dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Witam,
    pytanie jest takie:
    czy na zbudowany komin systemowy (w kolejności od zewnątrz:cegła klinkierowa, pustak,wełna,wkład ceramiczny) można założyć taką oto czapę/nasadę na komin?



    Na zdjęciu chodzi mi tylko o ten "kapelusz", mój komin nie jest taki wymyślny...
    Komin służyć będzie kominkowi-powietrze będzie dostarczane z zewnątrz osobnym kanałem.
    Taka czapa jest zamknięta i spaliny nie mogą się unosić pionowo. Czy to ma jakieś znaczenie?
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Tak więc podciągam...może dzisiaj ktoś pomoże
    WARTO? WARTO!

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    ja też mam małe pytanko w tym temacie. Budujemy dom, który będzie miał w elewacji wstawki z kamienia elewacyjnego (kolor: beżowo-szary, elewacja w odcieniu magnoli, dachówka najprawdopodobniej ceramiczna roben antracyt). I tu pojawia się pytanie z czego kominy? Czy może to być ten sam kamień elewacyjny? Czy też lepiej grafitowy klinkier?
    Pozdrawiam
    Zaczęliśmy od syna, teraz czas na posadzenie drzewa i wybudowanie domu!

  4. #24

    Domyślnie

    Pewnie że możesz jeżeli masz dobry ciąg to w niczym taki daszek nie przeszkadza są gotowe daszki Schiedla do kominów systemowych możesz popatrzeć na stronie Schiedla.
    Cytat Napisał Q-BIS
    Witam,
    pytanie jest takie:
    czy na zbudowany komin systemowy (w kolejności od zewnątrz:cegła klinkierowa, pustak,wełna,wkład ceramiczny) można założyć taką oto czapę/nasadę na komin?



    Na zdjęciu chodzi mi tylko o ten "kapelusz", mój komin nie jest taki wymyślny...
    Komin służyć będzie kominkowi-powietrze będzie dostarczane z zewnątrz osobnym kanałem.
    Taka czapa jest zamknięta i spaliny nie mogą się unosić pionowo. Czy to ma jakieś znaczenie?
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    ja nie miałem ochoty na wstawke z kwasówki w komin od kominka i mam go wymurowanego z cegły czerwonej a od 50 cm nad stropem idzie pelna cegła klinkierowa a zewnetrzne kanały wentylacyjne w kominie wymurowane sa z dziurawki klinkierowej... - crh vega n- ciemny brąz...

    i wszystkie ekipy , które nawiedziły mój dom potem nie miały zastrzeżeń co do takiej koncepcji , a wszystkich męczyłem pytaniami... wniosek jest taki , że kanału dymowego niegdy nie robimy z dziurawki chyba ,że w środku jest komin systemowy albo wkładka ze stali lub ceramiki ...
    pozdr

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuance
    Witam,
    ja też mam małe pytanko w tym temacie. Budujemy dom, który będzie miał w elewacji wstawki z kamienia elewacyjnego (kolor: beżowo-szary, elewacja w odcieniu magnoli, dachówka najprawdopodobniej ceramiczna roben antracyt). I tu pojawia się pytanie z czego kominy? Czy może to być ten sam kamień elewacyjny? Czy też lepiej grafitowy klinkier?
    Pozdrawiam
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A witam.Zasada jest prosta.Jeśli komin jest dostawiony do ściany zewnętrznej to "należy" do ściany i można zrobić go w kolorze ściany lub cały w kamieniu elewacyjnym który chcesz zastosować w elewacji domu.W pozostałych przypadkach komin "należy" do dachu i wykończenie powinno być jak najbardziej zbliżone kolorem i strukturą dachu,żeby jak najmniej się odznaczał.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał nuance
    Witam,
    ja też mam małe pytanko w tym temacie. Budujemy dom, który będzie miał w elewacji wstawki z kamienia elewacyjnego (kolor: beżowo-szary, elewacja w odcieniu magnoli, dachówka najprawdopodobniej ceramiczna roben antracyt). I tu pojawia się pytanie z czego kominy? Czy może to być ten sam kamień elewacyjny? Czy też lepiej grafitowy klinkier?
    Pozdrawiam
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A witam.Zasada jest prosta.Jeśli komin jest dostawiony do ściany zewnętrznej to "należy" do ściany i można zrobić go w kolorze ściany lub cały w kamieniu elewacyjnym który chcesz zastosować w elewacji domu.W pozostałych przypadkach komin "należy" do dachu i wykończenie powinno być jak najbardziej zbliżone kolorem i strukturą dachu,żeby jak najmniej się odznaczał.
    Wcale nie taka prosta gdy rzecz dotyczy gustu i upodobań...
    W moim przypadku dachówka ciemna (teak - taki brązowo-bordowy) a cegła na kominie jasna-w kolorze piaskowca. Dlatego, że elewacja będzie miała elementy właśnie z piaskowca...
    WARTO? WARTO!

  8. #28

    Domyślnie

    Q-BIS

    Zasada-zasadą,a gust-gustem.Każdy buduje dom taki, jaki jemu się podoba.To nie podlega dyskusji.Po prostu uważam,że komin nie jest ozdobą dachu i najlepiej jakby go tam w ogóle nie było,więc po co go jeszcze "podświetlać neonami".

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Q-BIS

    Zasada-zasadą,a gust-gustem.Każdy buduje dom taki, jaki jemu się podoba.To nie podlega dyskusji.Po prostu uważam,że komin nie jest ozdobą dachu i najlepiej jakby go tam w ogóle nie było,więc po co go jeszcze "podświetlać neonami".
    Już nic nie rozumiem, dając radę aby trzymać się koloru dachu przy wyborze elewacji komina, kierujesz się swoim gustem czy zasadą?
    Bo jeśli gustem to nie mam pytań i rozumiem, że informujesz forumowicza że tak masz i tak ci się podoba.
    Jeżeli zaś kierujesz się zasadą, to co to za zasada? Gdzie jest ujęta, zapisana, czy to przepis, czy może jakaś zasada budowlana obowiązująca regionalnie?
    Chyba jednak po prostu też kierujesz się gustem a, że uważasz, ie twój lepszy (masz prawo) to mi przyłożyłaś neonami

    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  10. #30

    Domyślnie

    Nie wnikam w kwestie neonów,ale jest taka zasada(o której dowiedziałem sie na forum i wynika bodajże z odpowiednich przepisów prawa) że,kanały dymowe sa otwarte do góry,natomiast kanały spalinowe zamkniete daszkami.

    Co do słow Tomi510, Schiedel ma w ofercie odpowiednie daszkia,ale własnie dla kanałów dymnych dedykowanych sa stożki otwarte do góry.Jak na załączonym niżej obrazku:
    http://www.schiedel.pl/produkty/schi...is-techniczny/

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Q-BIS

    Zasada-zasadą,a gust-gustem.Każdy buduje dom taki, jaki jemu się podoba.To nie podlega dyskusji.Po prostu uważam,że komin nie jest ozdobą dachu i najlepiej jakby go tam w ogóle nie było,więc po co go jeszcze "podświetlać neonami".
    Już nic nie rozumiem, dając radę aby trzymać się koloru dachu przy wyborze elewacji komina, kierujesz się swoim gustem czy zasadą?
    Bo jeśli gustem to nie mam pytań i rozumiem, że informujesz forumowicza że tak masz i tak ci się podoba.
    Jeżeli zaś kierujesz się zasadą, to co to za zasada? Gdzie jest ujęta, zapisana, czy to przepis, czy może jakaś zasada budowlana obowiązująca regionalnie?
    Chyba jednak po prostu też kierujesz się gustem a, że uważasz, ie twój lepszy (masz prawo) to mi przyłożyłaś neonami

    Pozdrawiam
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nie uważam,że mój gust jest "lepszy",nie ma gorszego,czy lepszego.Gust się ma albo nie,a kto potrafi to ocenić!?.Może rzeczywiście przesadziłam z tymi neonami.Nie chciałam nikomu ubliżyć.Pisząc zasada, miałam na uwadze zasadę,którą się kieruję,czyli estetyką,która dla mnie nie idzie w parze z pstrokacizną.Pisząc tamten post,wyrażałam swoją opinię,zresztą tak jak każdy.Przecież,jeśli komuś podoba się "kontrast" na dachu, to zrobi tak jak mi się podoba?A czy jakby była " jakaś zasada budowlana obowiązująca regionalnie" to czy ktoś by się do niej dostosował wbrew swoim upodobaniom(gustowi)?Zasada to nie nakaz.
    Na pewno Twój dom jest/będzie piękny,po prostu dla mnie byłby jeszcze piękniejszy z kominem nie rzucającym się w oczy.

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony