać.
    Opisałam to w wątku:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...718&highlight=

  9. #9

    Domyślnie

    Nie czytałem wątku. Ale na logikę to by się zgadzało. Jest to sprawa wyłącznie między wami. Ty chcesz się podłączyć, chcesz wykorzystać w tym celu działkę sąsiada. Gazowni nic do twojej umowy z sąsiadem

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to chyba słusznie zrobiłam, rezygnując z gazu - nie stać mnie na realizowanie wybujałych fantazji finansowych sąsiada...

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki

    A co to jest stacja gazowa. Podejrzewam, że tego nie potrzebuję

  12. #12

    Domyślnie

    wczoraj otrzymałem warunki - w umowie nic takiego nie było - Wrocław

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też dostałam taki sam druczek do wypełnienia. Miałam identyczne wątpliwości, więc poszłam do urzędu z zapytaniem. W odpowiedzi usłyszłam, że takie druki są standardowe, a jeśli droga, w której będą prowadzić gaz jest gminna, to mnie to niedotyczy.
    Zauważ, że taki sam tekst jest w druku Stoena.

  14. #14

    Domyślnie

    Zgadza się z tą drogą gminną. Mnie pani powiedziała, że mogę to wykreślić. A więc wykreśliłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony