dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nie chcę mieć monotonnej podłogi

    i dlatego główkuję już od paru tyg nad jakims niebanalnym wzorem. Cały dół planujemy w płytkach bądź gresie, jedynie w salonie będzie parkiet - najprawdopodobniej z desek podłogowych. Zainspirowały mnie podłogi niektórych forumowiczów. Poza tym przed kominkiem też muszą być płytki i chcę to jakoś madrze połączyć.Pomeczyłam się trochę a paincie i oto moje wypociny.

    Wersja 1:
    [img][/img]

    Wersja 2:


    Wersja 3, tu już kombinowałam co z tym wiatrołapem zrobić:


    A może taki, ale co wtedy z resztą:


    Kombinowałam jeszcze w taki sposób ale nie za bardzo mi to się podoba:




    I wiecie co? Jak teraz na to patrzę to kolory powinny być chyba odwrotnie bo kuchnię chcemy mieć ciemniejszą więc taka podłoga tam odpada.

    pomóżcie mi coś wybrać, a może ktoś coś swojego dorzuci?
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



  3. #3

    Domyślnie

    Sonika, bałam się że tu zajrzysz bo przyznam ci się bez bicia, że inspirowała mnie głównie twoja podłoga. Ale z twojej reakcji widzę, że nie wyszło mi...
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyszło, wyszło, ale na mój gust chyba lepiej by wyglądało gdyby gres kończył się na prosto i w jadalni i w holu.
    No nie płacz już, OK ??


    Przed kominkiem dałabym płytki, ale osobno.
    Co do układu wzorków nie mam jeszcze zdania, muszę pomyśleć.

    Może ktoś coś jeszcze zasugeruje.

  5. #5

    Domyślnie

    dla mnie wersja 1. ale tak jak zasugerowała Sonika, podłogi kończące sie na prosto,

    im wiecej bajerów tym mniej możliwości na inne dodatki, według mnie ofkorz
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Nie ma co za duzo cudowac. Do czego maja pasowac takie zaokraglone paski. Im prosciej tym lepiej. Ewentualnie jesli wzorki to moim zdaniem tez musza do czegos pasowac.
    W tym przypadku zrobilabym prosto w korytarzu i w kuchni. Jesli juz chcesz to moga byc takie mniejsze kawalki koloru z kuchni tutaj w korytarzu jak na rysunku, a w kuchni moga byc tez takie ale koloru jak w korytarzu.
    Tylko, zeby nie byl to jedyny taki kolor. To znaczy musi w kuchni byc cos tego samego koloru co te wstawki i tak samo w korytarzu.
    Przed kominkiem zrobisz sobie wedlug kominka, bo tez zalezy jakiego krztaltu on bedzie. Jesli ma byc zaokraglony, to moze byc taki kawalek terakoty, ale jesli inny krztalt, to racezj do tego dopasowac.

  7. #7

    Domyślnie

    dokładnie Zeljko ..jeżeli już coś robic przed kominkiem, to najlepiej z tego materiału co kominek........zapomniałam, to dodać dobrze że czuwasz

    proste najładniejsze
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Nie ma co za duzo cudowac. Do czego maja pasowac takie zaokraglone paski. Im prosciej tym lepiej. Ewentualnie jesli wzorki to moim zdaniem tez musza do czegos pasowac.
    W tym przypadku zrobilabym prosto w korytarzu i w kuchni. Jesli juz chcesz to moga byc takie mniejsze kawalki koloru z kuchni tutaj w korytarzu jak na rysunku, a w kuchni moga byc tez takie ale koloru jak w korytarzu.
    Tylko, zeby nie byl to jedyny taki kolor. To znaczy musi w kuchni byc cos tego samego koloru co te wstawki i tak samo w korytarzu.
    Przed kominkiem zrobisz sobie wedlug kominka, bo tez zalezy jakiego krztaltu on bedzie. Jesli ma byc zaokraglony, to moze byc taki kawalek terakoty, ale jesli inny krztalt, to racezj do tego dopasowac.
    Zeljko kochana, to wszystko brzmi tak kategorycznie, że uśmiałam się jak norka .

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, że głowicie się ze mną.
    Zeljka, nie wiem czy cie dobrze zrozumiałam.
    Wypociłam jeszcze coś takiego. Wybaczcie, ale o tej porze już nie myśle.

    A, a z tym kominkiem to macie racje. Podłoga taka jak i obudowa.



    ha, miedzy jadalnią a salonem są kolumny, ale to chyba nie upoważnia do tego żeby zaraz tam dawać łuk... A tak mi się podoba...

    na zdjęciu stoje w jadalni, widok na salon, dalej na gabinet. Z prawej jak się dobrze przyjrzeć to obok kominka widać wyjscie na korytarz:
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  10. #10

    Domyślnie

    hmmm....ten wzór na podłodze z ost. propozycji, według mnie, nie pasuje do tych kolumn, one nadaja klasycznego stylu a podłoga jest typowo nowoczesna.........powinnaś skupic sie na prostocie, i mało zobowiązującej podłodze, filary baaardzo dominują....
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  11. #11

    Domyślnie

    upss...2x to samo
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał Zeljka
    Nie ma co za duzo cudowac. Do czego maja pasowac takie zaokraglone paski. Im prosciej tym lepiej. Ewentualnie jesli wzorki to moim zdaniem tez musza do czegos pasowac.
    W tym przypadku zrobilabym prosto w korytarzu i w kuchni. Jesli juz chcesz to moga byc takie mniejsze kawalki koloru z kuchni tutaj w korytarzu jak na rysunku, a w kuchni moga byc tez takie ale koloru jak w korytarzu.
    Tylko, zeby nie byl to jedyny taki kolor. To znaczy musi w kuchni byc cos tego samego koloru co te wstawki i tak samo w korytarzu.
    Przed kominkiem zrobisz sobie wedlug kominka, bo tez zalezy jakiego krztaltu on bedzie. Jesli ma byc zaokraglony, to moze byc taki kawalek terakoty, ale jesli inny krztalt, to racezj do tego dopasowac.
    Zeljko kochana, to wszystko brzmi tak kategorycznie, że uśmiałam się jak norka .
    A to czemu, u Ciebie tez nie ma duzo cudowania moja kochana i mowie to kategorycznie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    butterfly to ostatnie zdjecie jak dla mnie zdecydowanie lub kategorycznie (jak kto woli ) jest lepsze od tych poprzednich. Jest duzo prosciej a tez ladnie.
    Zauwaz, ze Sonika ma jednolyta podloge i tylko takie dodatki. Wtedy dodaki moga nawet przypomynac weze, bo reszta jest prosta, aha i nie ma tych dodatkow duzo. A te co sa pasuja u niej do stolarki - drzwi-okna.
    O to mi kategorycznie chodzilo.
    Jesli jestesz przed wybieraniem, to dobrze planowac i poradzic sie, latwiej na papierze pozmieniac. Po to forumj est. A jak juz sobie zrobisz to wazne aby Tobie sie podobalo. Wtedy juz niech sobie marudzi kto chce, bo i tak Ty tam bedziesz mieszkala i wazne abys Ty czula sie tam dobrze.

    p.s.
    nie pisze jako ekspert, bo nim nie jestem. wyrazam tylko swoje zdanie na ten temat.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym co napisała Motyczka.
    Przy tych filarach wężyki jakoś mi się nie widzą.

    Już bardziej coś takiego:












  15. #15

    Domyślnie

    Rowniez uwazam, ze takie kolumny zobowiazuja, za nowoczesna i przekombinowana podloga, bedzie wygladac tragicznie wg mnie, juz lepiej pojsc w styl "palacowy". Propozycje Soniki sa super, mozna jeszcze pokombinowac z klasyczna szachownica (male kwadratowe kafle) widuje sie czasem w pałacach starych. Dyskretna, monotonna podloga daje wiecej pola do popisu w urzadzaniu wnetrz.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  16. #16

    Domyślnie

    Sonika!!! Gdzieś ty znalazła takie piękne podłogi?? Ja przeszukałam cały net i nie natknęłam się na nic fajnego.

    Przemyślę wasze podpowiedzi i moze cos wymyślę.

    Dzięki i prosze o jeszcze sugestii...
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  17. #17

    Domyślnie

    Sonika dokładnie tego typu podłogi powinny byc u Butterfly pałacowe i eleganckie w swojej prostocie, do tego meble klasyczne ala Ludwik XIV ......cuudo

    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  18. #18

    Domyślnie

    Znalazłam coś takiego, naprawdę przepiękna wzory. Niestety nie można wkleic zdjęć.
    http://www.parkiet-bortnowski.pl/wzory_palacowe.html

    Sonika, ujawnij się i powiedz gdzie znalazłaś te przepiekne podłogi z płytek?
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  19. #19

    Domyślnie

    O, i tu coś jest, nawet jedno z płytek :


    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  20. #20

    Domyślnie

    Nie pasuje mi ta fala w hallu - przy zejsciu ze schodów do kuchni chodzenie po trakcie ktory jest podzielony wzdłuż jest dla mnie niefizjologiczne, poza tym zawęzi hall.

    Pozdrawiam,
    Anula
    Anula

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony