dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 84
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1668
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał joannaj75
    Wiadomo że są tacy co preferują na deski tylko pape no i ok, ale to nie znaczy że na deski foli nie można kłaść -czy nie ?
    Zgadza się. I dlatego na rynku są membrany o różnym przeznaczeniu, m.in. do dachów deskowanych.

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał joannaj75
    jak ma się wywalić deski to można je tak wykorzystać .....folia nie wymaga deskowania to pewne ale też nie szkodzi to foli a dach lepszy -więc o co jakieś ALE !?
    A skąd ta pewność, że nie szkodzi to folii? Ile dobrych desek z budowy nadaje się na dach? Więc co to są za argumenty? Jak dotąd nie spotkałem żadnego merytorycznego uzasadnienia stosowania desek pod folię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #243

    Domyślnie

    Witajcie,

    Mamkilka pytań, które być może już się przewinęły ale dla uścićlenia spytam raz jeszcze -

    czy to prawda, że dach po odeskowaniu i opapowaniu musi mieć jakieś specjalne otwory lub szczeliny wentylacyjne?

    w jaki sposób należy ułożyć pod takim dachem wełnę? czy należy zostawić odstęp między deskami a wełną?

    co zrobić z otorem, który pozostaje między deskami a murłatą - zabić deskami?
    Wszystko w powijakach...

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    A skąd ta pewność, że nie szkodzi to folii? Ile dobrych desek z budowy nadaje się na dach? Więc co to są za argumenty? Jak dotąd nie spotkałem żadnego merytorycznego uzasadnienia stosowania desek pod folię. Pozdrawiam.
    Ja również nie widzę żadnych powodów do stosowania desek pod membranę dachową. Stabilność konstrukcji czy wygłuszenie kompletnie mnie nie przekonuje. Inaczej jednak twierdzą wykonawcy.
    Jak myślisz, dlaczego wykonawcy, np. mój, namawiają klienta na deskowanie (mój proponuje mi deskowanie + membrana)? Bo łatwiej im później kłaść membranę i dachówkę oraz chodzić po takim dachu? Innego wyjaśnienia nie potrafię znaleźć...

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    A skąd ta pewność, że nie szkodzi to folii? Ile dobrych desek z budowy nadaje się na dach? Więc co to są za argumenty? Jak dotąd nie spotkałem żadnego merytorycznego uzasadnienia stosowania desek pod folię. Pozdrawiam.
    Ja również nie widzę żadnych powodów do stosowania desek pod membranę dachową. Stabilność konstrukcji czy wygłuszenie kompletnie mnie nie przekonuje. Inaczej jednak twierdzą wykonawcy.
    Jak myślisz, dlaczego wykonawcy, np. mój, namawiają klienta na deskowanie (mój proponuje mi deskowanie + membrana)? Bo łatwiej im później kłaść membranę i dachówkę oraz chodzić po takim dachu? Innego wyjaśnienia nie potrafię znaleźć...



    No jeżeli stabilność konstrukcji Cię nie przekonuje to wszystko wyjaśnia skąd taki pogląd.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    No jeżeli stabilność konstrukcji Cię nie przekonuje to wszystko wyjaśnia skąd taki pogląd.
    Więźba dachowa jest wystarczająco stabilna bez deskowania - dlatego mnie to nie przekonuje. Architekci nie projektowali by dachów bez deskowania, gdyby tak nie było.
    Druga sprawa to to, że siatka stworzona przez łaty i kontrłaty też poprawia stabilność konstrukcji, chociaż tak jak napisałem wyżej - to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ konstrukcja więźby jest wystarczająco stabilna.

  7. #247

    Domyślnie

    jesteś może projektantem?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Prawdą jest że pełne deskowanie usztywnia dach ale lepszym usztywnieniem jest nawet cienka płyta OSB. Są bardziej skuteczne i ekonomiczne sposoby sztywnienia więźby dachowej np. taśma perforowana. Takie usztywnienie jest stosowane np. na dachach pawilonów LIDL-a. Tak więc kolejny chybiony argument. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Prawdą jest że pełne deskowanie usztywnia dach ale lepszym usztywnieniem jest nawet cienka płyta OSB. Są bardziej skuteczne i ekonomiczne sposoby sztywnienia więźby dachowej np. taśma perforowana. Takie usztywnienie jest stosowane np. na dachach pawilonów LIDL-a. Tak więc kolejny chybiony argument. Pozdrawiam.
    Usztywnianie usztywnianiem. Ale czy jest w ogóle sens cokolwiek usztywniać?
    Wg tradycyjnej metody pokrywania dachów papą przeznaczenie desek na pewno nie jest takie, żeby usztywniać konstrukcję...

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak najbardziej jest sens a czasami wręcz obowiązek czy konieczność. Łaty nie sztywnią więźby a kominy nie są dla niej oporem. O konieczności sztywnienia więźby decyduje projektant (konstruktor). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie deskowanie w projekcie

    ja mam projekt gotowy z Archetonu i mam w projekcie pełne deskowanie dachu plus membrana... chyba skoro się pod tym podpisali fachowcy to chyba po coś to jest a nie dla ich "widzimisie."
    Ja już deski oczyściłam gwoździe powyciągałam i zaczyna się deskowanie.
    od 1 Maja na swoim

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Przeczytałam wszystkie posty i dalej nie wiem czy mam zastosować na pełne deskowanie papę termozgrzewalna podkładowa czy wierzchniego krycia. Nadmieniam, że cały dach będzie wykonywany w tym roku (tzn. deskowanie+papa+dachówka). Jaką papę wybrać?

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13
    Przeczytałam wszystkie posty i dalej nie wiem czy mam zastosować na pełne deskowanie papę termozgrzewalna podkładowa czy wierzchniego krycia. Nadmieniam, że cały dach będzie wykonywany w tym roku (tzn. deskowanie+papa+dachówka). Jaką papę wybrać?

    Także w tym roku będę deskował i krył dachówką na gotowo. Do wczoraj byłem przekonany do papy ale jednak uważam ,że to przestarzałe już rozwiązanie i zdecydowałem się na specjalną folię wysokoparopzepuszczalną stosowaną właśnie do dachów deskowanych.

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    wczoraj na budowie rozkładałam tę membrane na warstwy , faktycznie w tej 1 są dziurki i tamtędy woda sobie wychodzi , natomiast na zewnątrz jest taka fajna jakby flizelina nie wpuszczająca wody do wewnątrz.
    od 1 Maja na swoim

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    ... Do wczoraj byłem przekonany do papy ale jednak uważam ,że to przestarzałe już rozwiązanie ...
    Nie jest to żadne przestarzałe rozwiązanie co nie zmienia faktu, że wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał adam2007
    ... Do wczoraj byłem przekonany do papy ale jednak uważam ,że to przestarzałe już rozwiązanie ...
    Nie jest to żadne przestarzałe rozwiązanie co nie zmienia faktu, że wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

    W sumie racja, źle się wyraziłem. W każdym razie idę w nowoczesność.

  17. #257

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Nie czytałem wszystkich postów bo i tak zdecydowany jestem na pełne deskowanie dachu i nie chcę sobie mącić w głowie. Natomiast nie wiem czy propozycja mojego dekarza co do kolejności tych prac mnie zastanawia. Chodzi o to, że on chce równolegle deskować, papować i łacić. Ja cały czas myślałem, że powinno się najpierw skończyć jedno a dopiero później zaczynać drugie czyli najpierw na całości deski później na całości papa i dopiero kontrłaty, łaty i dachówka. Bardzo proszę znających się w temacie szanownych forumowiczów o opinię w tej sprawie i może jeszcze na co trzeba zwracać uwagę

    pozdrawiam

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można tak i tak. Przy stromym dachu jest to racjonalne rozwiązanie. Niesie za sobą tylko jedno niebezpieczeństwo może uniemożliwić dokładne rozmierzenie dachu a to z kolei uniemożliwi równe rozłożenie łat. Uniemożliwi również wyprowadzenie płaszczyzny połaci. Może to skutkować np. zapadnięciem lub pofalowaniem połaci. Efekt to załamanie skośnych linii (pogorszenie estetyki dachu). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ignac1

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    A ja mam inne pytanie. Czy jest sens stosowania pomijając wysoką cenę papy wentylowanej ICOPAL - SZYBKI SYNTAN SBS WENTYLACJA BAZA 3?
    Powinno to porawić wentylację deskowania, szczególnie jeśli będą jakieś błędy w szczelinie między deskowaniem a wełną.
    pzdr

  20. #260

    Domyślnie

    No właśnie- dobre pytanie. Wygląda zachęcająco. Zwłaszcza ,ze mam w planach 2 wole oczka - więc o błędy w wentylacji nietrudno - a raczej chyba nie za bardzo będzie jak ją uzyskać . Cena na Allegro widziałam 17.70 /m2 więc chyba nie najgorzej zwłaszcza ,że jest to jakas spuer nowość opatentowana i do tego SBS.
    CZy ktoś używał - wie co zacz?

Strona 13 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony