dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie a co powiecie o tym projekcie...?

    a co powiecie o tym projekcie? Podoba WAM się ? Ja chyba zdecyduje się na ten domek, jest taki jak mi się wymarzył, do tego ma mało okien i nie jest rozłorzysty co znacznie zmniejsza koszt budowy.
    A wy co sadzicie na ten temat.
    Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i uwagi

    oto link:
    http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store...tem=183&usid=1
    vg-m

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Jeśli dokładnie spełnia Twoje marzenia to chyba nie potrzebujesz naszych opini . Mnie dom sie raczej nie podoba, ale o gustach sie podobno nie dyskutuje więc do rzeczy
    1. Tani w budowie raczej nie bedzie. Fakt nie jest rozłożysty i ma niewiele okien, ale to o niczym nie przesądza. Dach nalezy tutaj do drogich rozwiązań a i to łukowe okno to niemal cena dwóch zwykłych.
    2. Schody w pokoju dziennym o pow. 24m2 to absurd.
    3. Pom gosp. o pow. 2m2 to minimalne minimum. A to do tego przechodnie... Nadaje sie tylko na spiżarnie, ale za daleko od kuchni. Na kotłownie za mało. Min. kubatura kotłowni to 8 m3. W takim razie kocioł tylko w łazience lub w kuchni i to z zamknieta komora spalania.
    4. Nie ma kominka, ale jesli nie jest Ci potrzebny to ok

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nad gustami sie nie dyzkutuje - taki ci sie podoba to go buduj

    Ale co wg mnie jest zle:
    - dach - rety - konstrukcja i pokrycie bedzie kosztowalo majatek
    - nie ma gdzie zrobic spizarni
    - wydaje mi sie ze ta lazienka na pietrze bedzie starsznie niewygodna ze wzgledu na skos dachu
    - przy takiej powierzchni uzytkowej - cos ta kubatura za duza
    - strop plyta - hmmm - to bym zmienil bo dosc drogie to moze byc
    - to okno polokragle ... ale to juz gust

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,
    moim zdaniem:
    - jesli chodzi o koszty, to sciany domu faktycznie raczej proste i tanie w budowie, gorzej z dachem - dosyc skomplikowany - duzo koszy, gasiorow, rozne wysokosci kalenicy - ciesla i dekarz niezle zarobia.

    - a jesli chodzi o uklad wnetrza to na parterze brakuje mi pomieszczen technicznych - a napewno cos by sie przydalo na rowery, kosiarki, szpadle, grabie, kociol c.o. itp - chyba ze nie planujesz posiadania zadnego z powyzszych lub wszystko wyladuje w garazu - to wtedy moze nie starczyc miejsca na samochod

    pzdr.
    brzuzens

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki!
    Zapomniałam dodac ,że domek ten bedzie sporo przerobiony, a i piwnica bedzie!
    A okna tego okraglego w ogóle nie wstawiam!
    Ale mnie podłamaliście!
    vg-m

  6. #6

    Domyślnie

    a i jeszcze garaz bedzie podwójny, na dwa auta!
    a dach z blachodachówki, bo na dachowke mnie nie stać...siedze i płacze!
    ale dzia
    vg-m

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chodzi o pokrycie dachu - bo to oczywiscie jest wazne, ale najpierw konstrukcja - dosc polamany, powyginany i jak juz ktos napisal ciesla niezle zarobi

    A garaz x2 no a co z dachem?? jeszcze wiecej go powstanie.

  8. #8

    Domyślnie

    tak! nie załamujcie mnie! prosze -nie wystarczy tej krytyki?
    Wiem,że ten dach jest drogi
    ale ten domek wpadł mi w oko chocby ze względu na rozkład pokoi i mało m2
    vg-m

  9. #9

    Domyślnie

    I OK twoj wybor - grunt ze tobie sie podoba i masz szanse i mozliwosci go wybudowac, zamieszkac w nim cieszyc sie wlasnym domkiem - spokojnie.

    Co do powierzchni - niecale 140 m2 a kubatura prawie 700m3 - to mi sie niepodoba bo wychodzi ze srednia pomieszczen to 5 m wysokosci?? albo ja zle licze

  10. #10

    Domyślnie

    na ty sie nie znam, widziałam ten domek postawiony, byłam w środku i jest fajne!
    Jest malutki i przytulny a ja takiego szukałam!
    Jeśli się na niego zdecyduje napewno będę się z WAMI dzielić swoimi przemysłeniami!
    A poki co-dzięki-za miłe przyjęcie
    vg-m

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.242

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to masz zamiar wprowadzic sporo zmian w tym projeckie czy nie byłoby ekonomiczniej poszukac na sieci innej typowki bardziej trafiajacej w Twoj gust i oczekiwania? Koszt adaptacji tego projektu pewnie przewyzsza sama cene projektu w biurze.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  12. #12

    Domyślnie

    poprawki nie beda dużo kosztowały, wszystkie przeróbki da radę zrobić, teraz ladne projekty prawie wszystkie nie mają piwnic, a ten jest taki ala dworek w nowoczesnym wydaniu, dlatego mnie ujął no i mały metraż!
    dzięi WAm wszystkim
    p.s. kominek tez bedzie!!!!!!!!!!!!- bo to podstawa!
    vg-m

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    Bryła paskudna

    W środku na minus:
    -brak pom. gosp.
    -ciasny hall
    -schody w pok. dziennym
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    Nie dziw się, ze większosc opinii jest krytycznych, gdyż to zalezy od gustów a pzrede wszystkim od oczekiwań.

    Chciałaś usłyszeć co o tym sadza inni.

    Biorąc pod uwagę ilosć gotowych projektów - średnio licze jakieś 6 000 to naprawdę można wybierać i przebierać.
    Biorąc pod uwagę taki metraż też nie ma problemu.

    Kwestia:
    -bryły - jako bodźca wizualnego-ala dworki są do duzych powierzchni i drogie, mają skomplikowaną architekturę, a przede wszystkim dach.
    Dopisując się do pzredmówców to uważam, ze tak skomlikowany dach i tak małe pomieszzcenia u góry będą mało komfortowe.
    Kiedyś ktoś powiedział, pokój ze skosami nie powinien być mniejszy niż 10m2 ( bez skosów) czyli jakieś 13-15 ze skosami.

    Cóż decyzja należy do ciebie
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m
    ...widziałam ten domek postawiony, byłam w środku i jest fajne! Jest malutki i przytulny a ja takiego szukałam!
    Jeśli się na niego zdecyduje napewno będę się z WAMI dzielić swoimi przemysłeniami!
    vg-m - i to jest podstawa... byłaś, widziałaś, spodobało się i już...
    W podobnych projektach (oprócz w/w cech) czasem użytkownikom przeszkadzają na poddaszu skosy zbiegające się w narożnikach, ale skoro tobie to nie przeszkadza... to trzymam kciuki i pozdrawiam .

  16. #16

    Domyślnie nowy projekt

    Cóż..... nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z moimi przedmówcami.Chyba nie jest to nalepszy projekt tej pracowni. Mam wrażenie, że w rzutach projektu, dom wygląda na większy niż jest. Jadalnia, która ma tylko 10 mkw i jest przy 24 mkw salonie daje wrażenie dużej przestrzeni, a w rzeczywistości jest jakby z blokowego mieszkania (z wyburzoną ścianą pomiędzy pokojami).Ale przecież każdy ma inny obraz wymarzonego domku...... Jeżeli własnie ten jest tym wymarzonym, to się ciesz, że właśnie go znalazłaś.Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    skoro ten domek jak uważacie jest za drogi w postawieniu...bo ja się na tym do końca nie znam-to jaki ja mam postawić? Parterowy, kt. pochłonie jeszcze więcej stali?
    vg-m

  18. #18

    Domyślnie

    A skad takie przeswiadczenie ze pochlonie wiecej stali domek parterowy??

    A co do domku ktory chcesz postawic - STAWIAJ TAKI JAKI CI SIE PODOBA i tyle - nad gustami sie nie dyskutuje.

    Mala rada - zrob moze wczesniej, zanim cokolwiek rozpoczniesz kosztorys tego domu, dolicz do kosztorysu 30% i zobacz czy sie na niego stac - to wszystko, proste i ladne

  19. #19

    Domyślnie jeszcze ja kilka ciepłych słów

    Witam wszystkich!
    Ja tylko kilka słów.
    Salon malutki i jeszcze upakowane w nim schody ... sprytnie nie pokazane na rzucie parteru ;P
    wiatrołap i hall komicznie małe. nie wiem jak wnieść małżeńskie łóżko do domu nie mówiąć już o witaniu grupy gości ... chyba w kolejce
    pokoje na poddaszu ciemne jak nasi politycy.
    Dach bardzo wysoko przez co w proporcjach ten dom wygląda trochę jak muchomor
    Lepiej poszukaj jeszcze trochę
    pozdrawiam

  20. #20
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    cześć ,
    trochę małe te pomieszczenia , o gustach się nie dyskutuje ale o fonkcji pomieszczeń tak .
    1. dach trudny i drogi będzie
    2. sprawdz powierzchnie pomieszczeń na górze jak są liczone te pomieszczenia sa malutkie i pod takimi skosami
    3. okno w osi ściany na parterze dziwy

    Zobacz sobie Ślężana z Archetona może Ci się spodoba
    www.archeton.pl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony