dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile czekałeś na pozwolenie na budowę?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 1 miesiąca

    19 32,20%
  • do 2 miesiący

    20 33,90%
  • do 4 miesięcy

    10 16,95%
  • do pół roku

    2 3,39%
  • dłużej niż pół roku

    8 13,56%
Strona 12 z 19
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 362
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofee
    Dla mnie to ważne co oznacza "kilka tyg.". Złożyliśmy dokumenty 22 lipca i chcemy zacząć jeszcze coś w tym roku. Od tego czy pozowlenie dostaniemy w 2 tyg czy w 2 m-ce zależy ile albo czy cokolwiek uda nam się zrobić w tym roku.
    A po co czekać?
    Jeżeli jesteście pewni , ze papiery są ok, i złożyliście papiery to mają ileś tam dni na rozpatrzenie. Tylko pewni musicie być!!!!!! Ja bym na waszym miejscu zaczynał, można humus ściągnąć, ogrodzić, kibelek wybudować, działkę przygotować do budowy, itp, na geodetę też się czeka, budynek można wyznaczyć, jest co robić.
    Ja tak zrobiłem i wszystko się w czasie ładnie zgrało.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    To teraz troszke inne pytanie, czy oni dokumenty dołączane do wniosku z kims konsultuja (jak np w decyzji o warunkach zabudowy) czy wszystko jest w zakresie ich wew. uzgodnien?

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał stukpuk
    Od złożenia papierów do uzyskania pozwolenia to pikuś , czekałem kilka tyg. czysta formalność.
    Ale żeby zdobyć papiery do złożenia to dobry rok
    Ja podobnie - od złożenia papierów w Starostwie do otrzymania pozwolenia - równy miesiąc , natomiast cała procedura przygotowania wszystkich dokumentów - cały rok ...
    --
    Pozdrawiam

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał stukpuk
    (...)

    A po co czekać?
    Jeżeli jesteście pewni , ze papiery są ok, i złożyliście papiery to mają ileś tam dni na rozpatrzenie. Tylko pewni musicie być!!!!!! Ja bym na waszym miejscu zaczynał, można humus ściągnąć, ogrodzić, kibelek wybudować, działkę przygotować do budowy, itp, na geodetę też się czeka, budynek można wyznaczyć, jest co robić.
    Ja tak zrobiłem i wszystko się w czasie ładnie zgrało.
    Weźcie jeszcze pod uwagę zgłoszenie budowy w Nadzorze Budowlanym - potem tydzień odczekania i dopiero można wchodzić z łopatami i rozpoczynać budowę .
    --
    Pozdrawiam

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Weźcie jeszcze pod uwagę zgłoszenie budowy w Nadzorze Budowlanym - potem tydzień odczekania i dopiero można wchodzić z łopatami i rozpoczynać budowę .
    To wiem, tak jak uprawomocnienie się decyzji przez 14 dni Ale i tak ew. szybka decyzja bardzo nas ratuje w tym wszystkim.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał stukpuk
    Cytat Napisał tofee
    Dla mnie to ważne co oznacza "kilka tyg.". Złożyliśmy dokumenty 22 lipca i chcemy zacząć jeszcze coś w tym roku. Od tego czy pozowlenie dostaniemy w 2 tyg czy w 2 m-ce zależy ile albo czy cokolwiek uda nam się zrobić w tym roku.
    A po co czekać?
    Jeżeli jesteście pewni , ze papiery są ok, i złożyliście papiery to mają ileś tam dni na rozpatrzenie. Tylko pewni musicie być!!!!!! Ja bym na waszym miejscu zaczynał, można humus ściągnąć, ogrodzić, kibelek wybudować, działkę przygotować do budowy, itp, na geodetę też się czeka, budynek można wyznaczyć, jest co robić.
    Ja tak zrobiłem i wszystko się w czasie ładnie zgrało.
    Niesamowita oszczędnośc czasu . Humus ściagali mi dwie godziny, geodeta był także dwie, kibel + budę 3x3 górale zbili mi w godzinę. W tym samym czasie gośc wywiercił mi studnięZaoszczedziłeś więc już cały jeden dzień.

    Myślę, że taka oszczędność nie wpłynie na to czy ktoś zdoła wylac stan 0 w 2008 czy w 2009.
    pozdrawiam,
    M

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie re

    7 dni od złożenia wniosku

  8. #228

    Domyślnie

    Dokładnie to nie wiem, bo nikt mnie nie poinformował, że pozwolenie jest już wydane, ale na pewno nie krócej niż 2,5 miesiąca

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał stukpuk
    Cytat Napisał tofee
    Dla mnie to ważne co oznacza "kilka tyg.". Złożyliśmy dokumenty 22 lipca i chcemy zacząć jeszcze coś w tym roku. Od tego czy pozowlenie dostaniemy w 2 tyg czy w 2 m-ce zależy ile albo czy cokolwiek uda nam się zrobić w tym roku.
    A po co czekać?
    Jeżeli jesteście pewni , ze papiery są ok, i złożyliście papiery to mają ileś tam dni na rozpatrzenie. Tylko pewni musicie być!!!!!! Ja bym na waszym miejscu zaczynał, można humus ściągnąć, ogrodzić, kibelek wybudować, działkę przygotować do budowy, itp, na geodetę też się czeka, budynek można wyznaczyć, jest co robić.
    Ja tak zrobiłem i wszystko się w czasie ładnie zgrało.
    Niesamowita oszczędnośc czasu . Humus ściagali mi dwie godziny, geodeta był także dwie, kibel + budę 3x3 górale zbili mi w godzinę. W tym samym czasie gośc wywiercił mi studnięZaoszczedziłeś więc już cały jeden dzień.

    Myślę, że taka oszczędność nie wpłynie na to czy ktoś zdoła wylac stan 0 w 2008 czy w 2009.
    Jak kogoś stać na wszystkio to tak można, my robiliśmy sami to nam dłużej niż 1 dzień zajeło. Tylko nie mów ,że tylko dzień wcześniej zadzwoniłeś do koparkowego, geodety i kolesia od studni? I akurat mieli wolne terminy na następny dzień.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Jak składaliśmy, to mówili że ustawowo 65 dni, ale zawsze dają w 30 (z dumą w głosie). Jak po 2 tygodniach od złożenia dostaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania dopiero, to troszku się zaniepokoiliśmy. Po 63 dniach okazało się że JEDNAK jeden papierek jest nie taki jak ma być, mimo że 100 razy się upewnialiśmy. Po 2,5 miesiąca właśnie dziś odebrałam
    A humus, geodeta, wykop i szalunki już zrobione ...

    No ale to może nasza wina - nie trzeba było składać wniosku 13-go

  11. #231

    Domyślnie

    2 tygodnie.
    Piaseczno, luty 2008.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Jak składaliśmy, to mówili że ustawowo 65 dni, ale zawsze dają w 30 (z dumą w głosie). Jak po 2 tygodniach od złożenia dostaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania dopiero, to troszku się zaniepokoiliśmy. Po 63 dniach okazało się że JEDNAK jeden papierek jest nie taki jak ma być, mimo że 100 razy się upewnialiśmy. Po 2,5 miesiąca właśnie dziś odebrałam
    A humus, geodeta, wykop i szalunki już zrobione ...

    No ale to może nasza wina - nie trzeba było składać wniosku 13-go
    zapewne budowaliście coś niezwykłego
    65 dni dla spraw szczególnie skomplikowanych, o czym powinniście być poinformowani pisemnie
    albo my ich, albo oni was...

  13. #233

    Domyślnie

    gromadzenie papierów od końca lutego do 10 kwietnia. nawet nie 2 mies.

    Pozwolenie dostaliśmy równo po ustawowych 65 dniach ( uzgodnienia z pomorskim konsewatorem zabytków).
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eelii
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    148
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    na pozwolenie na budowę niecałe 3 tyg, woj lubuskie, czerwiec 2008

  15. #235
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a my w naszej mieścinie czekaliśmy tylko 5 dniale to ze względu na to, że pani szła na uroplik ii chciała to załatwić przed odejściem

  16. #236

    Domyślnie

    odebralem chyba po dwoch tygodniach od zlozenia dok.
    pozbieranie kwitow to miesiac ....

  17. #237

    Domyślnie

    ja was pobije pierwszy wniosek decyzja odmowna po 65 dniach. złożyliśmy drugi wniosek poprawiony tym razem miało być ekspresowo i było pozwolenie dostaliśmy po ponad 50 dniach

  18. #238
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    My czekamy od 20 sierpnia
    Przedwczoraj dzownilam do architekta z nadzieja, ze juz, juz....a on na to ze w ubiegly czwartek musial cos jeszcze tlumaczyc i teraz czekamy nastepne 2 miesiace...

    Plakac mi sie chce...6 lipca 2006 zaczelismy....
    Dzialka nasza od wiekow, wiec wszelkie sprawy notarialne juz wtedy odpadaly...11 miesiecy czekalismy na warunki zabudowy.

    Weim, ze jestesmy daleko i to ma jakis wplyw, bo nie moge osobiscie pojsc, przycisnac, zatrzepotac rzesami...takie zalatwianie papierkologii na odleglosc to makabra

    Jeszcze sie nie poddaje, chociaz strasznie kusi te pieniadze na cos innego wydac...chociazby pojsc i kupic co juz stoi...no ale dzialka po Dziadkach, wspomnienia, sentymenty...ach...

    Maja, ciagle daleko w polu

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    około 25 dni
    Poznań, ale dawno temu (2004)

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    My czekamy od 20 sierpnia
    Przedwczoraj dzownilam do architekta z nadzieja, ze juz, juz....a on na to ze w ubiegly czwartek musial cos jeszcze tlumaczyc i teraz czekamy nastepne 2 miesiace...
    Jesli macie czekac kolejne 2 miesiace to wyglada jakby wniosek o pozwolenie na budowe zostal wlasnie zlozony. Skoro wniosek zostal zlozony 20 sierpnia to doslownie co kilka dni musialy wychodzic braki - jeden po drugim, ale stopniowo. Macie pewnosc, ze wniosek zostal zlozony?

Strona 12 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony