dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Mech na dachu...

    Witam,
    Niedługo przede mną decyzja o tym jaką wybrać blachę na dach... Ma być blachodachówka, tylko nie wiem czy błyszcząca czy matowa? Mnie osobiście bardziej podoba się matowa ale wkoło wszyscy mi to odradzają z powodu mchu, który to ma z latwością się "zadomowić" na blasze matowej podczas gdy na blasze błyszczącej nie. No i teraz pytanko..
    Czy ktoś ma takie doświadczenia z mchem na dachu?? Ktoś ma może blachodachówkę i może się ze mną podzielic doswiadczeniami?? Dodam jeszcze że dom jest usytuowany na stoku poludniowym, a wokolo jest stary sad i kilka duzych drzew, klonów czy jesionów.
    Proszę o radę. DZIEKI
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze jedna rzecz. Czy ktos slyszal o tasmach (drutach) miedzianych montowanych przy kalenicy. Czy to wogóle dziala??
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  3. #3

    Domyślnie

    wyglada na to ze ten problem nie istnieje!!??? i nie ma sie czym martwic
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  4. #4

    Domyślnie

    witam.
    do niedawna mialem dylemat jakie pokrycie na dach wybrac. czytalem wiele opini o wyzszosci jednych pokryc nad drugimi. i wystarczylo pojechac na jedno z osiedli domkow jednorodinnych, ktore powstawaly w jednym czasie aby dowidziec sie wszystkiego na temat porastania mchem "ceramika vs. beton vs blacha". wszystkie te pokrycia od polnocnej strony rowno pokrywa mech. i jak dla mnie jest wszystko jedno czym kryc i jest to bardziej sprawa gustu i upodoban . proponuje abys sam przeprowadzil obserwacje istniejacych dachow. najlepiej popytac wlascicieli domow o to czy sa zadowoleni i jekie dane pokrycie ma wady i zalety. pozdr

  5. #5

    Domyślnie

    hej,
    Ja tez niestety dochodze to takich wniosków. wyglada na to ze jak mech "chce" to rosnie
    chociaz w moim rodzinnym domu jakies dziesiec lat temy bylo zmieniane pokrycie na blachodachowke-blyszczaca- i mimo tego ze od poludnia jest duzy ogród z drzewami owocowymi mchu nie ma.
    Mój dylemat w tej chwili to czy kupic blachodachówke matowa czy blyszczaca? I bardzo mnie ciekawi czy ktos zastosowal te miedziane tasmy??
    Dzieki za posta. Pozdrawiam!!
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Elementy miedziane stosuje się do dachówki, łupka itp. i wymagają one wszystkich obróbek z blachy miedzianej. Do blachodachówki z malowanej blachy ocynkowanej się nie nadają!!!!!! Mogą spowodować bardzo szybkie zniszczenie pokrycia. Pojawił się ostatnio podobno bardzo dobry preparat do walki z porostami firmy ISOLA. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki. Czlowiek sprzedajacy blache tez mi to powiedzial. Za to firma sprzedajaca siatke miedziana nawet slowem o tym nie wspomniala !!!
    Decyzja zapadla, bedzie ruukki. Dachówka na nastepnym domu jak tylko w lotto wygram
    pzdr
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony