dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szpecący kaloryfer w kuchni

    Witajcie
    Na to forum przygnał mnie planowany remont kuchni i łazienki.
    Musze je przeprowadzić ale nie mam kompletnie pomysłu i tak oglądam sobie różne strony, żeby coś dopasować do moich ścian. Niektóre propozycje są nawet ciekawe ale strasznie wkurza mnie to, że kompletnie nie są przystosowane do normalnej niedużej kuchni w bloku, która stanowi również miejsce do spożywania posiłków. Kolejną bardzo drażniącą mnie sprawą jest brak propozycji poradzenia sobie z kaloryferem. Wiele osób mi mówiło, że w kuchni go nie trzeba bo jest ciepło. Mi jednak jest potrzebny bo bardzo w zimie marznę i jest zawsze włączony . Nie chciałabym jednak żeby przy nowym wystroju kuchni straszył swoimi żeberkami. Czy macie może jakies pomysły co z nim zrobić by nie straszył, a w razie potrzeby ogrzał ? Jest to mieszkanie spółdzielcze i wymiana na panelowy nie wchodzi w rachubę, już pytałam :/

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.
    A kogo straszy ten kaloryfer?
    Możesz wpuścić 4 pręty gwintowane w ścianę i osadzić na nich dwie poziomo-ległe deseczki w odległości ok. 10 cm od kaloryfera.
    Do deseczek możesz przytwierdzić, to czego dusza zapragnie.

    Generalnie kaloryferów nie osłania się, bo zatraca się obieg powietrza, którym ogrzewane jest pomieszczenie. Spada sprawność.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 37°C
    A kogo straszy ten kaloryfer?
    mnie straszy, wygląda koszmarnie, ma chyba z 60 lat i milion warstw farby na sobie. Gdyby to byl kaloryfer panelowy czy jak tam one sie nazywaja byłoby bardziej ok.
    Dziękuje za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    No to może dłuższe firanki po prostu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał celebre
    No to może dłuższe firanki po prostu
    w kuchni ?
    już wymysliłam co zrobic, żeby nie był az tak bardzo widoczny
    dzieki za poświęcony mi czas

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    an-nie

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, mam ten sam problem

    Ciekawa jestem, co wymyśliłaś?

    Ja planuję zabudowę kaloryfera czymś ażurowym, funkcjonującym na zasadzie drzwi przesuwnych - abym przynajmniej poza sezonem nie musiała oglądać tego paskudztwa.

  7. #7

    Domyślnie

    F
    Ostatnio edytowane przez aa***a ; 29-11-2012 o 09:52

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    esska

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie kaloryfer

    Witam. Ja zdecydowałam się zlikwidować kaloryfer w kuchni. Problem mam z zamknięciem rur. Są potrzebne jakieś 3/8 zaślepki czy coś takiego. Trudno dostać. Hydraulik zamówił jeszcze przed sezonem grzewczym ( albo mnie zwodzi). Więc jeśli wiecie o co chodzi z tymi 3/8 , to proszę dajcie mi namiary. Pozdrawiam. esska

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony