dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie CO PIERWSZE: DRZWI WEWNĘTRZNE CZY PARKIET

    No właśnie i tak czekam aż wylewki będą miały odpowiednią wilgotność
    Na forum widuję wnętrza gdzie parkier jest juz położony z pustymi otworami na drzwi i na odwrót drzwi wewnętrzne zamontowane a wylewki gołe. I już sama nie wiem co lepsze, proszę o podpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie wszyscy - tzn. kierownik budowy, architekt, stolarz, parkieciarz - zgodnie orzekli, że najpierw parkiet potem drzwi.

  3. #3

    Domyślnie

    Według naszych fachowców
    też
    najpierw podłoga !!!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SMart

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Najpierw podłoga

  5. #5

    Domyślnie

    ja tez mialem pierw panele potem drzwie. Tyle ze drzwi jeszcze do mnie nie dotarly wiec dalej czekam
    za reklamę trzeba zapłacić

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zrobiłam tak samo, tzn. najpierw parkiet, potem drzwi. Parkiet już mam, drzwi nie mam nadal i teraz wiem, że to błąd. Parkieciarze nie mogą wykończyć parkietu i zapiąć na tzw. ostatni guzik, bo nie bardzo wiedzą jak przyciąć listwy przypodłogowe. Moim zdaniem optymalnie byłoby tak: położyć parkiet, w czasie gdy on leżakuje przed cyklinowaniem i lakierowaniem zamontować drzwi. U mnie np. okazało się dodatkowo, że otwory drzwiowe są trochę za duże, trzeba było je zmniejszać....

  7. #7

    Domyślnie

    założyliśmy same futryny, przy układaniu podłogi były wycinane na dole
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  8. #8

    Domyślnie

    tylko pamietac ze nalezy wczesniej ustalic i wymierzyc dokladnie czy drzwi otwieraja sie na zewnatrz czy do srodka bo beda "fartuchy wystawaly" z pomieszczen czyli po zamknieciu drzwi bedzie widac podloge innego gatunku z pokoju zamknietego, problem znika jezeli wszystkie podlogi sa takie same na pietrze
    CMyK

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    no właśnie... jak wstawisz futryny, jak już będzie podłoga? Przynajmniej u mnie futryny mają być wkopane w podłogę. To nie moja osobista opinia, ale popieram.

  10. #10

    Domyślnie

    No dobrze, ale u mnie mają być ościeżnice, jak je się montuje, czy i w tym przypadku potrzebne są futryny?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    ościeżnica to jest właśnie futryna

  12. #12

    Domyślnie

    Najpierw parkiet, cyklinowanie i pierwsze lakierowanie, potem drzwi i dopiero drugie lakierowanie.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja miałam pierwsze malowanie, parkiet, montaż drzwi i drugie malowanie.
    Ościeżnica na szerokość muru, więc parkieciarze mogli pracować bez problemu.
    Chciałam tak, bo według mnie ładnie wyszło - nie ma obróbek parkietu koło ościeznic. Nikt nie próbował mnie od tego pomysłu odwodzić, nawet fachowcy "starej daty", a więc myślę, że będzie OK.

  14. #14

    Domyślnie

    Można najpierw montować ościeżnice. Najlepiej postawić je na klepkach parkietowych, wtedy nie trzeba ich docinać od dołu. Trochę może być przy wstawianiu ościeżnic kucia i po co narażać dopiero co położony parkiet. Poza tym można wtedy bez problemu oblistwować parkiet (dociąć precyzyjnie do futryny lub opaski).

  15. #15

    Domyślnie

    Pierwsza podłoga, potem drzwi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony