dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Kup kozę. Jest mniej wybredna od konia i nie wymaga aż tyle uwagi. Koniem trzeba się zająć (wiem bo mam 7 letniego ogiera arabskiego i to u siebie na 2 Ha posesji). To duża odpowiedzialność.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianna
    Kup kozę. Jest mniej wybredna od konia i nie wymaga aż tyle uwagi. Koniem trzeba się zająć (wiem bo mam 7 letniego ogiera arabskiego i to u siebie na 2 Ha posesji). To duża odpowiedzialność.
    Cieszymy się, że masz konia I to na 2ha arabskiego
    I zdajemy sobie sprawę, że to duża odpowiedzialność.
    G-M-P już się nie uaktywnia na forum, a w ciągu roku już chyba podjął decyzję.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał dorianna
    Kup kozę. Jest mniej wybredna od konia i nie wymaga aż tyle uwagi. Koniem trzeba się zająć (wiem bo mam 7 letniego ogiera arabskiego i to u siebie na 2 Ha posesji). To duża odpowiedzialność.
    Cieszymy się, że masz konia I to na 2ha arabskiego
    I zdajemy sobie sprawę, że to duża odpowiedzialność.
    G-M-P już się nie uaktywnia na forum, a w ciągu roku już chyba podjął decyzję.
    Ale wątek jest wart przypomnienia

    Ile ludzi ma podobne pomysły. Mnie też przez kilka chwil chodziły takie po głowie na bazie euforii poprzeprowadzkowej na własną działkę i odkrywanych nowych możliwości...
    Na szczęście w porę przypomniałam sobie, że koń MUSI mieć trening a ja koszmarnie bezczasowa jestem, mąż podobnie a dziecko to zwykle ma słomiany zapał...

    Acha, a propo's kozy. Miałam 3 kozy u rodziców. Bynajmniej nie na wsi ale właśnie na działce i traktowane na zasadzie pupila - zwierzątka domowego chodzącego luzem gdzie chce Kozy jadły wszystko oprócz trawy, najlepiej lubiły drzewa liściaste i kwiaty, spały na samochodzie, były zazdrosne o ojca (i bodły mamę) a jedyną ich zaletą był wygląd - pięknie się prezentowały na stopniach wejściowych do domu, jak leżały jedna nad drugą.... No i nieźle pilnowały domu, o dziwo. to inteligentne zwierzątka...

    Na kosiarkę to owieczka. jakby tok założyć wypożyczalnię owiec do koszenia trawy???

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Na kosiarkę to owieczka. jakby tok założyć wypożyczalnię owiec do koszenia trawy???
    to jest angielski sposób na trawnik, myślę że stado świnek morskich sprawdzi się równie dobrze. To jest chyba najbardziej ekologiczny sposób na trawnik,
    i automatyczne nawożenie granulatem

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał dorianna
    Kup kozę. Jest mniej wybredna od konia i nie wymaga aż tyle uwagi. Koniem trzeba się zająć (wiem bo mam 7 letniego ogiera arabskiego i to u siebie na 2 Ha posesji). To duża odpowiedzialność.
    Cieszymy się, że masz konia I to na 2ha arabskiego
    I zdajemy sobie sprawę, że to duża odpowiedzialność.
    G-M-P już się nie uaktywnia na forum, a w ciągu roku już chyba podjął decyzję.
    Ale wątek jest wart przypomnienia

    Ile ludzi ma podobne pomysły. Mnie też przez kilka chwil chodziły takie po głowie na bazie euforii poprzeprowadzkowej na własną działkę i odkrywanych nowych możliwości...
    Na szczęście w porę przypomniałam sobie, że koń MUSI mieć trening a ja koszmarnie bezczasowa jestem, mąż podobnie a dziecko to zwykle ma słomiany zapał...

    Acha, a propo's kozy. Miałam 3 kozy u rodziców. Bynajmniej nie na wsi ale właśnie na działce i traktowane na zasadzie pupila - zwierzątka domowego chodzącego luzem gdzie chce Kozy jadły wszystko oprócz trawy, najlepiej lubiły drzewa liściaste i kwiaty, spały na samochodzie, były zazdrosne o ojca (i bodły mamę) a jedyną ich zaletą był wygląd - pięknie się prezentowały na stopniach wejściowych do domu, jak leżały jedna nad drugą.... No i nieźle pilnowały domu, o dziwo. to inteligentne zwierzątka...

    Na kosiarkę to owieczka. jakby tok założyć wypożyczalnię owiec do koszenia trawy???

    Oprócz konia mam też kozę. Potwierdzam spostrzeżenia EZS (z wyjątkiem trawy - moja akurat je, ale chyba faktycznie bardziej woli jakieś badyle). Na samochodzie nie pozwalam się wylegiwać ale kilka razy wskoczyła. Ba była nawet na dachu!... stajni. Owce ma mój sąsiad - typowy rolnik. Nie wiem czy to norma ale one ciągle beczą. I trzeba je strzyc. jak na mój gust są mniej inteligentne od kóz.

    Ja w ogóle uważam że nabywanie jakiegokolwiek zwierzęcia tylko i wyłącznie po to by pielęgnował ogród lub stanowił atrakcję jest nieporozumieniem. Zwierzaka trzeba nabywać z tylko jednego powodu: bo nie wyobrażamy sobie bez niego życia.
    Tylko wtedy jestemy w stanie ponosić koszty i wyrzeczenia jakie wiążą się z posiadaniem żywego stworzenia.

    Ja juz pewnie teraz nie kupiłabym sobie konia bo nie mam czasu dla niego gdyż ciągle pracuję. Jak go nabywałam to byłam jeszcze na studiach i decyzję podjełam pod wpływem chwili i rodzinnych tradycji (mój dziadek hodował i kochał konie). Nie oddam go jednak gdyż nigdy nie będę miała gwarancji że ktoś będzie o niego dbał tak jak ja i nie skończy w jakiejś końskiej jatce. Czyli przede mną jeszcze jakieś 25 lat opieki nad koniem. Araby i kucyki są długowieczne....

  6. #26

    Domyślnie

    Teraz ludzie zamiast zegarka na komunię kupują dzieciom kucyka, taka moda. A koń to masa kasy i przede wszystkim czasu. Zwierzęta w rękach laików to tylko cierpienie zakończone rzeźnią.
    Nie kupuje się zwierzęcia dla dziecka, tylko dla siebie. To nie zabawka. Pisanie o złośliwości zwierząt, mniejszej czy większej inteligencji owiec czy kóz to żenujące nieporozumienie. Jesli ktoś tak postrzega zwierząta, to powinien dac sobie z nimi spokój. Jest zbyt mało inteligentny, aby się nimi zajmowac.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał wari
    Teraz ludzie zamiast zegarka na komunię kupują dzieciom kucyka, taka moda.
    na komunię to raczej quada

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony