dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Co powinno być w pralni? -oprócz pralki ;-)

    Kochani -lada dzień wchodzi hydraulik robić kanalizację, i ja pół roku przed wykończeniem muszę wiedzieć co gdzie i jak (szok -bo jak mi się odwidzi? )! Mam małą kotłownio-pralnię (kocioł gazowy więc węgiel nie będzie leciał na białe prześcieradła ). Będzie tam oczywiście stała pralka -no i? co jeszcze? Czy wystarczy np umywalka? Czy Instalować tam brodzik lub wannę do namaczania? Wannę mamy na górze w rodzinnej łazience- i nie wiem czy latać tam z miedniczką czy robić coś na dole? Jak jest u Was?

  2. #2

    Domyślnie

    Brodzi, albo wanna by się przydały.
    Ja mam bardzo dużą pralnię, właściwie to łazienka z miejscem na saunę i stoi tam pralka, jest brodzik i umywalka.
    Nawet, jak z zasady nie pierzesz ręcznie (jak ja), to jednak czasem np. trzeba coś umyć: roślinę doniczkową przepłukać prysznicem, psa wykąpać - lepiej to robić w takiej pralni, niż w rodzinnej łazience.

  3. #3

    Domyślnie

    Zasatanow sie jak teraz to robisz,np.czy pranie namaczasz,pomysl czego tobie teraz brakuje przy praniu i sprobuj to zrobic w domu.

  4. #4

    Domyślnie

    W tej chwili mam w łazience brodzik i pralkę. Tylko że to kabina prysznicowa i trzeba prać lub np myć buty czy miski psie na kolanach, to chyba pasuje jakoś to podwyższyć bo za 20 lat już ciężko będzie w "kucki" .

  5. #5

    Domyślnie

    To ja mam odwrotny problem: tę pralnię mam w piwnicy i w związku z tym, że odpływ musiał być trochę wyżej, brodzik jest podniesiony, muszę wtaszczać psa ze 40 cm do góry, a kabina się nie zmieściła, musieliśmy wymurować ściankę z luksferów.

  6. #6

    Domyślnie

    My planujemy pralnię w piwnicy.Oprócz pralki będzie tam na pewno wanna. Będzie ona potrzebna nie tylko do namaczania ale także do innych "brudnych" czynności, których nie mam zamiaru robić w łazienkach np. kąpanie psa (najważniejsze!!! ), czyszczenie grilla, butów itp. Oprócz wanny planuję szafki do przechowywania środków czystości, proszków, wiader i szczotek. Do tego sznurki do suszenia prania i stojące suszarki. Do tego wszystkiego dobra wentylacja...!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja u siebie widzę tak
    Pralnia będzie na górze: praleczka nad nią półeczki na vanishe, proszki płyny do płukania itp.
    Jedna lub dwie suszarki sznurkowe, z parę suszarek prętowym mocowanych na takich szynach można zmieniać wysokość bodaj .ze Iikei takie cuda
    Myślę o stalowej głębokiej umywalce
    Półeczki na i wieszak na świeżo uprasowane rzeczy
    A życie samo przyniesie jak to będzie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin-jogo
    Ja u siebie widzę tak
    Pralnia będzie na górze: praleczka nad nią półeczki na vanishe, proszki płyny do płukania itp.
    Jedna lub dwie suszarki sznurkowe, z parę suszarek prętowym mocowanych na takich szynach można zmieniać wysokość bodaj .ze Iikei takie cuda
    Myślę o stalowej głębokiej umywalce
    Półeczki na i wieszak na świeżo uprasowane rzeczy
    A życie samo przyniesie jak to będzie
    Czyli tylko umywalka? nie brodzik lub wanna?

  9. #9

    Domyślnie

    A do czego wanna :>?
    A do czego brodzik :>?
    Jeśli do namaczania to 1) głęboka umywalka wystarczy 2) rzadko kiedy u mnie w domu się na macza hmm w sumie nie pamiętam kiedy ostatni raz 3) większość nowszych pralek ma w sobie już program namaczania.
    Jedyna wada takiego zlewu to bardzo wysoka cena ale zawsze może być ceramiczny troszkę tańszy
    Ale widziałem na allegro jakiś niemiecki z kołnierzem na ścianę za stoparę złotych i metalowy na nóżkach za 96zł

  10. #10

    Domyślnie

    Duże psy się do tego zlewu nie zmieszczą

  11. #11

    Domyślnie

    marcin-jogo napisał:
    A do czego wanna :>?
    Do kąpania psa!!!!Chyba że ktoś zmieści swojego w umywalce
    Namaczanie namaczaniem ale głównie chodzi o pranie ręczne. Nie wszystko można wyprać w pralce

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał szklanka literatka
    Duże psy się do tego zlewu nie zmieszczą
    Szczególnie jak ktoś ma bernardyna 85kg -jak ja!
    Ale moja suka jest kąpana w balii na podwórku i to są naprawdę dantejskie sceny -nie wyobrażam sobie kąpania takiej małej krowy w domu .

  13. #13

    Domyślnie

    A nie lepiej psa kapac np.na ogrodzie??
    Wiem,wiem,problem bedzie jak bedzie zimno.
    Napisalem tak bo pamietam jak bedac jeszcze dzieckiem widzialem jak robili to na wsi,gdzie jezdzilem.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam cocker spanielkę ale bardzo grzeczną Stoi posłusznie w wannie i w misce na podwórku.
    kachna28 napisał::
    Ale moja suka jest kąpana w balii na podwórku
    A zimą?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał prystelka
    Ja mam cocker spanielkę ale bardzo grzeczną Stoi posłusznie w wannie i w misce na podwórku.
    kachna28 napisał::
    Ale moja suka jest kąpana w balii na podwórku
    A zimą?
    A zima? Zima sie nie brudzi,przeciez snieg jest piekny,bialy,puszysty

  16. #16

    Domyślnie

    Zimą jej nie kąpiemy -tylko 2 razy w roku -wiosną i wczesną jesienią -to podwórkowy pies jest -nie kanapowiec

    To właśnie Wiki w trakcie przygotowań do kąpieli -zawsze ucieka z ręcznikiem

    A tu usidlona przez Pana.

  17. #17

    Domyślnie

    Ale marcin-jogo
    Napisał też że ma łazienkę na górze i chyba nie uważacie że z ubrudzonym psem przez pół domu przejdę by dojść na górę do łazienki.
    W wiosna, lato, jesień jak jest w miarę ciepło idealnym pomysłem jak napisał raffran
    Natomiast zastanawiałem się nad prysznicem lub coś w tym rodzaju w garażu ale to się jeszcze okaże bo nie wiadomo czy będzie drugi pies a teraźniejszy to jamnik więc mogę biegać z nim po całym domu pod pachą.

  18. #18

    Domyślnie

    marcin-jogo napisał:
    teraźniejszy to jamnik więc mogę biegać z nim po całym domu pod pachą.
    No tak, jamnik pod rękę i jazda po całym domu!Widzę że problem kąpania psów urósł do wysokiej rangi! Heh !
    Ale tak poważnie to już nie chodzi o samo kąpanie jak o całą tą procedurę kąpania. Mój pies ma długi włos, aby był czysty i nadawał się do leżakowania na kanapie lub chociaż tylko na dywanie, wymaga dość częstych (raz na dwa miesiące) kąpieli. A potem suszenie, czesanie, wycinanie ewentualnie poplątanej sierści, znowu suszenie...A potem psina wylatuje z łazienki i co jest???? Kto wie? Trzepanie się na boki i tarzanie po podłodze. Sierci pełno wszędzie A pani z odkurzaczem męczy się dwa razy dłużej niż trwała cała kąpiel Na drugi dzień niestety znajduję jeszcze resztki sierści w łazience. A o zdaniu na ten temat mojego męża to już nie wspomnę
    Dlatego mam nadzieję że pralnia w piwnicy ułatwi mi pielęgnację psa.

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie oprócz pralki i pieca będzie też zasobnik, ktróy zajmuje (niestety) sporo miejsca Ale mimo wszystko upchnę tam jeszcze suszarkę (pod którą jest już przygotowany odpływ ze spadkiem. Poza tym będą w tym pomieszczeniu półki (do samego sufitu, bo tu akurat mam mnóstwo miejsca do dyspozycji ) na wszelakie cuda i szafki na środki czystości, mopy, wiadra itp., a nawet deska do prasowania
    Mniej więcej tak to chciałam urządzić

    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Kachna Wiki cuuuuudna! Ucałuj włochatą mordkę ode mnie Jeśli chodzi o pralnię, to ja mam małą wannę-taką zwykłą, emaliowaną, kupioną w Castoramie. Służy, do prania psa , prania ręcznego, namaczania, mycia butów itp. Wiaderko od mopa też wygodnie do niej włożyć i nalać wody. Dla mnie niestety brodzik-za płytki albo zlew-za mały były nie do przyjęcia. Ale jak się nie ma co się lubi...
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony