dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 82
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    pomysł jest super (skąd ja go znam ? )
    Dziękuje... gdzież ja go widziałem... u jareko?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #522

    Domyślnie

    Pomysł z tymi kątownikami -świetny-ale nie dla mnie.
    Ja pod oknem balkonowym mam tyko 11-12 cm przestrzeni ( tzn będę miała jak "wydłubie " styrodur

  3. #523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    Pomysł z tymi kątownikami -świetny-ale nie dla mnie.
    Ja pod oknem balkonowym mam tyko 11-12 cm przestrzeni ( tzn będę miała jak "wydłubie " styrodur
    dla ciebie także - 11 cm to locha jak komin Batorego spokojnie taki jak na zdjęciach podeprzeć możesz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #524

    Domyślnie

    jareko jak oceniasz montaż okna na ostatnich zdjęciach które wrzuciłem
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie jest źłe, teraz tylko dokładnie wypełnić przestrzeń pod padparapetówka piana i robić wylewki - pamiętając o tym ze jak zaczną zagęszczać to może wypchnąć ościeżnicę - pilnować tego a będzie OK
    Co prawda wymieniłabym klina z dewnianych na PVC zwłaszcza w przypadku balkonów gdzie nie ma parapetu który przejmie funkcje podparcia okna ale to już tylko moja upierdliwość
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #526
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jareko
    Mam pytanie.
    Co sądzisz o tym, że we szystkich instrukcjach montaż umówi się aby nie podpierać bezpośrednio pod elementami pionowymi, tylko jakieś 15 cm w bok ?

  7. #527
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    To i ja podepnę się do tego wątku. Otwór na okno tarasowe wygląda u mnie tak:


    Wymiary: 265szer x 236wys

    Jak widać dół podmurowany jedną warstwą bloczka (beton komórkowy odm. 600). Do poziomu podłogi "na gotowo" brakuje jeszcze 6cm.
    I teraz pytanie: czy montaż taki jak u odaro na ostatnich fotkach, tzn. kotwy i kliny, będzie poprawny? Obawiam się, czy beton komórkowy nie będzie za miękki, aby na kilku klinach utrzymać tak duże i ciężkie okno.

    Może lepiej byłoby np wyciąć te podmurowane bloczki i osadzać okno na łącznikach ciesielskich, mocowanych do bloczków betonowych?

    Poradźcie, proszę, póki jeszcze mam czas na przygotowania.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  8. #528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    jareko
    Mam pytanie.
    Co sądzisz o tym, że we szystkich instrukcjach montaż umówi się aby nie podpierać bezpośrednio pod elementami pionowymi, tylko jakieś 15 cm w bok ?
    jest OK, podpiera się na linii pionowych profili, kotwienie to co innego, podparcie zupełnie coś innego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie jest źłe, teraz tylko dokładnie wypełnić przestrzeń pod padparapetówka piana i robić wylewki - pamiętając o tym ze jak zaczną zagęszczać to może wypchnąć ościeżnicę - pilnować tego a będzie OK
    Co prawda wymieniłabym klina z dewnianych na PVC zwłaszcza w przypadku balkonów gdzie nie ma parapetu który przejmie funkcje podparcia okna ale to już tylko moja upierdliwość
    Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte.

    To okno jak na zdjęciach stoi od listopada 2008r w dniu montażu zostało zaklinowane a kotwy zamocowane do betonu od razu przy montażu okna.

    Montaż można uznać za prawidłowy tak to kto mi teraz wytłumaczy dlaczego dolna rama tego okna jest wygięta do środka o 5mm.

    Mam już dość okien z PCV

    Ciekawi mnie tylko jedno czy tylko OKNOPLAST KRAKÓW ma takie problemy czy wszystkie okna PCV tak mają

    To wygięte okno na ostatnich zdjęciach ma wym. 2280x1500mm a więc wymiary nigdzie są przekroczone do tego jest dodatkowo poprzeczka.


    P.S Sorry że pytanie o montaż było trochę podchwytliwe.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #530
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Odaro, ja mam podobny kolor do Twojego i wszystkie mi się powyginały do wewnątrz tak że jest "wanienka" na ramach ale te mniejsze 120x120 zaledwie ok 2-3 mm i nie ma to wplywu na szczelnosc ale oba okna tarasowe mają wygięcia do 1,5 cm, i niestety są nieszczelne, wieje gorzej niż z rozszczelnienia.

    Na razie walczę z Aluplastem (okna passiv-haus), reklamację mi uwzględnili ale wymienili tylko dwa skrzydła jednego okna a do drugiego fixu jeszcze chcieli przyjechać, na razie czekam i nic (mam już pewne informacje ale na razie nie pisze musze się upewnić) ale to wymienione jedno też się wygięło, drugie na razie szczelne ale tylko po zamknięciu, otwarte też się gnie.
    Mam już powody aby Aluplas obsmarować ale czekam jak to się zakończy bo coś mi uznali i wymienili i może dalej potraktują ostatecznie klienta jak chociaż trochę należy, daje im szansę.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Wiedziałam, że w oknach OKNOPLAST-u pękają szyby (u mnie też pękła sobie a jakże) a że się wyginają? Chociaż patrząc na budowę okna może to być wada danego typu profila, takie same są u moich sąsiadów, nawet ten sam kolor ale jakieś 2 miesiące temu zamontowane więc pójdę im się baczniej przyjrzeć w weekend to napisze czy się im wygięły czy nie.

    Ja kupiłam białe profil PLATINIUM, naprawdę porządna robota, są zaokrąglone, grube i ładnie się prezentują na zewnątrz i wewnątrz, w zeszłym roku to była nowość i "trochę" kosztowały ale nie żałuję. Żadnego parowania szyb też nie zauważyłam a już było sporo tych różnic temperatur do tej pory, mam nadzieję tylko, że już żadna szyba mi nie pęknie.

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    ...Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu kur...to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte......
    a skąd dokładnie mogę wiedzieć? Pytasz o zasadę wiec mowie - podparte i klinowane jest prawidłowo a dlaczego wygięte do środka czy na zewnątrz? A wystarczy ze montażysta kotwa profil naciągnął bo nie kotwił przy przyłożonej łacie i nie wiedział co czyni. Dlaczego moze byc wygoete góra-dół? Bo źle podklinował wypychając ościeżnicę
    Odaro nie k.... tutaj bo nie o to chodzi.
    I nie jest to wina -POWTARZAM TO PO RAZ KOLEJNY !!! - Oknoplastu tylko dupy a nie montażysty !!!!
    Nie jest to wina okien PVC tylko dupy a nie montażysty

    Prawidłowo podklinowane okno, prawidłowo okotwione, prawidłowo uszczelniony styk okno-mur - nie ma prawa nic się dziać i nic się nie dzieje

    Było tu mówione chyba tysiące razy
    NAWET NAJLEPSZE OKNA MOŻNA SPIEPRZYĆ MONTAŻEM
    Koniec - kropka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Wiedziałam, że w oknach OKNOPLAST-u pękają szyby (u mnie też pękła sobie a jakże) a że się wyginają? Chociaż patrząc na budowę okna może to być wada danego typu profila, takie same są u moich sąsiadów, nawet ten sam kolor ale jakieś 2 miesiące temu zamontowane więc pójdę im się baczniej przyjrzeć w weekend to napisze czy się im wygięły czy nie.

    Ja kupiłam białe profil PLATINIUM, naprawdę porządna robota, są zaokrąglone, grube i ładnie się prezentują na zewnątrz i wewnątrz, w zeszłym roku to była nowość i "trochę" kosztowały ale nie żałuję. Żadnego parowania szyb też nie zauważyłam a już było sporo tych różnic temperatur do tej pory, mam nadzieję tylko, że już żadna szyba mi nie pęknie.
    Skoro masz Oknopast to sprawdź Swoje okna rozciągnij żyłkę po zewnętrznym wymiarze dolnej ramy. I może zrób to za kilka miesięcy jeszcze raz.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Skoro masz Oknopast to sprawdź Swoje okna rozciągnij żyłkę po zewnętrznym wymiarze dolnej ramy. I może zrób to za kilka miesięcy jeszcze raz.
    Ok. ale jak pisałam takie okna jak u Ciebie są u sąsiadów i im rozciągnę żyłkę ale u siebie też chociaż u mnie okna są ponad rok.

  15. #535
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja również mam okna z tej firmy, u mnie jednak do samego produktu nie mam żadnych zastrzeżeń.

    Montaż natomiast poległ na całej rozciągłości...
    http://forum.muratordom.pl/spaprany-...ic,t143711.htm

    Pozdrawiam

  16. #536

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał odaro
    ...Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu kur...to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte......
    a skąd dokładnie mogę wiedzieć? Pytasz o zasadę wiec mowie - podparte i klinowane jest prawidłowo a dlaczego wygięte do środka czy na zewnątrz? A wystarczy ze montażysta kotwa profil naciągnął bo nie kotwił przy przyłożonej łacie i nie wiedział co czyni. Dlaczego moze byc wygoete góra-dół? Bo źle podklinował wypychając ościeżnicę
    Odaro nie k.... tutaj bo nie o to chodzi.
    I nie jest to wina -POWTARZAM TO PO RAZ KOLEJNY !!! - Oknoplastu tylko dupy a nie montażysty !!!!
    Nie jest to wina okien PVC tylko dupy a nie montażysty

    Prawidłowo podklinowane okno, prawidłowo okotwione, prawidłowo uszczelniony styk okno-mur - nie ma prawa nic się dziać i nic się nie dzieje

    Było tu mówione chyba tysiące razy
    NAWET NAJLEPSZE OKNA MOŻNA SPIEPRZYĆ MONTAŻEM
    Koniec - kropka
    Bronisz OKNOPLASTU ok masz do tego prawo szkoda że każdą cenę skoro piszesz że montaż jest poprawny a potem że to wszystko winna montażystów.

    Na poddaszu mam 3 okna tarasowe wszystkie zamontowane podobnie jak to na ostatnich zdjęciach.

    2 z tych okien nie są wygięte jeżeli nie będziemy się czepiać o 1-2mm ugięcia
    ale 3 okno jest już wygięte znacznie do 5-7mm.

    Jak myślisz dlaczego skoro wszystkie są zamontowane tak samo. Dlaczego w tym 3 oknie nawet zamocowanie kotew do betonu nie było wstanie zapobiec wygięciu.

    Może odpowiedź leży w tym że to wygięte okno jest od strony południowej gdzie nagrzewanie od słońca było największe.

    2 pozostałe okna są jedno od strony wschodniej drugie od zachodniej.

    Czy dalej jest to wina montażu uważam że nie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #537

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Odaro, ja mam podobny kolor do Twojego i wszystkie mi się powyginały do wewnątrz tak że jest "wanienka" na ramach ale te mniejsze 120x120 zaledwie ok 2-3 mm i nie ma to wplywu na szczelnosc ale oba okna tarasowe mają wygięcia do 1,5 cm, i niestety są nieszczelne, wieje gorzej niż z rozszczelnienia.

    Na razie walczę z Aluplastem (okna passiv-haus), reklamację mi uwzględnili ale wymienili tylko dwa skrzydła jednego okna a do drugiego fixu jeszcze chcieli przyjechać, na razie czekam i nic (mam już pewne informacje ale na razie nie pisze musze się upewnić) ale to wymienione jedno też się wygięło, drugie na razie szczelne ale tylko po zamknięciu, otwarte też się gnie.
    Mam już powody aby Aluplas obsmarować ale czekam jak to się zakończy bo coś mi uznali i wymienili i może dalej potraktują ostatecznie klienta jak chociaż trochę należy, daje im szansę.

    pzdr
    Uznali ci reklamację tzn przyznali że ich profil jest zasłaby.

    Jak miałeś zamontowane okna?

    A te nowe okna po reklamacji mają lepsze wzmocnienia? ale czemu znowu się wyginają?

    Skąd masz okna?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    odaro - przestań. Bronie Oknoplastu tak samo jak broniłbym każdego innego producenta. Miałeś kiedykolwiek w reku ościeżnicę w tych gabarytach? Wiesz jak sama, mimo posiadania w sobie wzmocnienia wygina się na wszystkie możliwe strony? Wiesz dobrze ze patrząc na zdjęcia mogę tylko ocenić czy okno jest podparte prawidłowo i czy kotwy są także prawidłowo rozmieszczone - ale juz nie ocenie czy kotwa naciągnęła profil czy nie. I wiem także - tu pewnie cie zaskoczę - ze nawet ościeżnica bez wzmocnienia prawidłowo zakotwiona w odpowiednich miejscach i idealnie prostująca i pozycjonująca okno nie ma prawa sie wygiąć tak jak u ciebie choćby i słońce prażyło tak jak na Saharze. Wybacz ale nie masz racji zrzucając winę na producenta - winny jest na 1000% montażysta. Niechluj i tyle. Nie sztuka jest dać odpowiednia ilość kotew w odpowiednich miejscach - sztuka jest później je prawidłowo zamocować do podłoża. Przyłóż sobie jeszcze late do pionowych i górnych części ościeżnicy. Widząc to co nam ukazujesz na dole na 90% podobne zjawisko będziesz miał na pionach czy górnym poziomie ościeżnicy.
    I może pojmiesz jedno - nie jestem tu po to by bronic jakiegokolwiek producenta.

    Okrzyknęliście mnie kiedyś najlepszym doradca miedzy innymi dlatego ze pomagam wam w określeniu błędów montażowych i pomocą przy stolarce PVC na której nam się - tu powiem nieskromnie - jak niewielu handlowców gdyż mam z nią do czynienia od 96 roku w ilościach dla Was niewyobrażalnych. Zwłaszcza błędy montażowe znam wyjątkowo dobrze gdyż od wielu lat poprawiam montaże po innych "montażystach" Wiec jak Ci zwracam uwagę na to, że w 99% winny jest montażysta i co źle zrobił a nie profil to choć się nad tym co mówię zastanów - ok? I sprawdź resztę okien i profili
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #539

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Widząc to co nam ukazujesz na dole na 90% podobne zjawisko będziesz miał na pionach czy górnym poziomie ościeżnicy.
    I może pojmiesz jedno - nie jestem tu po to by bronic jakiegokolwiek producenta.
    A tu Cię zaskoczę na pionach i górnej ramie wszystko jest OK tak żeby cała sytuacja była ciekawsza.

    Nie sprawdzałem tzw. małych okien ale chyba muszę to jeszcze zrobić.

    Jak należy złożyć reklamację i do kogo skierować.

    Macie może jakiegoś gotowca, jakieś pismo.

    Spałem dzisiaj 3 godziny i nie jestem w stanie coś sensownego sam spłodzić.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  20. #540

    Domyślnie

    odaro widze że Cię na porzadnie wk..o i nie dziwie się.
    Ale -
    nie ma siły - po to sa kotwy zeby rama się nie wyginała

    Moi montażyści odnośnie okien od południowej strony uprzedzili mnie że plastyki od słońca wyginają się, nie ma siły, i ponieważ pod oknem był duzy luz nie zamontowali kotew -bo znacznie wygiete nie będą na sztywno trzymać okna.
    Zostawili mi kotwy i "kazali" szybko zalać je betonem (lub podmurować) i tak zrobiłem. Założyłem kotwy, włożyłem gwoździa i zalałem betonem. Okna na tych upałach się nie wypatrzyły.

    Jednak to zły montaż - kotwy musza być tylko nieznacznie wygiete tak jak
    po bokach lub u góry (przeswit 2-3 cm) do sciany a na dole jak dużo wygiete to szybko usztywnione wylewką.
    M. Lenart

Strona 27 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony