dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pod gont bitumiczny może być pełne deskowanie. Stan powierzchni dachu powinien ocenić dekarz. Plannja Regola to bardzo dobre ale i dość dragie pokrycie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    ja też się waham pomiędzy tymi dwoma pokryciami dachu.
    Rodzice nalegają żeby robić deskowanie dachu, bo mówią, że od zawsze najważniejsze jest dobry i pewny dach nad głową itd itp ( a jak wiecie jak się rodzice uprą to ciężko jest).
    Z resztą do mnie też bardziej przemawia dach w deskowaniu, chociaż pozostaje kwestia ceny .
    Tak czy siak do końca tyg. muszę podjąć decyzję.
    Na razie zastanawiam się nad opcją: dechy i papa na razie
    , później gont ew.blacha.
    Trwałość chyba w jednym i drugim przypadku podoba a gont bardziej mi się podoba.
    Myślałam o dachówce na folii bez deskowania, ale jakoś nie jestem przekonana do szczelności, w końcu dachówka to powierzchnia mało jednorodna
    No zostaje na polu walki jeszcze blacha na folię, ale jakoś boję się tej rdzy po 5 latach, obłażącej farby i dziur w folii, o których tu na forum tyle się pisze.
    Pewnie przesadzam.
    Codziennie widzę dziesiątki dachów z blachy, nie obłażą( obłażące do tej pory widzialam tylko 3 a fakt były wtedy wyjątkowo brzydkie) jak z ich szczelnością nie wiem
    Rezygnacja z deskowania i położenie samej blachy oznacza oszczędność paru tysięcy...
    oj nie wiem na co się decydować...
    Pozdrawiam, Lenka

  3. #23

    Domyślnie

    blachodachowka

    najtaniej a moze i nie najgorzej

  4. #24

    Domyślnie

    blachodachowka

    najtaniej a moze i nie najgorzej

  5. #25

    Domyślnie

    My kładziemy blachodachówkę bez deskowania - najtaniej. jeśli deskowanie już masz, to też radziłabym blachę, bo jest...ładniejsza od gontu (moim zdaniem). Słyszałam też, że gonty źle położone fałdują się. Wybraliśmy plannję royal.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja mam deskowanie + papa podkładkowa + gont = jestem zadowolona

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #27

    Domyślnie

    Ja kładę blacho-dachówkę z firmy Bud-mat typ SARA. Są to szwedzkie materiały,bardzo trwałe, polecam. Cena też nie powala z nóg, a jeżeli chodzi o deszcz, jestem przyzwyczajona po 11-stu latach mieszkania w bloku na poddaszu pod "blachą". Tego typu odgłosy raczej mnie usypiają.

  8. #28

    Domyślnie gont

    Od początku wiedziałam,że będzie pełne deskowanie. Wybrałam gont - "szarą chmurkę", ale muszę przyznac,że kolorystycznie trochę mnie zawiódł ( inaczej wygląda na zdjęciach ). Ale nie ma zmartwienia - jak już ktoś wspomniał - na gont można w przyszłości położyc wszystko lącznie z dachówką. Myślę, że wprzyszłości albo kolejny gont, albo blacha - ale to już wykona chyba przyszłe pokolenie. Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony