dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Za nisko okno w kuchni

    Jak w temacie.Jak zobaczyłam to zamarłam... bo co można wymyśleć pod takie okno, które ma być otwierane od czasu do czasu chociaż.Kto to przeoczył???
    Okno już jest, wylewki podłogowe za chwilkę- nic nie da się zrobić aby to zmienić, ale może pokombinować coś z meblami.Miało być klasycznie, czyli zlew pod oknem a ściany w kuchni zabudowane na dwóch powierzchniach, 3-cia to wejście do spiżarki, przy następnej- przeciwległej do okna- mały stolik.
    Do niskorosłych nie należymy- szcególnie osobisty mężu- więc już mamy ból pleców jak sobie pomyślę o zginaniu do zlewu. Mógłby być tam blat, ale chyba szkoda miejsca- bo jednak przy blacie robi się więcej rzeczy i chyba dłużej stoi niż przy zlewie.
    Brak pomysłu. Może Ktoś ma podobnie albo podrzuci co można zrobić?
    Za wszelkie sugestie z góry dziękje.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tzn ile będziesz miała cm od gotowej wylewki do dolnej krawędzi okna?

  3. #3

    Domyślnie

    I wrzuć rzut kuchni z wymiarami

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    Aga pocieszę Cię u nas będzie tak samo znaczy marzyły mi się blaty na wysokości 90cm, a będzie maksymalnie standardowe 85 ( ale za to wyspę zrobimy wyższą, także mój przyszły małżonek (wyższy ode mnie ..) kanapki będzie robił przy wyspie
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Za nisko okno w kuchni

    Cytat Napisał Aga73
    Jak w temacie.Jak zobaczyłam to zamarłam... bo co można wymyśleć pod takie okno, które ma być otwierane od czasu do czasu chociaż.Kto to przeoczył???
    Jak to kto. Pewnie Ty?
    Jak to się mogło stać, że nie miałaś wcześniej pojęcia:
    - jaki otwór został zostawiony przez murarzy
    - jakie okno zostało zamówione

    Miałaś dwa głównie punkty w czasie, w którym mogłaś zainterweniować. I jak widać nic nie zrobiłaś.

    Teraz jeżeli już okno zamontowane, to raczej nic nie zrobisz. Możesz tylko kombinować jak ustawić kuchnię.
    Podrzuć rysunki to może coś się wymyśli.

  6. #6

    Domyślnie Re: Za nisko okno w kuchni

    [quote="Aga73"]Jak w temacie.Jak zobaczyłam to zamarłam... bo co można wymyśleć pod takie okno, które ma być otwierane od czasu do czasu chociaż.Kto to przeoczył???

    Też tak miałam. Najpierw myłam okno z drugiej strony(wysoki parter), następnym pomysłem był zdejmowany blat i wyciągane szafki (strasznie upierdliwy sposób mycia okna). W końcu się wkurzyliśmy i wymieniliśmy okno.
    I to uważam za najlepszy pomysł w tej sutuacji (choć dochodzi koszt okna). Dom jest dla nas a nie my dla niego.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar beba
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Też bym wymieniła okno.
    Moi rodzice przy zmianie okien wymyślili sobie, że zmniejszą wymiar otworu kuchennego i jak po zamontowaniu zobaczyli jak to wygląda, to ojciec od razu wziął się za wybieranie pianki bo stwierdził, że nie ma zamiaru siedzieć na obiedzie w "bunkrze"
    Będziesz patrzeć na to okno przez parę lat i zapewne zawsze pomyślisz o tym jakby to było fajnie jakby było wyżej.
    Więc radzę zmienić od razu.
    Tylko ja i moja przestrzeń...
    M05aL - Mieszkamy od 18 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    A my planujemy poniesc okno o te brakujace okolo 2cm... i to pomimo, ze jest obrobione z obu stron.

  9. #9

    Domyślnie trochę niżej

    opuść blat na tym fragmencie, może nie głupio wyglądać

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Tzn ile będziesz miała cm od gotowej wylewki do dolnej krawędzi okna?
    Niestety ok 75-78cm- Porażka

    Miałaś dwa głównie punkty w czasie, w którym mogłaś zainterweniować. I jak widać nic nie zrobiłaś.- Jak to nie zrobiłam.U nas jest z cyklu "nowy domek, nowy potomek" - kończyłam ciążę i rodziłam

    Też bym wymieniła okno. - Też o tym myślę, ale po pierwsze koszt a po drugie drugie okno z tej samej strony elewacji byłoby na zupełnie innym poziomie.Buuuuuuuuu

    opuść blat na tym fragmencie, może nie głupio wyglądać- o to mi jakby chodziło, może ktoś przypadkiem wypatrzył podobne rozwiązanie , jakieś fotki, może zrobić tam blat -niby stolik przy którym można usiąść i coś wszamać. Gubię się...

    - jaki otwór został zostawiony przez murarzy
    - jakie okno zostało zamówione - będę bliżej zorientowana jak mężu wróci z placu boju..

    Podrzuć rysunki to może coś się wymyśli.- chyba jakoś obce są mi te umiejętności


    pozdrawiam

    [/quote]

  11. #11

    Domyślnie

    I tak nisko masz okna w całym domu? Trochę mało Jak byś wrzuciła jakiś rzut kuchni (z projektu najlepiej) może ktos by wpadł na jakiś ciekawy pomysł jak to rozwiązać..

  12. #12

    Domyślnie

    Takie okna mam na dole 2 sztuki.Reszta to tarasowe, góra- balkonowe, dachowe itp.
    Coś pokombinuje wieczorową porą z tym rzutem ,chyba ze sama coś wymyśle.

  13. #13

    Domyślnie

    ale zrób obniżenie z szafkami nie sam blat jako stolik.

  14. #14

    Domyślnie

    A może by tak pod oknem dać stół, a szawki tam gdzie miał on wcześniej stać!? Ja tak bardzo się zasugerowałam ustawieniem mebli w kuchni jaką zaproponował projektant, że właśnie o takim rozwiązaniu nie pomyślałam, a też było by ok. Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anmo246

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja tez jestem gapa, tez przeoczyłam, nie mogę odżałowac, że nie dopilnowałam... W sumie to chudziak za wysoko wylany ... teraz beda szafki na ok 80- 82 cm i parapet razem z blatem... Zlew zaplanowałam pod oknem, zaraz obok zmywarka, koszmar.. Jutro jade dokładnie wymierzyć..
    Anmo246

  16. #16

    Domyślnie Re: Za nisko okno w kuchni

    Aga, mebli nikt Ci nie zrozplanuje nie mając planu kuchni ani nie znając Twoich potrzeb.
    Może kuchnie masz tak dużą, że to w ogole żaden problem po prostu zostawić dojście do okna niezastawione?
    A może jednak konicznie trzeba tam cos wcisnąc, ale co?
    nie martw się na zapas, coś się na pewno da wymyslec, ale bez planu ani rusz.
    Kojarze czyjeś zdjęcie z obnizonym parapetem w kuchni blokowej, ale w jakim to było wątku...
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Po pierwsze, jak pisali poprzednicy, potrzebne wymiary kuchni
    Po drugie - stoły są zazwyczaj niższe niż blaty robocze, więc może właśnie stół tam dasz...
    I po trzecie, jeśli to okno nie jest dla Ciebie wielkim problemem i bez trudu zaakceptujesz inne rozwiązanie, to zostaw je, ale jeśli ma Ci spędzać sen z powiek, to zdecydowanie wyrzuć i wstaw nowe. Będzie kucie, będą dodatkowe koszty, ale ty będziesz zadowolona...

  18. #18
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Aga, na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie - dobre dla Ciebie

    u mnie wyszło 73 cm /od podłogi do górnej krawędzi parapetu/
    i pod oknem postawiliśmy stół

    ale jest też plus - okno myję bez drabinki, stojąc na podłodze

  19. #19

    Domyślnie

    u nas też wyszło za wysoko. wylewki zrobili wyżej o 2 cm i teraz te 2 cm ciągnie się za nami jak smrodek po gaciach... :/ szafki będą na 82 -3 cm + blat docinany jako parapet. na szczęście jesteśmy oboje niscy. problem pojawił się ze zmywarką, odpływu już nie dało się przesunąć, i zmywarka będzie w odległości 2m od zlewu :/ a za szafkami pójdą 2-metrowe węże...

    gdybym od razu pomyślała o szafkach, to przy pomiarze okna zamówilibyśmy je mniejsze... ale myślałam, że wszystkie wymiary się zgadzają. u góry znowu zrobili wylewki o 2 cm za nisko, wyszły na wierzch wszystkie przewody od ogrzewania i odpływy i teraz męczy się kafelkarz, jak to robić żeby niczego nie uszkodzić, żeby dalo się w ogóle kafelkę przykleić, a przy oknie balkonowym będzie trzeba powstawiać jakieś listwy progowe...

    nie jesteś jedyna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony