dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    mpoplaw
    no to kilka cytatów -bo chyba tego nie czytałeś?:
    -PBU-59, oparta była o płyty do wykonywania ścian wewnętrznych gr. 14 cm i płyty stropowe gr. 9 cm
    -PBU-63 mieniono grubość płyt stropowych na 14 cm i zastosowano zewnętrzne ściany osłonowe gr. 24 cm
    -Do budowy domów wykorzystywano płyty żelbetowe gr. 14 cm (stropy i ściany wewnętrzne) oraz gr. 24 cm z betonu komórkowego – ściany zewnętrzne
    -WUF-T Stosowane w systemie płyty miały gr. 14 cm (dla ścian wewnętrznych i stropów) oraz 25 cm – dla ścian zewnętrznych
    już mi się nie chce kopiować
    Podważyłeś swoją wiarygodność i już z Tobą nie polemizuje
    A co wielkiej płyty to chyba wiesz co się z nią dzieje?
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał tewu77
    mpoplaw
    no to kilka cytatów -bo chyba tego nie czytałeś?:
    (..)
    już mi się nie chce kopiować
    Podważyłeś swoją wiarygodność i już z Tobą nie polemizuje
    a ty chyba nie zrozumiałeś, konstrukcja nośna przenosząca naprężenia to 14cm żelbetu, reszta to ocieplenie, albo wypełnienie
    Stosowane w systemie płyty miały gr. 14 cm (dla ścian wewnętrznych i stropów) oraz 25 cm – dla ścian zewnętrznych. Te ostatnie miały budowę warstwową: żelbet – 14 cm, ocieplenie – styropian – 5 cm i warstwa zewnętrzne z betonu – 6 cm.
    Cytat Napisał tewu77
    A co wielkiej płyty to chyba wiesz co się z nią dzieje?
    PS co się z nią dzieje ?? przewracają się na potęgę ??

    budowane w tej chwili wieżowce maja szkielet z żelbetu, on przenosi wszelkie obciążenia, ściany zewnętrze ani wewnętrzne nie istnieją jako takie, zamiast nich są wielkie panoramiczne okna i lekkie ścianki z karton gipsu

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał tewu77
    zbigmor-język masz cięty ale budowałem jedno i dwu warstwowe i obydwie polecam o trójwarstwowych nie wspominałem a ciekawe czy Ty miałeś kiedyś kielnię w rękach?

    No to napisz uczciwie, że obie wg ciebie są dobre, a nie że polecasz jedną, a po chwili polecasz drugą bo trudno zgadnąć czy to pomyłka czy coś innego.
    Tak, miałem kielnię w ręku, ale nie uważam że fakt posiadania kielni i używania jej jest faktem nobilitującym. Nawet wręcz przeciwnie sądząc po poziomie znanych mi murarzy. Do budowy ściany jednowarstwowej jednak nie polecam używania kielni.

  5. #25

    Domyślnie

    zbigmor-
    Żeby było jasne Osobiście polecam Ściany dwu-warstwowe

    Moim zdaniem wcześniejsze posiadanie kielni w ręku przynajmniej na forum o temacie "Wymiana doświadczeń" jest zdecydowanie nobilitujące!
    A co do murarzy to ja [może trudno Ci będzie uwierzyć] znam "jasną stronę mocy"
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony