dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    margaret.d

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie dom letniskowy - ocieplenie ect - czy potrzebne pozwolenia??

    Witajcie,

    mam dom letniskowy, który własnie zamierzam zmodernizować.
    Dom miał pozwolenie ba budowe w latach 80tych i został zbudowany ale nie odebrany. Wiem ze nie ma problemów z jego przebudową gdyż to już wiem. W przypadku gdybym modernizował ten i przekształcał na całoroczny robie nowy projekt i gotowe. wszystko zgodnie z obowiązującymi warunkami zabudowy.

    Jednak sytuacja mi się trochę zmieniła i muszę przystosować obecny stan domku do mieszkania całorocznego. ( a wiem ze jego obecny kształt już go dyskwalifikuje do zrobienia go oficjalnie całorocznym - gdyż kąt nachylenia dachu mam 60 stopni a obecnie wg planów nie moze być więcej niż 45 stopni). Oczywiście jeśli dom pozostanie domem letniskowym w "nazwie" to może stac i 100 lat w takim własnie kształcie nawet z takim kątem nachylenia dachu.

    Stety niestety "letniskowy" ma pozostać tylko w nazwie gdyż chce w nim mieszkać calorocznie a aby tego dokonać muszę dokonać pewnych zmian.

    Bryła domu pozostaje bez zmian ale będę musiała:
    - ocieplić dom
    - wymienić stolarkę okienną na pcv
    - położyć nowe pokrycie dachu oraz cieplić dach (więźba pozostaje bez zmian, na obecne pokrycie pójdzie dachówka, a więc i kąt nachylenia dachu pozostaje bz)
    - (ewentualnie dobudować wiatrołap)

    CZY POTRZEBUJE NA TO JAKIEŚ POZWOLENIA LUB TEŻ MUSZĘ TAKIE CZYNNOŚCI GDZIEŚ ZGŁASZAĆ????

    Ja wcześniej wspomniałam dom jest letniskowy na działce calorocznej (leśnej). Meldować się tu nie muszę ale chcę mieszkać całorocznie.

    W tym roku planuje również podłączyć się pod wodociąg (obecnie mam wode ze studni głębinowej) a w roku przyszłym do gazociągu.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie

    w/w prace nie wymagają pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia. Polecam: http://a-ronet.pl/a_prawo/prawo/index6.htm
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony