dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Za niski otwór drzwi

    Witajcie mam pytanie majstry zawodowcy zrobiły ściany tak, że otwór drzwi wejściowych mam za nisko o 10 cm (zresztą zgodnie z projektem a mówiłem ile chce ocieplenia) i teraz mam 2 opcje zmniejszyć grubość ocieplenia podłogi i drzwi wejdą bez problemu, czy jakoś podnieść nadproże (bo chyba tak się to nazywa). Choć moge ewentulanie zamówić drzwi bo i tak będę czekać i wsadzić 200 wysokie a nie 210? Jak to widzicie???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #2

    Domyślnie

    Na ociepleniu bym nie rezygnował, a reszta to już osobisty wybór.
    myślenie jest przyszłością

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy da sie podniesc nadproze w scianie nosnej? Jak to wyglada od strony praktycznej?

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuje zakupić niższe drzwi 200 cm.Zbyt cienkie ocieplenie zwieksza straty ciepła i koszty ogrzewania.

  5. #5

    Domyślnie

    można spróbować podkuć nadproże jakieś 5 cm nie powinno się nic dziać i zamowić niższe drzwi.

  6. #6

    Domyślnie

    Muszę dokładnie zrobić pomiary i coś kurcze pomyśleć z tym nadprożem.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  7. #7

    Domyślnie

    Z podkuwaniem, zawsze jest sporo zabawy przechodziłem przez to z oknami :/, może faktycznie lepsze będą niższe drzwi?

  8. #8

    Domyślnie

    A ile chcesz tego ocieplenia na podłodze?
    Bo jak 20 albo 30 cm to możesz śmiało zrezygnować z 10 cm

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Podkucie naproża o 5 cm to często już także wycianie stal. Jeśli się da to warto podnieść nadproże. Zamówienie drzwi na wymiar 200cm (czy tez ich skrócenie jeśli to nmożliwe) tez wchodzi w grę, chociaż trzeba pamiętać - będą wtedy niskie i wyrośnięte dziecko może mieć problemy w wejściu

  10. #10

    Domyślnie

    No z tymi dziećmi to prawda
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też miałem podobną niespodziankę.
    Zrobiłem tak.
    Nadproże stanowiły 3 druty żebrowane fi 12 zalane mocną zaprawą cementową. Najpierw na odpowiedniej wysokości po obu stronach muru, wykułem bruzdę na drut żebrowany fi 16 (szersze po 20 cm z każdej strony niż szerokość otworu). Zamocowałem druty dodatkowo zagięte do muru i zarobiłem mocna zaprawą.
    Po kilku dniach podciąłem stare druty i powiększyłem otwór do 210cm.
    Jak do tej pory nie ma ani śladu ryski.
    Jest z tym trochę zabawy (całe szczęście że mam beton komórkowy) ale u mnie się sprawdziło.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zalecam podniesienie nadproża.
    Może być jak wyżej ale lepiej kupić L - ki i postępować jak wyżej.

  13. #13

    Domyślnie

    A inne drzwi na parterze? Wszędzie będziesz miał to samo.
    Żyje się.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja ciąłem drzwi - wyszło mi tak w dwóch miejscach. Kupujesz w tym miejscu drzwi pełne - do stolarni na piłę szybko-obrotową i po kłopocie ( no chyba że masz 2m wzrostu) ..

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Ja ciąłem drzwi - wyszło mi tak w dwóch miejscach. Kupujesz w tym miejscu drzwi pełne - do stolarni na piłę szybko-obrotową i po kłopocie ( no chyba że masz 2m wzrostu) ..
    Drzwi wewnętrzne da się obciąć dobrą piłą ręczną lub stołową - przenośną.

    Drzwi wejściowych raczej się nie obcian bo mają często specjalną konstukcję z uszczelką dopasowaną do progu.

  16. #16

    Domyślnie

    Wszystko da się obciąć ale pokłon przy każdym przejściu przez drzwi w końcu wpędzi Cię w frustrację
    Żyje się.

  17. #17

    Domyślnie

    miałam podobny problem, ale z oknem. Pomyłka o 1 pustak
    Murarze wykuli ponad całym nadprożem odpowiednie miejsce, potem podkuli nadproże, żeby było luzem, podnieśli je i podmurowali od spodu. Nie wiem, czy coś więcej przy tym robili, ale na moje babskie oko, to właśnie tak to wyglądało.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    miałam podobny problem, ale z oknem. Pomyłka o 1 pustak
    Murarze wykuli ponad całym nadprożem odpowiednie miejsce, potem podkuli nadproże, żeby było luzem, podnieśli je i podmurowali od spodu. Nie wiem, czy coś więcej przy tym robili, ale na moje babskie oko, to właśnie tak to wyglądało.
    Twoje "babskie oko" może służyć za pełnoprawny nadzór budowlany. Tak właśnie się to najprościej robi - szczególnie przy gotowych nadprożach.

  19. #19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony