dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 14
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 263

Temat: Dom Piczmana

  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    19 Sierpnia

    Wczoraj mieli się zjawić ponownie glazurnicy ale niestety ich nie ma. Pozostało nam czekać
    No ale koniec "nic nie robienia", dziś kolejna tura ocieplania ścian, może do końca tygodnia uda się wreszcie skończyć i będzie można pomyśleć o siatce i kleju.
    Powoli zaczynam mieć dość, nie chce mi się nic , a przecież tak niewiele zostało do zrobienia
    Gdzieś czytałem że to normalne, chyba u Njerzego ,,,
    Wczoraj pomalowałem kawałki listew aby wypróbować kolory :




    Ta ciemna to palisander i wygląda super do gresu, natomiast ten drugi jeszcze do zastanowienie bo jakoś nam tu nie pasuje

    I jeszcze jedno, może ktoś się skusi na 19 Września w Ruścu ?
    Spotkanie Forumowiczów jest. My będziemy

    Pozdr.

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    21 Sierpnia

    Póki co stoimy bo fachowców dalej nie ma, powoli rozglądamy się za wypoczynkiem bo tylko to jeszcze nie ustalone.
    Dziś wpadliśmy na to cuudo




    Cena w skórze ekologicznej to 3400 zł !
    Bardzo nam się spodobał, teraz trzeba się z tym przespać i wreszcie sie na coś zdecydować.

    PS. Za godzinę będziemy z pandą klecić sterownik do GWC, będzie złożony z 2 termostatów, 2 przekaźników,skrzynki, do tego jeszcze lampka żebym wiedział kiedy działa. Fotki niebawem !

    Dzięki Piotrek

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    23 Sierpnia

    Wklejam fotki z wykonania sterownika do gwc glikolowego, na rynku nie ma gotowca ( przynajmniej nic mi o takim nie wiadomo) więc wyszło coś takiego :



    Działa poprawnie, dzięki Piotrek

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    25 Sierpnia

    Od wczoraj są płytkarze, robota idzie



    Pokoje zafugowane, kuchnia się układa ,,,

    Wklejam jeszcze kilka propozycji do salonu, cuda ,,,





    Póki co ostatni nam najbardziej pasuje, skóra naturalna - 3900 zł

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    27 Sierpnia

    Płytki powoooli sie układają a My czekamy. Dopiero jak sobie pójdą fachowcy będziemy mogli zacząć ostatnie dopieszczanie.Wczoraj kombinowaliśmy z kolorami, już mniej więcej wiemy jakie będą ściany.

    Dzwi do łazienki już wstawione, wyglądają zajebiście



    Data przeprowadzki przesunięta, woda będzie za 2 miesiące więc wychodzi na to że na spokojnie początek Grudnia wchodzi w grę

    I chyba lepiej powoli i dokładnie dopieścić szczegóły bo to ważna sprawa przy wykańczaniu.Wiem z doświadczenia

    PS. Wybraliśmy wypoczynek, ale nie zdradzę jaki bo to niespodzianka

    Pozdr.

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    2 Wrzesień

    Miałem doczekać do końca ale nie wytrzymam, wklejam fotki z prawie skończonej roboty przy płytkach :

    Kotłownia:


    Kuchnia:


    I łazienka



    Do Piątku ma być już skończone, a jeśli tak to w przyszłym tygodniu mała przeprowadzka ( komputer i łóżko) i kończymy imprezę z budowaniem
    Zostały listwy przypodłogowe i malowanie ścian, kuchnia już czeka na nasz tel. żeby przywieźli.

    Pozdr.

  7. #167

    Domyślnie

    Hej
    Tak my już niedługo się wprowadzamy!Dom jest na ul.Opalińskiego.A dokładniej na działace gdzie znajduję się biuro kontraktów firmy SKANSKA.Na przeciwko basenu( drugi rząd).
    Zapraszam.Gdybyś chciał wejśc do środka 693 999 008(mój numer)

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    05 Wrzesień

    Wczoraj ekipa od płytek się wyniosła, skończyli
    A więc teraz czas na mnie, zobaczymy czy się uda do końca Września doprowadzić dom do stanu zamieszkania

    Wklejam kilka fotek, płytki jeszcze nie umyte ,,,



    Łazienka, został jeszcze montaż umywalki ( wczoraj przyszła i okazało się że nie ta którą kupiliśmy ), szafki i baterie prysznicowa i umywalkowa.



    Poprosiłem 2 kuzynów, mają dokończyć docieplenie ścian i nałożyć siatkę z klejem, Ja nie mam czasu i wiem że do zimy bym nie zdążył !
    I tak jeszcze sporo do zrobienia, szambo podłączyć, prąd też.Do tego cały środek pomalować, listwy przypodłogowe przykleić, kuchnia do zabudowania,kotłownia też sporo zajmie.
    Na to wszystko mogę przeznaczyć ok. 3 godzin późnym popołudniem od Poniedziałku do Piątku ( bo w Sobotę do 2:00 w nocy zasuwam ), do tego dojechać ( 15 km).Najczęściej jak już dojadę to mam ochotę jechać już do domu
    Ale Ja tak całą budowę ,,,

    Pozdrawiam!

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    09 Wrzesień

    Witam czytających
    Powoli ciągniemy do przodu, kuchnia już przygotowana pod meble, które mają przywieźć jutro, kilka fotek dla zobrazowania




    Malowaliśmy ściany farbą Nobiles, kolor nr 25 ( jakaś tam jesień) . Wyszło ok choc troszkę wpada w zieleń, do Venge będzie pasować!Oczywiście zdjęcia nie oddają tego co trzeba bo robiłem je przy halogenie, zakodujcie sobie że sufit jest biały i przestawcie w oku balans bieli na sufit
    Reszta domu tez prawdopodobnie będzie taka, oprócz pokoju dziecięcego i łazienki.Póki co moja druga połowa nie może się zdecydować ,,,
    Poza tym pomalowaliśmy część listw przypodłogowych, kolor PALISANDER , wcześniej próbowaliśmy 3 warstwy ale po 2 lepiej wygląda, widać strukturę i chyba tak zostanie:


    No i pierwszy mebel , szafa w wiatrołapie , tylko problem jest z szufelką bo miała być zamontowana do tej szafy a ona jest na nóżkach i do tego niskich Trzeba będzie kombinować !


    Dziś łazienka i pokój dziecięcy będę malował. Jak mi co wyjdzie to sie pochwale

    Pa !

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    14 Wrzesień

    Przez ostatnie kilka dni trwały prace w środku i na zewnątrz.
    Dokończone ocieplenie:


    A tu łazienka, już pomalowana, trzeba jeszcze zamontować umywalkę,powiesić szafki i przykręcić baterie . Ściany pomalowaliśmy na taki dość mocny szary kolor.
    Ostatecznie wyszło ok.NAM się podoba ,,,



    Ninki pokój też gotowy :


    Meble kuchenne już są i czekają na zamontowanie, póki co nie wiem jak to zrobić i chyba będę musiał wziąć kogoś do pomocy.Kupiliśmy zlewozmywak na Allegro :


    Tak jak niedawno pisałem wyrobimy się do urodzin ( 26 Wrzesień) ze wszystkim, czyli dom ocieplony i środek skończony w 100 % ale nie ma wody więc przeprowadzka jak dobrze pójdzie koło Grudnia.
    Ale w sumie to nawet dobrze bo muszę ogarnąć wentylację i ogrzewanie, jest trochę ustawiania.Będę jeździł,palił i gapił się w sterowniki przez 2 miesiące ,,,
    Oczywiście wszystko bardzo dokładnie opiszę w Dzienniku i nie tylko !
    Pozdr.

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    22 Września

    Właśnie się zorientowałem że nic nie piszę i nie dodaje zdjęć

    Na Weekendzie imprezowaliśmy w Ruścu i było Super



    więc teraz bierzemy się do roboty.
    Od kilku dni mieszkam już na budowie , siedzę do 2:00 w nocy i wstaje o 5:00 żeby skończyć do Soboty bo co jest w Sobotę ???
    Urodziny Ninki naszej, ostatnio wcale Jej nie widuję i bardzo za Nią tęsknię, mam nadzieję że już niedługo nadrobimy stracony czas

    W Czwartek przychodzi gość montować kuchnię więc będzie sobie można coś upichcić bo grilla mam już dość

    Wklejam kilka fotek bałaganu w kuchni :



    Światełka już są prawie wszędzie :




    I na zewnątrz tak :




    Robimy z sąsiadem ogrodzenie ( a raczej On robi bo ja czasu nie mam) :


    Ktoś tu mi mówił że tempo mamy niezłe,,,

    ,,, to usiądźcie ,,,

    Przeprowadzka za 4 dni

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    25 Września

    Nie wiem jak to się stało ale zapomniałem wkleić fotek z podłączenia szamba i prądu, działo się to tydzień temu i wyglądało tak :



    Łazienka zabudowana ,,,




    Wczoraj założyłem pół narożniki na płytę w salonie,dzisiaj jeszcze szpachlowanie i malujemy Chyba na szaro ,,,



    No i mamy już kuchnię



    Jest bardzo przestronna, brakuje nam jeszcze zmywarki ale póki co jej nie będzie Lodówka przyjeżdża jutro, zresztą tak jak wypoczynek

    Jestem już tak zmęczony że nie mogę rano wstać, ale obiecuję sobie że całą zimę odpoczywam i wysypiam się ! Budowa męczy, nie wiem czy bardziej psychicznie czy fizycznie

    Co do malowania ścian to jeszcze raz pociągnę wieczorkiem i wszystko skończone, na jutro zostają nam listwy przypodłogowe jeśli damy radę i przywiezienie reszty mebli, do tego mycie okien i takie tam ustawianie wszystkiego.

    Największym problemem jest woda bo będziemy mogli się podłączyć do sieci dopiero za ok. miesiąc, do tego czasu weźmiemy od sąsiadki wężem ogrodowym Trochę kicha ale musimy sobie jakoś radzić ,,,

    Pozdrowienia ode mnie i od Żonki

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    27 Września

    Mieszkamy

    Oj się działo przez ostatnie 2 dni, na szczęście udało się wszystko na czas skończyć i już możemy się cieszyć swoim domkiem!
    Mam tu kilka fotek dla zobrazowania tego co zrobiliśmy, na początek kotłownia i zabudowanie oraz ocieplenie bufora :



    Ta dziura na dole duża to otwór Zetki,wykonałem ją z przewodu wentylacyjnego fi 200 który został z wentylacji,wypuszczony jest na poddasze w pobliżu podbitki. Kratkę założę jak już będzie zaszpachlowane i pomalowane, ten mniejszy otwór po lewej to pokrętło zaworu mieszającego cwu .
    Nabiłem cały bufor do 80 stopni,jest ciepła woda i puściłem trochę w podłogę bo chłodno było w środku.Automatykę podłączę na tygodniu a na razie kręcę "tymi ręcami" ,,,
    Listwy przypodłogowe pomalowaliśmy i przykręciliśmy :


    Kuchnia już w 100 % :



    Tutaj pierwsze śniadanko Ninki


    Wiatrołap a w nim dzwonek zamontowany :


    W sypialni łoże "niesypialniane" a poza tym pusto


    I na koniec salon :



    Jeszcze nie zdążyliśmy ustawić TV i reszty sprzętu rtv , nastąpi to niebawem jak wiele innych detali.

    A więc podsumowując , 15 Września rok temu wykopaliśmy fundamenty pod ten oto dom !
    Dzięki Forum jest nowoczesny, energooszczędny i dobrze zbudowany!
    2 lata czytałem i dyskutowałem z wieloma wspaniałymi ludźmi ( z niektórymi nawet wódkę piłem ) i jestem Wam ogromnie wdzięczny za pomoc i wsparcie
    Oczywiście to nie koniec Dziennika, będę dalej pisał i wklejał zdjęcia bo jest jeszcze trochę do zrobienia tak więc mam nadzieję że czytający nadal będą tu zaglądać
    Niedługo założę wątek w dziale "Galeria zdjęć forumowiczów" , tylko muszę pożyczyć "pełną klatkę" i jakiś szeroki kąt
    Porobię porządne foty i wkleję w pełnym wymiarze !

    Pozdrawiamy z Żonką WSZYSTKICH ,,,

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    29 Wrzesnia

    Wczoraj podłączyłem cyrkulację przez prostą "czasówke" i sterownik do GWC na gotowo, dzisiaj została mi pogodówka i wywalić 3 czujki na zewnątrz.Chyba dam je w czerpnię od wentylacji.
    Na pierwszym zdjęciu cyrkulacja :



    A na drugim ogólny plan, patrząc od lewej : pompa gwc ->sterownik gwc ->czujki od termostatów (gwc) -> nagrzewnica -> pompa cwu !



    Jutro zdam relację jak mi poszło z pogodówką , czeka mnie kilka dni ustawiania histerezy i obserwacji, sam miód

    Coś z obserwacji i pierwsze doznania :

    Ogrzewanie podłogowe

    Nigdy, przenigdy nie miałem styczności z takiego rodzaju ogrzewaniem. Po kilku dniach użytkowania myślę że jest ok, nie ma grzejników na ścianie,podłoga neutralna, można chodzić w samych skarpetkach bez uczucia zimna a nawet bez skarpetek tez jest ok.Nie zgodzę się jednak że temp. w domu może być niższa ze względu na inny rozkład temp. Przy 19 stopniach jest chłodno, zaś przy 22 już super czyli jak dla mnie tak samo jest przy grzejnikach. Chłyt jakiś i tyle, marketindody więc nie dajcie się nabrać
    Póki co zero regulacji na przepływach i w salonie jest cieplej niż w innych pomieszczeniach, natomiast w łazience gdzie projektowałem wyższą temp. jest najchłodniej Czeka mnie więc jakaś regulacja, nie wiem jeszcze jak i co ale zapytam we wątku o podłogówce i dam radę wyregulować bo różnice temp. nie są takie duże!Tak mi sie przynajmniej wydaje

    Wentylacja Mechaniczna

    Nawet na najwyższym biegu nic nie słychać! Zupełnie nic,cisza !!!
    Słysze każde załączenie się lodówki ( podobno miała być bardzo cicha ) a centralki nie słyszę wcale. Po prostu można zapomnieć że w kotłowni coś hula. Oczywiście wszystko na parterze, drzwi "uszczelkowe" z progiem tłumią dźwięk dość dobrze !
    Poza tym podoba mi się regulacja, jak dam na 25 % to w domu jest 75 % wilgotności, wczoraj wychodząc do pracy podkręciłem na max, po ok. 9 godzinach było już 60 % !!!
    Przypominam że dom zamieszkały od kilku dni, nigdy nie przepalany ( no oprócz tych kilku dni ostatnich), wybudowany w rok !
    Pełna kontrola czyli tak jak lubię

    CDN.

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    30 Września

    Automatyka do podłogówki podłączona i se hula



    Na sterowniku widoczna godzina i zadana temp. zasilania ( 29 stopni). Ustawiłem na zaprogramowana krzywą nr. 2 , póki co jest 22 stopnie w domu, jeśli to się utrzyma do jutra to znaczy że strzał w dziesiątkę
    Jeszcze sie pobawię dzisiaj dławieniem przepływów aby podnieść temp. w łazience!
    Te kable też uporządkuję jakoś, wczoraj już czasu mi zabrakło

    Pozdr.

  16. #176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    1 Październik

    Dzisiaj w nocy było koło +3 stopni a na samochodzie szron więc już się zaczęło.
    Otwieramy sezon grzewczy, nasz pierwszy !

    W Sobotę przywożą 1 tonę węgla. Zobaczymy kiedy się skończy, palić będziemy 24/dobę . Temp. w środku przez cały czas 22 stopnie. Bez żadnych ustawień ekonomicznych że jak w pracy to 19 itp. Ma być ciepło i tyle.
    Wentylacja chodzi na 25 % mocy i pobiera ok. 13 Wat, wilgotność powietrza 70 % i powoli spada. Jak bym podkręcił na max to by było 50 % ale nie przeszkadza nam te 70
    Razem wentylacja i pompa do podłogówki ( chodzą 24/h) pobierają 0,9 Kwh czyli jakieś 0,48 zł dziennie. Mnożąc to przez 30 dni mamy ok. 15 zł.

    Aby naładować bufor do 80 stopni ( bo więcej się boję) potrzebuję 4 godziny .
    Potem 2 dni leżenia bo samo się wszystko robi, to mi się podoba

    Najgorzej że problem mam z CWU, a dokładniej z cyrkulacją
    Nie mogę wybadać co jest nie tak, załączam pompkę i po minucie w obiegu jest ciepła. Odkręcam krany żeby sprawdzić i jest w każdym.
    Godzinę później idę sobie ręce umyć i dupa, woda ma 20-30 stopni
    Sprawdzam przy pompie, w obiegu lata sobie taka sama !
    Spuszczę trochę z kranu aż poleci ciepła i znowu przez chwile jest ciepła w obiegu.
    I tak w kółko ,,, Może ktoś z Was wie co to może być? Zawór walnięty ?

    Pozdr.

  17. #177
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    5 Października

    Właśnie wczoraj przegnaliśmy diabła więc można mieszkać,nic nie straszy
    Moja wątroba zniosła to dobrze, może dlatego że jakoś mi nie szło,dobrze że koledzy dopomogli

    No nic, niebawem przeróbka cwu a tym czasem napisze coś o ogrzewaniu ,,,

    Ładowanie bufora

    Aby z 20 stopni naładować tą krowę potrzebuję ok. 4 godzin o czym już pisałem, to jest jakieś 13 kg. Według tabel spalenie 1 KG węgla kamiennego daje 7,38 Kw energii. Myślę że to jest wartość podawana dla 100 % sprawności kotła, w rzeczywistości jest to max 80 % !
    Przyjmijmy więc 5,9 Kw z 1 kg węgla.

    Ile trzeba wpakować do bufora węgla żeby Go naładować ?

    Policzmy to ,,,

    1,1666 ( 4200 ciepło właściwe wody / 3600 sek) x 1,0 ( pojemność liczona w m3 ) x 60 ( różnica temperatur, liczę od 20 do 80 stopni ) = 69,996 Kwh
    A więc 69,996 / 5,9 = 11,863 KG

    Teoretycznie potrzeba 12 kg węgla aby naładować 1 000 L bufor do 80 stopni !!!
    I powiem wam że sprawdza się w praktyce jak cholera
    Nie jestem w stanie określić chwilowego praktycznego zapotrzebowania na ciepło bo cwu tez jest z bufora, jeśli bym jednak pominął ciepłą wodę ( bo niewiele z niej korzystamy póki co ) to wychodzi 1,458 KW !
    Obliczeniowa to w granicach 2,3 KW dla -20 na zewnątrz.

    Sorry że tak nudzę ale nie mam gdzie się wygadać

    CDN.

  18. #178
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    9 Październik

    Przez ostatnie kilka dni próbowaliśmy rozstrzygnąć problem z ciepłą wodą.
    Udało się , jesli ktoś chce o tym poczytać to LINK
    Poza tym robimy porządek pod domem, śmieci jest tyle że 1 kontener by było mało Styropian, folie, zużyte wiertarki
    To co można spalić to spaliliśmy ale resztę trzeba wywieźć !
    Zostało też dużo desek i kawałków drewna które potniemy na mniejsze kawałki i spalimy w piecu.Będzie tego na dobry tydzień w mrozy
    Przywieźli nam węgiel, dokładnie 1080 kg, gość wjechał do szopy i wykiprował dokładnie tam gdzie chcieliśmy, obyło sie bez przerzucania kupki na kupkę .

    Wrzucę niebawem kilka fotek żeby nudno nie było.

    PS. Przybył nowy domownik, jutro się pochwalę

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    10 Październik

    Kupiliśmy sobie psa w kolorze Venge




    Pasuje nam do mebli



    To 3 miesięczny Ratlerek, waży 0,8 kg i wabi się Depi
    Chciałem Beagle'a ale musimy zaczekać bo nie ma ogrodzenia. Myślę o jakiejś hodowli bo od zawsze interesuje się pieskami, hodowałem już Cocker Spaniele angielskie,mieliśmy York Shar Terier'a, Labradora, teraz myślę nad inną rasą.Może Chau Chau albo Beagle ,,,
    Na początek taki mały psiaczek będzie z nami mieszkał

    Jeszcze coś z wnętrz :



    Dziś po pracy mam extra robotę, zlikwidować wychodek budowlany i może czepie się tej kupy śmieci za domem.
    Szwagier mi zrobił skrzynie na węgiel do kotłowni, jeden zasyp powinien wystarczyć na tydzień. A więc co Sobotę będę bałaganił ale za to potem nie wychodzę na mróz żeby przynieść opał.

    Do zobaczenia niedługo

  20. #180
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    11 Październik

    Wklejam kilka fotek w ten Barowy dzionek



    Już o tym pisałem



    Wstawiony zawór zwrotny, niestety bez częściowej rozbiórki bufora się nie obeszło bo się rozlutowało kolanko za ścianką ,,, Niedługo załatam a póki co w kotłowni jest 28 C
    Skrzynia na węgiel



    Niezły patent, węgiel cały czas jest w korytku, po wybraniu się sam uzupełnia!
    I cofam to co napisałem wcześniej, zasyp wystarczy na ok. miesiąc
    Kotłownio-pralnia :


    Wczoraj wieczorem czepiłem się wreszcie kabli i docieplenia rur, wygląda wreszcie tak jak trzeba :

    v

    Z serii wnętrza ,,,



    I dobra wiadomość, będziemy mieli w domu ,,, NETA
    Teraz to Ja Was zamęczę na tym forum

Strona 9 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony