dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Ok.dzieki za wszystko, gdybyś dowiedział się o pewnych wadach tego rodzaju ściany-będe wdzięczny. Mimo, że czasu przede mna sporo, także szukam juz informacji, które pomogłyby mi w wyborze stropu-podobny dylemat, a do tego chcę zrobić troche zakupów przed nowym vatem. Co do fundamentów tez nie jestem pewien co tańsze-grucha, czy bloczki.Mam nadzieję, że pomożesz mi rozwikłać problem.

  2. #22

    Domyślnie

    Tego czy grucha czy bloczki nie liczyłem bo mam troszkę nierówną działkę i czekam aż geodeta wymierzy mi zarys budynku na działce. Od palików złapię sobie poziom i wtedy zobaczę jak to wygląda. Początkowo chciałem szalować, wypierać szalunek i zamawiać gruchę ale murarze odradzają mi, bo wyjdzie dużo desek na szalunki i dużo z nich poprostu zniszczę przy docinaniu. - tu ponoć zależy -raz taniej jest gruchą, raz bloczkami.
    Za fundamenty biorę się za 3-4 tygodnie (to zależy teraz od wydania pozwolenia - 2 tygodnie się uprawomocnia, później powiadamiam Gminę i po 1 tyg wchodzę).
    Jeśli będziesz ciekaw, jak mi to wyjdzie, to podaj mi na priva swój e-mail, to Ci napiszę (za te 3 tyg.), jak rozwiązałem sprawę fundamentów.
    Aha, jeżeli masz takie zboczonko jak ja , że już jeździsz po hurtowniach i oglądasz sobie ceny, to gdybyś znalazł biały BK o grubości 24 cm w cenie poniżej 4,80 to możesz dać mi znać, chcę zrobić trochę zakupów już jesienią.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    hej.Owszem bardzo będę ciekaw jak Ci to wszystko pójdzie.wiadomo-chciałbym uniknąć jak najwięcej błędów na kazdym etapie budowy>Rozpocznę wszystko na wiosnę, więc będę o krok za Tobą, a juz wiem, że musze wiedzieć o wszystkim (wykopy, fundamenty, szalunki itp.)Wierzę, że mi w tym pomożesz, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Będzie mi bardzo miło jak napiszesz.([email protected]).Co do materiałów-jeszczenie nie odwiedzam hurtowni, choć wiem, że to juz niedługo.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia we wszystkim co ma związek z Twoją budową.
    Czarek

  4. #24

    Domyślnie

    Czołem!
    Fundamenty wylane i podmurowane na 5 bloczków (jakieś 67 cm). Nad 3-cim bloczkiem pierwsza warstwa izolacji poziomej, na 5-tym druga warstwa (podwójna papa dachowa, nie tam żadna papierowa).
    Izolacja pionowa o wysokości 50 cm - styropian FS-15 o grubości 5 cm.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony