dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie czy ma ktoś w kuchni meble i sprzęt wolnostojący?

    zastanawiam się czy można urządzić ładną kuchnię niewielkim kosztem, czyli meble i sprzęt wolnostojący, a z czasem wymienić, czy lepiej od razu wyłożyć większą gotówkę i zrobić wszystko w zabudowie??
    pokażcie zdjęcia jeśli ktoś ma

  2. #2

    Domyślnie Re: czy ma ktoś w kuchni meble i sprzęt wolnostojący?

    Cytat Napisał Karollinka
    zastanawiam się czy można urządzić ładną kuchnię niewielkim kosztem, czyli meble i sprzęt wolnostojący, a z czasem wymienić, czy lepiej od razu wyłożyć większą gotówkę i zrobić wszystko w zabudowie??
    pokażcie zdjęcia jeśli ktoś ma
    To zależy co ci się podoba. Nie ma nakazu robienia wszystkiego w zabudowie. Można zrobić ładną kuchnię ze sprzętami wolnostojącymi (nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o meblach wolnostojących ).

    Jeśli jednak "docelowo" chcesz kuchnię w zabudowie, to nie rób "tymczasówki". Rozwiązania tymczasowe są najbardziej trwałe niestety

    Przejrzyj wątki forumowiczów - wielu z nich ma np. miejsce na lodówkę w zabudowie, a zwykłą lodówę, bo jeszcze jest dobra ....

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    jeśli chodzi o meble to miałam na mysli zwykłe zestawy, gotowe komplety dostępne od ręki, nie robione pod wymiar

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiscie wychodze z zalozenia, ze tymczasowki za dlugo zyja i szkoda na nie pieniedzy. W nowym domu bede musial kupic wszystkie sprzety a kasy... duuuzo brakuje, mimo tego nie chce tymczasowek, po prostu nie kupie wszystkiego na raz, tylko stopniowo zaczynajac od tego bez czego nie da sie zyc, czyli lodowki i kuchenki [/u]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karollinka
    jeśli chodzi o meble to miałam na mysli zwykłe zestawy, gotowe komplety dostępne od ręki, nie robione pod wymiar
    Bywają całkiem przyzwoite - chociażby na tym forum jest mnóstwo ludzi posiadających kuchnie pewnej szwedzkiej firmy - wg mnie bardzo ładne.
    O ile się nie mylę był cały wątek o kuchniach BRW - też "gotowe" - tylko do samodzielnego poskładania.

    Oczywiście pod warunkiem, że takie ci się podobają, bo traktowanie ich jako tymczasówki, to jest to wywalanie pieniędzy.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    no właśnie, jeśli ktoś trafi na wątek o meblach brw to prosze o link
    jeśli kupowałabym takie meble to tymczasowo ale pewnie na kilka lat, zanim uzbieram na inne

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karollinka
    no właśnie, jeśli ktoś trafi na wątek o meblach brw to prosze o link
    Na to masz szansę jak tu cieszynianka zajrzy

  8. #8

    Domyślnie

    Karollinka, to wszystko zależy jakim budżetem obecnie dysponujesz.Ja nie uważam że kuchnia z zabudowanym sprzętem jest ładniejsza. Na pewno jest droższa, bo sprzęt do zabudowy nie wiadomo czemu droższy jest od porównywalnego wolno stojacego o kilkaset złotych.
    U mnie jest tak, dom wynajęty na 3 lata, z wnętrzami rodem z lat 70-tych trzeba było coś tam zainwestować ale wiadomo że remontujemy nie swoje. Kuchnia, po dyskusji i ustaleniu priorytetów została zmieniona, bo meble śmierdziały, było i za mało i wyglądało to wszystko dość nędznie. Meble zrobiliśmy na zamówienie, takie najprostsze i tanie, został stary junkers który obudowaliśmy szafkami,stary wolnostojący piec i stary okap wyleciały, kupiliśmy tylko płytę gazową i pochłaniacz, lodówka jest wolno stojąca (stoi w spiżarce) bo z taką przywędrowaliśmy z poprzedniego lokum.

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatnio widziałam chyba w "Liroju" kuchnie za 1900zł - i wyglądała super, była na wysoki połysk.
    Jakbym ją zobaczyła u kogoś w mieszkaniu to nigdy bym nie powiedziała że jest z hipermarketu budowlanego, i że była taka tania.

  10. #10

    Domyślnie Re: czy ma ktoś w kuchni meble i sprzęt wolnostojący?

    Cytat Napisał Karollinka
    zastanawiam się czy można urządzić ładną kuchnię niewielkim kosztem, czyli meble i sprzęt wolnostojący, a z czasem wymienić, czy lepiej od razu wyłożyć większą gotówkę i zrobić wszystko w zabudowie??
    pokażcie zdjęcia jeśli ktoś ma
    hmm... Ja jestem w takiej sytuacji: muszę się wprowadzić do domu i nie mam kasy na drzwi wewn., kotłownię no i kuchnię (a tej koszt sięga minimum 20tys). I stanęłam przd decyzją czy kupić tymczasową czy siedzieć jeszcze w wynajmowanym (drogim) mieszkaniu kilka miesięcy i odkładać kasiorkę. A dodam że mam dwoje małch dzieci i kuchnia musowo być musi (drzwi mogą poczekać ). Zdecydowaliśm się z małżem właśnie na kupienie "tymczasowych mebli kuchennych" z ikei, seria UDDEN (wersja najtańsza z możliwych a potem chcem te moduł wykorzystać w garażu). Jednakże, gdybym dysponowała "wolną" gotówką, na pewno zamówiłabm gotową, taką jaką sobie wymarzyłam. Zawsze ta kasa...
    Follow the white rabbit

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    no właśnie u nas też chodzi o kasę, bo można kupić meble za 10 tys zł i spłacać o tyle większy kredyt, ale nie wiem czy to jest sens, właściwie tak jak mówicie można wynaleźć tańszy komplet który też będzie ładny, liczy się też pomysł i dobranie dodatków żeby był ładny efekt,

  12. #12

    Domyślnie Re: czy ma ktoś w kuchni meble i sprzęt wolnostojący?

    Właśnie. Takie trzy zestawy UDDEN to koszt 1500zł + użwana kuchenka 300zł (lodówkę mam). I kuchnia jest! A dodatki robią swoje, grunt że te ściany są TYLKO MOJE (w końcu)

    Cytat Napisał ruda-ja
    Cytat Napisał Karollinka
    zastanawiam się czy można urządzić ładną kuchnię niewielkim kosztem, czyli meble i sprzęt wolnostojący, a z czasem wymienić, czy lepiej od razu wyłożyć większą gotówkę i zrobić wszystko w zabudowie??
    pokażcie zdjęcia jeśli ktoś ma
    hmm... Ja jestem w takiej sytuacji: muszę się wprowadzić do domu i nie mam kasy na drzwi wewn., kotłownię no i kuchnię (a tej koszt sięga minimum 20tys). I stanęłam przd decyzją czy kupić tymczasową czy siedzieć jeszcze w wynajmowanym (drogim) mieszkaniu kilka miesięcy i odkładać kasiorkę. A dodam że mam dwoje małch dzieci i kuchnia musowo być musi (drzwi mogą poczekać ). Zdecydowaliśm się z małżem właśnie na kupienie "tymczasowych mebli kuchennych" z ikei, seria UDDEN (wersja najtańsza z możliwych a potem chcem te moduł wykorzystać w garażu). Jednakże, gdybym dysponowała "wolną" gotówką, na pewno zamówiłabm gotową, taką jaką sobie wymarzyłam. Zawsze ta kasa...

    A to Miało być chcemy broń boże nie chcę
    Follow the white rabbit

  13. #13

    Domyślnie

    TYLKO MOJE i TYLKO troszkę BANKU (żeby było uczciwie )
    Follow the white rabbit

  14. #14

    Domyślnie

    osobiscie uważam, że zarówno kuchnia jak i łazienka zazwyczaj są robione na ładnych pare lat, by nie powiedziec parenascie. moze nielicznych stac na wymiane kuchni i lazienek co pare lat, wiekszosc robi to na dluzej.

    wiec uwazam, ze w tym przypadku nie nalezy oszczedzac i jesli chcesz miec docelowo sprzety zabudowane, to przygotuj pod nie meble i kup te sprzety.

    natomiast mozna zaoszczedzic na łózkach w sypialni, meblach w salonie itp, zawsze mozna wziac stare łózko, stare meble i jakos przeczekac

  15. #15

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem, że "tymczasowe" rzadko takie jest. Często zostaje na dłuższy okres. Czy warto? Jeśli nie masz teraz gotówki, to dlaczego nie. Meble "marketowe" są wykonane z tanich materiałów i długo nie pożyją. Ładne meble na wymiar to koszt od 5 tys wzwyż, drewniane jeszcze wiecej. Moim zdaniem kup te tańsze, powoli zbieraj kasę i za rok, dwa zainwestujesz w coś lepszego. Przy ładnych płytkach, ładnej podłodze tańsze meble też będą prezentowały się ładnie. Zawsze kompletując AGD możesz od razu myśleć o wstawieniu do nowej kuchni, tak, aby nie kupować dwa razy. Tu też kłaniają się pieniążki. Skompletowanie dobrej jakości urządzeń, to kolejne parę tys. Idąc na tańszych, niestety większe prawdopodobieństwo awarii. Są takie firmy produkujące bardzo dobre urządzenia jak Smeg, Miele, Libherr czy Franke, ale koszty tego są stosunkowo wysokie.
    I tak najważniejsza w kuchni jest dobra wentylacja, na co trzeba uważać.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam. IKEA, ok 850 zł z uchwytami + blat. 3m bieżące kuchni.
    Zdjęcie robione po 2ch latach użytkowania.
    Do tego najtańsza kuchenka gazowa za ok 800 zł i zmywarka najtańsza wolno stojąca pod blatem.



    Zgadzam się jednak ze stwierdzeniami, że prowizorki są wieczne.

  17. #17

    Domyślnie wolnostojace- lodówka

    mam wolnostojąca lodówkę inox, reszta sprzętu zabudowana, lodówka specjalnie taka... bo ma zamrażarke która automatycznie sie rozmraża a to był dla mnie priorytet... poza tym wcale źle nie wyglada, ale to był mój świadomy wybór
    co do tymczasowych rozwiązań..zgadzam sie z poprzedniczkami, potrafia być wieczne

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam znajomych, co kuchnie mają zrobioną z blatów poustawianych na koziołkach a pod nimi plastikowe kosze i kontenery.

  19. #19

    Domyślnie

    Moi znajomi po remoncie w kuchni mieli zmieniać szafki, ale również wstrzymali się i zostawili stare. Niedawno zrobili renowacje tych starych i powiem Wam, że wyglądają świetnie i świetnie komponują się w kuchni. Zrobili parę zmian, wszystko wyszło na lepsze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony