dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janecik

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Belka drewniana podczepiana do sufitu - JAK?

    Witam,
    nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
    Potrzebuję wymyślić sposób na podczepienie (zaczepienie) belki drewnianej do sufitu. Nie wiem jakie zaczepy są do tego stosowane? Może ktoś z Was wie.

    Generalnie chodzi o zaczepienie takiej belki jak na zdjęciu w linku, z tymże krótszej.
    http://www.muratordom.pl/zdjecia/pok...iekszony_4.jpg

    Belka ma mieć zastosowanie jako lampa, tak jak na tym linku
    http://remontywykonczeniamc.bloog.pl...l?ticaid=67642

    tylko ze ja nie chce jej zaczepiac na linki tylko na stale do sufitu przymocowac tak jak tu
    http://images20.fotosik.pl/384/ddade261d7556c95.jpg

    z gory dziekuje za pomoc
    janecik

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    dobra
    Przejrzałem trzy zdjęcia z linków i widzę trzy zupełnie różne rozwiązania.
    Według pierwszego zdjęcia - mocowane jakimiś linkami do sufitu coś co przypomina belkę drewnianą albo i inny materiał. No ale chciałem nam chyba pokazać jak wygląda belka drewniana

    Zdjęcie drugie raczej wygląda mi na zabudowę z płyt g-k z punktami świetlnymi. Nic nowego - dużo o tym na forum

    No i zdjęcie trzecie - typowa belka mocowana do sufitu.

    I teraz z mojej strony. Ta belka świetla, którą chcesz mieć, ma być najbardziej podobna do którego ze zdjęć? 1 2 czy 3?

    Podejrzewam, że na zdjęciu 3 to są prezentowane legary stropu ładnie polakierowane. Więc one de facto nie są mocowane do sufitu

    Pomysł mocowania z mojej strony. Niektóre rzeczy mają takie wieszaczki polegające na tym, że w ścianie wiercisz normalny kołek, śrubę nie dokręcasz do końca i na nią nasuwasz daną rzecz i przesuwając w odpowiednią stronę jakby ryglujesz. Takie duże oczko przechodzące w małe. Pewnie to widziałeś nie raz.
    Teraz możesz zrobić coś podobnego dla belki. Kołek w sufit i nasuwasz gotową belkę.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janecik

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hmmm, no może faktycznie dałam za dużo zdjęć, ale to tylko po to by najlepiej zobrazować o co mi chodzi.
    Generalnie chce mieć belkę świetlną zawieszoną tak jak ta belka podporowa
    http://images20.fotosik.pl/384/ddade261d7556c95.jpg


    O wieszakach o których wspominasz wiem i nie raz slyszalam. zastanawialam sie tylko czy to wstrzyma ciezar belki i czy moze jest jakis inny sposob mocowania ale ten pewnie jest najprostszy

    Te wieszaczki jakos sie nazywaja ??

    Dzieki za wskazowki.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał janecik
    Hmmm, no może faktycznie dałam za dużo zdjęć, ale to tylko po to by najlepiej zobrazować o co mi chodzi.
    Generalnie chce mieć belkę świetlną zawieszoną tak jak ta belka podporowa
    http://images20.fotosik.pl/384/ddade261d7556c95.jpg


    O wieszakach o których wspominasz wiem i nie raz slyszalam. zastanawialam sie tylko czy to wstrzyma ciezar belki i czy moze jest jakis inny sposob mocowania ale ten pewnie jest najprostszy

    Te wieszaczki jakos sie nazywaja ??

    Dzieki za wskazowki.


    Miałem już zadać te same pytania co Trociu, ale mnie uprzedził.
    Nic nie piszesz jakie masz stropy to i jak ci pomóc w zamocowaniu czegoś do nich?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Miałem już zadać te same pytania co Trociu, ale mnie uprzedził.
    Bo to trzeba na forum siedzieć a nie pracowac

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał zbigmor
    Miałem już zadać te same pytania co Trociu, ale mnie uprzedził.
    Bo to trzeba na forum siedzieć a nie pracowac
    Poprawię się

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał janecik
    O wieszakach o których wspominasz wiem i nie raz slyszalam. zastanawialam sie tylko czy to wstrzyma ciezar belki i czy moze jest jakis inny sposob mocowania ale ten pewnie jest najprostszy
    Po pierwsze nie będzie to lita deska, bo w środku musisz jakoś te światło zamontować, kable pociągnąć. Możesz ją zrobić z 3 desek połączonych ze sobą. Wtedy będzie lżejsze.
    Dodatkowo więcej punktów mocujących do sufitu, dobre kołki i będzie wisieć.

    A może atrapa styropianowa?

  8. #8

    Domyślnie

    Hej
    Wiec tak link numer jeden to wisi belka na lince i kolo drewna to nawet nie lezalo..
    Podejrzewam ze prad puszczony jest w lince a sama obudowa moze byc z aluminium tworzywa albo nawet z profili alui regipsu..

    Zdjecie numer 2
    zrobione z karton gipsu

    Belki drewniane na zdjeciu 3 to wydaje mi sie ze nie sa doczepiane tylko to sa faktycznie belki nosne z zabudowanymi przestrzeniami miedzy nimi...

    Jak chcesz takie belki miec pod sufitem i nie dawac zadnych srub to z dwoch stron sciany pod sufitem wywalasz po pare cegielek wstawiasz beleczke i obmurowujesz a potemmiedzy belkami regips bo nie sadze ze Ci belka idealnie bedzie dolegala do sufitu

    tylko jak Ty chcesz w drewnie dawac prady i halogeny.. hmm to chyba grozi pozarem lampy sie troche grzeja, poza tym takie belki to Cie troche wyniosa... i waza teeeeezz duzo

    Zrob stelaze z profili do karton gipsu w ksztalcie belek (ilosc zalezy od tego ile chcesz belek przez sufit)a potem obuduj to deskami (pobejcujesz lub polakierujesz na kolor jaki chcesz)
    Jako ostatnia bedziesz przykrecal deseczke od spodu wiec tamte mozesz poprzykrecac na wkrety przez profil od srodka (z zewnatrz nic nie bedzie widac)
    W desce spodniej powycinaj otwornica dziury pod halogeny i moze zabezpiecz wyciecia od srodka jakim czyms co sie nie nagrzewa (na mysl przychodzi mi bandaz do owijania kolektorow w silnikach ale to chyba glupi pomysl do tego rozwiazania - bandaz bylby drozszy niz cala ta inwestycja) w profilach oczywiscie musisz miec wyprowadzone przewody pod halogeny (czy co tam chcesz montowac) Nalepsze byly by halogeny z ledami bo sie nie nagrzewaja
    Hmmm z ta dolna zeby nie bylo widac wkretow to mozesz albo zafazofac otwory pod wkrety i potem zaszpachlowac i pomalowac albo zrobic na kolki meblowe i polaczyc z plytami bocznymi...
    Ale hmm to chyba trzeba na zywo pokombinowac...

  9. #9

    Domyślnie

    Ponoć są (ja jeszcze nie widziałam) takie imitacje belek. Jest to lekkie, nie wymaga jakiejś wzmocnionej konstrukcji i doskonale imituje drewno.
    Też sie na tym zastanawiam.

    dorota

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcha
    Ponoć są (ja jeszcze nie widziałam) takie imitacje belek. Jest to lekkie, nie wymaga jakiejś wzmocnionej konstrukcji i doskonale imituje drewno.
    Też sie na tym zastanawiam.

    dorota
    jest lekkie jak piorko dajesz to na klej, ale jak w tym instalacje plus lampki? wycinac? eeee jakos mi to nie pasi, ladnie to wygladac bedzie jak bedzie tylko naklejone (no do rozroznienia na wysokosci od drewna) bez kombinacji z oswietleniem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    takie imitacje są dostępne chociażby w Casto. Też się nad czymś takim zastanawiamy do rozdzielenia kuchni od jadalni.

  12. #12

    Domyślnie

    a ja robię takie imitacje belek z drewna dębowego , postarzane lub nie , mozna spokojnie zamontować światełka i a mocowanie jest proste
    belka jest w kształcie litery C mierzymy wewnetrzny wymiar belki bierzemy element o tym wymiarze i montujemy do sufitu , kołki dyble rozporowe co tam macie , potem nakładamy belkę i przykrecamy z boków

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c28b231de.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f82f2ea82.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aed9532a3.html

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arasmil

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie cena

    Witam
    Napisałeś że wykonujesz takie imitacje belki drewnianej.Podaj cenę proszę.
    Pozdrwaiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony