dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xzaar

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie instalacja solarna

    Witam,
    zaczne od tego, ze nie jestem przekonany co do odpowiedniego miejsca do zalozenia tego tematu.
    Jesli jest ono nie odpowiednie prosze mi wybaczyc i przeniesc temat gdzie powinien byc zalozony.

    Jak w temacie, chodzi o instalacje solarna..
    Chcialbym uzyskac pare informacji, ktorych nie znalazlem przeszukujac mase ogolnikowych najczesciej i powtarzajacych sie materialow.

    Plyn, ktory zapobiega zamarazaniu instalacji.. prosta rzecz, pytanie tylko gdzie sie go wlewa? Domyslam sie ze wlew znajduje sie w pompie tak? uzupelnianie instalacji plynem tez mnie to interesuje, mianowicie kiedy? Kiedy plyn trzeba uzupelniac, nie chodzi mi tu o pore dnia tylko skad bede posiadal informacje o fakcie braku odpowiedniej ilosci plynu w instalacji, oraz przede wszystkim ilosci, ktorej potrzeba 'dotankowac'

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: instalacja solarna

    Cytat Napisał xzaar
    Witam,
    zaczne od tego, ze nie jestem przekonany co do odpowiedniego miejsca do zalozenia tego tematu.
    Jesli jest ono nie odpowiednie prosze mi wybaczyc i przeniesc temat gdzie powinien byc zalozony.

    Jak w temacie, chodzi o instalacje solarna..
    Chcialbym uzyskac pare informacji, ktorych nie znalazlem przeszukujac mase ogolnikowych najczesciej i powtarzajacych sie materialow.

    Plyn, ktory zapobiega zamarazaniu instalacji.. prosta rzecz, pytanie tylko gdzie sie go wlewa? Domyslam sie ze wlew znajduje sie w pompie tak? uzupelnianie instalacji plynem tez mnie to interesuje, mianowicie kiedy? Kiedy plyn trzeba uzupelniac, nie chodzi mi tu o pore dnia tylko skad bede posiadal informacje o fakcie braku odpowiedniej ilosci plynu w instalacji, oraz przede wszystkim ilosci, ktorej potrzeba 'dotankowac'
    Co do miejsca w kturym się znajduje tak zwany wlew to tak znajduje się przy pompie zwanej grupą pompową solarną przy kturej znajduje się też manometr wskazujący ciśnienie panujące w układzie solarnym z reguły wacha się w przedziale od 1 do 2 barów jeżeli spadnie poniżej 1 to trzeba uzupełnić jego ilość w układzie ale robi się to specjalną renczną pompą do uzupełniania płynu
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony