dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    ja zamawialem kolo 20go lutego...drzwi pare dni pozniej,nie wiem kiedy beda drzwi...ale jak wiesz mnie sie nie spieszy,dzisiaj mam dop. Ytonga co zamowilem w styczniu,dzisiaj podejmujemy decyzje i podnosze sciane kolankowa...wiec nie mam na to Ytonga ))ale cos wymysla...ale jaja...od 2 dni mam dec co do kredytu !!!!!
    Wiem, że dostawcy w tym okresie pozwalają sobie na bardzo dużo, ale nie miałam jeszcze do czynienia z taką ingorancją. Postanowiłam zapisać się na wszystkie możeliwe fora internetowe i odstraszać od zakupu w tej firmie.
    DorotaLegionowo

  2. #42

    Domyślnie

    to widze,ze naprawde malo zlego doswiadczylas...ja juz troszke a jestem na poziomie fundamentow....))zapewniam...bedzie gorzej,ze wszystkim....w tym kraju....

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    to widze,ze naprawde malo zlego doswiadczylas...ja juz troszke a jestem na poziomie fundamentow....))zapewniam...bedzie gorzej,ze wszystkim....w tym kraju....
    Wiem, ale niektóre firmy to starsznie wykorzystują. Dla mnie ważne jest to aby podając termin realizacji nawet za 5 miesiący się go trzymali. Wtedy o wiele łatwiej jest rozplanować wszystkie prace. A tak budowlańcy dłubią coś w środku domu bo nie mogą skończyć na zewnątrz.
    DorotaLegionowo

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Dorota, rozumiem ze chcesz wyładowac swoją złość, a nikt w fabryce nie chce pokornie nadstawić karku.. no niestety, tak jest z dużymi firmami i zapewniam Cię ze nie tylko w Urzedowskim.

    Ale mam propozycję - krytykuj to co cię spotkało, czyli termin (no i niestety wg Ciebie - i mnie chyba też... - brak poważnej odpowiedzi z firmy). Ale może nie przesadzaj, bo jak Ci sie drzwi spodobają, to może będzie Ci później głupio.
    A powaznie to n podstawie swoich obserwacji mysle ze do połowy lipca zobaczysz swoje drzwi na budowie.
    I życzę Ci żeby to opóźnienie drzwi okazało się najgorszą Twoją przeprawą na budowie (czyli zeby reszta poszła juz z górki!).

  5. #45

    Domyślnie

    hej,okna od Urzedowskiego juz czekaja na mnie w magazynie od 2 tyg.,o drzwiach na razie ni slychu,mnie sie nie spieszy,zwazywszy ,ze dzisiaj dojechal zamowionyw w styczniu Ytong.....co ciekawsze,pojechac musze do Lomzy,zeby wszystko sobie poogladac....

  6. #46

    Domyślnie

    Umowe podpisalem w pierwszych dniach stycznia 2007. Okna dostalem w kwietniu. Oczywiscie okazalo sie ze Panowie zle wzieli wymiar. Drzwi zewnetrzne pojawily sie ok. 1.5 tygodnia temu - wymiar tez do dupy.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar semir
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    512

    Domyślnie

    mamy zamówione w marcu podalismy termin na 3-4 wrzesnia i czekamy
    drzwi zamówione w czerwcu tez beda montowane 3-4 wrzesnia
    wzielismy ta firme do montowania która sprowadza nam te okna i na fakturze bedzie montaz wraz z oknami za 7 % wat a tak bysmy zapłacili 22% za same okna
    suma sumarum z montazem wyjda nas okna taniej

    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.
    uczciwie, o ile nie będzie to grudzień

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    Cytat Napisał Amor
    my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.
    uczciwie, o ile nie będzie to grudzień
    KIRKRIS, ale jesteś złośliwy!
    odpukać, w tym roku nie ma takich problemów i dzieki temu zamiast sie stresowac wielkimi opoznieniami moge spokojnie poczytac forum

  11. #51

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    a co, dostarczają juz na czas?
    na czas.. tylko dla każdego to słowo oznacza co innego
    Faktem jest że termin nie jest juz długi i najwazniejsze - w miarę przewidywalny. Myślę ze w tym temacie niewiele da się juz w Polsce poprawic (a moze mam za małe wymagania?
    pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Okna i drzwi zamowilem 24 luty 2007.W lipcu dojechaly okna do magazynu,galuxy oro polowa z pakietem 3-szybowym.Natomiast drwi zew. dotarlyby moze i szybciej niz we wrzesniu,ale mnie nie zalezalo na szybkosci realizacji,wolalem ustapic i dac miejsce innym bardziej potrzebujacym.U mnie montaz za okolo 4 tyg.Ale fakt,ze w umowie od razu zastzegli sobie realizacje za min. 16 tyg, jesli chodzi o okna.Drzwi diler uprzedzal mnie od poczatku,ze beda po min 20kilku tyg.

  14. #54

    Domyślnie

    Kiedy montowali mi okna Oknoplastu, to w krótkiej rozmowie dotyczącej terminów i pogodzie, monterzy, (którzy również montują Urzędowskiego) opowiadali, że największe opóźnienia są właśnie u Urzędowskiego i to właśnie jeśli chodzi o drzwi. Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaka11
    Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia.
    no tak, tylko czy znajdziesz gdzies posrednika/salon sprzedazy, ktory wpisze sobie cos takiego w umowe, wiedzac o extra terminach tej firmy?
    Leon28

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon28
    Cytat Napisał kaka11
    Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia.
    no tak, tylko czy znajdziesz gdzies posrednika/salon sprzedazy, ktory wpisze sobie cos takiego w umowe, wiedzac o extra terminach tej firmy?
    To fakt. Żaden praktykujący sprzedawca niezgodzi sie na wpisane wyższych kar za opóźnienie niz przewiduje producent (czyli mizerne odsetki ustawowe).Ale i faktem jest, ze w drugiej połowie b.r. nie mam już takich zmartwień z duzymi opźnienieniami.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    Cytat Napisał Amor
    my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.
    uczciwie, o ile nie będzie to grudzień
    Mówili, że będą w październiku i przyszły.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Cytat Napisał kirkris
    Cytat Napisał Amor
    my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.
    uczciwie, o ile nie będzie to grudzień
    Mówili, że będą w październiku i przyszły.
    nasze miały być na listopad i są w listopadzie ...tylko,że nam jeszcze nie potrzebne ...więc sobie jeszcze poczekają

  19. #59

    Domyślnie drzwi

    Tyle się naczytałem o nieprawidłowościach przy zakupie i montażu okien, że aż zapytam. Pomiary na drzwi tarasowe wykonane zostały przez przedstawiciela firmy U. Przeglądając załącznik do umowy zauważyłem, że wymiary zewnętrzne drzwi określone zostały na 1450 x 2300. Z mojego pomiaru wynika, że światło w murze ma wymiar 1450 x 2280. Czy pomiar drzwi jest prawidłowy ? Czy uwzględnia on zewnętrzne wymiary ościeżnicy ?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Na to pytanie moze odpowiedzieć Ci własciwie tylko osoba która przygotowywała Twoje zamówienie. Dlaczego nie zapytasz jego? Jeśli to brak zaufania.. to nie rozumiem dlaczego zamówiłeś okna właśnie u tego dystrybutora
    Luzy montażowe to zwykle łącznie od 1,5 do 2,5cm na stronę, przy wysokościach jest trochę inaczej - tzn luzy są podobne, ale konstrukcja progu bywa różna i niekiedy część dolna okna jest "zatapiana" w posadzce, by finalnie wyszedł niższy próg. Wszystko zależy od konkretnego rozwiązania okien i "sytuacji na budowie".
    Więc tu może być wszystko ok -ale błagam - nie bój się o to zapytać swojego sprzedawcę

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony