dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Prosty separator wszystkiego zrobiłem z 30l.wiadra z pokrywką po farbie i dwa odcinki rury do odkurzacza .Trzeba tylko w pokrywie zrobić dwa podłączenia dla rury z odkurzacza , takie wejście i wyjście odkurzacz tzw. "garażowy kupiony kiedyś na bazarze rzeczy z wystawek .W takim baniaku (ostojniku,separatorze)zatrzymuje się nie tylko gruz,sadza ale nawet woda )prałem tym cudem wykładziny .Oczywiście po uprzednim spryskaniu wykładziny płynem piorącym

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam ten do popiołu,ale wciąga nawet gwożdzie 4 calowe jak wybieram popiół z kominka ( gwożdzie z desek po budowie).Gruz pewnie też by poszedł.U mnie akurat jest na o.c. Na zwykłym też chodzi ,ale mój jest już mocno zajeżdżony i nie ma cugu tak jak na o.c.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek T.
    W Castoramie są po 89 zł. KOńcówka pasuje do każdego odkurzacza nawet centralnego - próbowałem. Ale używam do niego starego zwykłego odkurzacza i jast ok. WYgodnie wybieras ię nim popiół z kominka, bez kurzu i rozsypywania!
    Mialbym pytanie do posiadaczy takiego tanszego separatora. Widzialem niedawno taki w LM w podobnej cenie (z filtrem z siatki metalowej) - chyba ten model: http://www.allegro.pl/item385208682_..._promocja.html i obok inny model za 215 zl (podobny do http://www.odkurzacz-allegro.pl/go.l...Dragon%20Profi) z filtrem celulozowym "dokladnym" (jak w lepszych odkurzaczach). Na moje pytanie, w czym ten tanszy ustepuje temu lepszemu otrzymalem odp., ze ma mala skutecznosc 'separacji" popiolu czy pylu i spory procent dostaje sie jednak do odkurzacza, niszczac silnik. A ten z filtrem papierowym nie przepuszcza zadnych nieczystosci do odkurzacza. Czy moglby ktos potwierdzic, czy w tym za 89 zl faktycznie odkurzacz "zatyka" po jakims czasie? Czy mial ktos mozliwosc porownania pracy odbydwu separatorow?

  4. #24

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś na allegro separator popiołu 'Einhell' i mogę spokojnie powiedzieć że akurat do odkurzania popiołu z pieca się zupełnie nie nadaje. Próbowałem nim wyczyścić kocioł na ekogroszek, problem jest taki że drobny popiół przelatuje przez ten separator i leci do odkurzacza. Separator zatrzymuje tylko te grubsze kawałki popiołu które nie przechodzą przez siatkę separatora.
    Czyli: najdrobniejszy pył przelatuje do odkurzacza, niewiele popiołu zostaje w separatorze. A ten najdrobniejszy pył akurat jest najgorszy, bo zapycha filtr w odkurzaczu i oblepia w środku rury. Więc lepiej od razu kupić tani odkurzacz przeznaczony tylko do popiołu i innego syfu budowlanego i darować sobie pomysł z separatorem.
    Regulamin

  5. #25

    Domyślnie

    Czy kupiles ten model http://www.allegro.pl/item389590144_...ja_serwis.html z filtrem celulozowym czy taki z filtrem z siatki drucianej?

  6. #26

    Domyślnie

    Trochę czasu upłynęło jak ten post istnieje na Forum i już zdążyłem kupić ten separator.
    Sprawdził się w zimie do wyciągania popiołu z kominka.
    AFF18 ma filtr siatkowy i papierową harmonijkę, co zapobiega przedostawaniu się pyłu z kominka do odkurzacza.
    AF18 to tylko siatka.
    Dla silnika ten najbardziej lotny pył jest zabójstwem więc warto kupić z dodatkowym filtrem. Sama siatka metalowa nie ochroni należycie silnika.
    Przed zakupem rozmawiałem z gościem, który rozprowadza te separatory i on polecił mi aby na ten filtr zakładać typowy worek papierowy do odkurzaczy.
    I tak robię.
    Chodzi o to, że worek papierowy jest gładki i wystarczy strzepnąć pył i można od nowa odkurzać, natomiast ten oryginalny filtr w postaci harmonijki z racji kształtu i rozwiniętej powierzchni ma większą skłonność do zabijania się pyłem, a oczyścić go trudniej. Poza tym sądzę że po kilku oczyszczeniach część zabrudzeń pozostaje i po pewnym czasie trzeba ten filtr wymieniać, a tak wymienia się tylko worek papierowy zewnętrzny a filtr posłuży na dłużej.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja kupiłem ten z samą siatką (nawet wtedy nie wiedziałem że są dwa rodzaje). Może ten z filtrem jest lepszy, nie wiem - w każdym razie drugi raz nie zamierzam próbować. Mam odkurzacz 'warsztatowy' jakiejś chińskiej firmy - po prostu 10-litrowe blaszane wiadro z silnikiem, chyba 200 czy 250 PLN kosztował. Wkładam tam duże papierowe worki i spokojnie można nim odkurzać piach, popiół i pył. Wszystko zostaje w tej papierowej torbie, silnik się jakoś specjalnie nie pyli. Nie wiem jak długo to pociągnie, ale koszt odkurzacza nie jest wiele wyższy niż tego separatora
    Regulamin

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Dla silnika ten najbardziej lotny pył jest zabójstwem więc warto kupić z dodatkowym filtrem. Sama siatka metalowa nie ochroni należycie silnika.
    Przed zakupem rozmawiałem z gościem, który rozprowadza te separatory i on polecił mi aby na ten filtr zakładać typowy worek papierowy do odkurzaczy.
    I tak robię.
    Chodzi o to, że worek papierowy jest gładki i wystarczy strzepnąć pył i można od nowa odkurzać, natomiast ten oryginalny filtr w postaci harmonijki z racji kształtu i rozwiniętej powierzchni ma większą skłonność do zabijania się pyłem, a oczyścić go trudniej. Poza tym sądzę że po kilku oczyszczeniach część zabrudzeń pozostaje i po pewnym czasie trzeba ten filtr wymieniać, a tak wymienia się tylko worek papierowy zewnętrzny a filtr posłuży na dłużej.
    Czyli sugerujesz zakup tego z sama siatka i dodatkowe zabezpieczenie filtrem papierowym zewnetrznym? Czy mimo wszystko ten AFF 18 i postepowac tak samo - nie korzystac z tego filtra z harmonijka?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony