dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 47
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 936
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał ka_raska
    Witam serdecznie,

    Właśnie noszę się z zamiarem kupienia w ramach prezentu gwiazdkowego nowej maszyny do szycia. Niestety zupełnie sie na tym nie znam. Moja mama jest profesjonalna krawcową, ale maszyna ma być do użytku domowego. Czym się kierować w wyborze i jaka kwotę przygotować?

    Będę wdzięczna za pomoc

    Pozdrawiam
    Myślę , że dla wprawnie szyjącej osoby musisz przeznaczyć kwotę około 1000 pln
    Nie zwracaj uwagi na szerokie opisy maszyny ,połowę rzeczy można wykreślić.
    Zbyteczna jest duża ilość ściegów , ale ważna jest płynna regulacja gęstości i szerokości ściegu i regulacja docisku stopki ,wyposażenie w stopki umożliwiające wygodne korzystanie z wszystkich funkcji.
    Podpowiem kilka modeli na które zwróć uwagę Janome 415 ,423 i 525, Elna 2600 i 2800 , Bernina 66.
    W wyższym przedziale cenowym polecam Elnę 3210 super maszyna lub Janome 625

  2. #762
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamus82

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Jakiś czas temu rozpocząłem poszukiwania maszyny do szycia na typowo domowe potrzeby - podwinięcie spodni, drobne naprawy odzieży, podszycia, przeszycia. Początkowo zastanawiałem się na Łucznikiem (jakimś tańszym modelem). Jednak czytając kolejne wpisy na forum tańszy Łucznik nie okazał się dobrym wyborem. Wówczas poprosiłem o pomoc agamon-a, który polecił mi maszynę:

    HUSQVARNA Redstar R10

    na domowe potrzeby powinna wystarczyć. Podobnym rozwiązaniem jest inna maszyna:

    Janome JR1012
    http://www.szyj.pl/maszyny/janome-JR1012

    nieco droższa, natomiast wybór padł na nią. Sprawdziłem na stronie szyj.pl gdzie można ją nabyć.. i najbliżej było mi we Wrocławiu na ulicy Pomorskiej..

    http://www.szyj.pl/info/dystrybutorzy

    Wrocław – Naprawa Maszyn
    ul. Pomorska 15
    tel. 0/71 3287366

    Powiem krótko - obsługa była rewelacyjna, gość nie jak to czasem bywa przekazał towar skasował pieniążki i do widzenia, tylko mało tego, że czekał na mnie po godzinach to poświęcił godzinę, aby pokazać mi każdą funkcję maszyny. Jestem laikiem w tym temacie, maszyna jest bowiem z przeznaczeniem dla mojej mamy, ale stwierdziłem co mi szkodzi gościa posłuchać skoro czegoś się mogłem dowiedzieć. Efekt tego jest taki, że postanowiłem spróbować własnych sił podczas skracania spodni. Dodam jeszcze, że oprócz wyposażenia standardowego otrzymałem spore wyposażenie dodatkowe.

    pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu tej jedynej... maszyny

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Napisał panibas
    przeczytałam w koncu i te srodkowe strony tego forum juz wiem ze nie ma co sie zastnawiac nad łucznikiem, zdecydowałam sie na Janome (wszyscy chwala i mozna dokupic rozne stopki), ale czy ktos pomoze w wyborze:
    Janome 525 S
    Janome 625 E
    janome DC 3030

    ???
    nie jestem pewna czy warto doplacac do kilku bajerow, czy cena (tzn roznica w cenach) faktycznie jest adekwatna do jakosci?
    Janome 525 i 625 to maszyny sterowane mechanicznie, za pomocą pokręteł dokonujemy zmiany ściegu , jego gęstości i szerokości.
    Maszyna DC 3030 to następna w kolejności i już sterowana elektronicznie, z wieloma ulepszeniami technicznymi .
    Podstawowa różnica pomiędzy mini jest taka , że w maszynie mechanicznej musisz do uzyskania konkretnego ściegu dobrać odpowiednie parametry tzn. gęstość i szerokość , natomiast w elektronicznej wybierasz ścieg/funkcję, a maszyna sama się ustawia .Ustawienia te możesz zmienić według własnych potrzeb,ale w dopuszczalnym zakresie .
    Wszystkie te typy to automaty do dziurek, ale DC 3030 ma ich kilka rodzajów, poza tym ma możliwość szycia bez użycia pedału (przycisk start/stop), przydaje się to wielokrotnie. Na minus -brak regulacji docisku stopki.
    Janome 625 i DC 3030 mają regulator prędkości szycia , niezależny od docisku pedału.
    Myślę, że złotym środkiem byłaby Janome 625, ale musisz wybrać najistotniejsze funkcje , ważne dla Ciebie.
    Jeżeli chodzi o jakość , to maszyny na tym samym poziomie.

  4. #764
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia77

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie problem z wyborem

    Mam zamiar kupić maszynę, która ma służyć do domowych przeróbek np. spodnie dżinsowe do podgięcia jak i również cienkie materiały jak firanki.
    Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 750zł no może do 800zł
    Mieszkam w małym mieście, w którym nie ma dużego wyboru maszyn i zastanawiam się nad kupnem przez internet.
    Moje typy to :
    1. HUSQVARNA REDSTAR R-10
    2. HUSQVARNA VIKING BLUESTAR B-20
    i takie tylko są tu w sklepach dostępne (oprócz łuczników i innych za około 300zł)

    Widzę, że dobre opinie (w tym przedziale cenowym) mają tu :
    Janome 423 S, Bernina Bernette E 55 czy 65 - tylko tych u mnie nie kupię.

    Proszę więc o poradę fachowców lub inne osoby, które posiadają takie maszyny i ich opinię.
    Jeszcze ewentualnie sprawdzone sklepy internetowe.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  5. #765
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panibas

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję bardzo Pani Jolanto za radę, bardzo mi Pani pomogła

  6. #766
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ka_raska

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie,

    Odnośnie regulacji gęstości i szerokości ściegu i docisku stopki skąd mam wiedzieć czy dana maszyna będzie odpowiednia?Trzeba to sprawdzać na miejscu przed zakupem? I jeszcze wyposażenie w stopki - rozumiem że są to części dodatkowe, które można ewentualnie dokupić. Przepraszam za ignorancę, ale zupełnie nie mam pojęcia z czym to się je.
    Rozejrzę się za tymi modelami i mam nadzieję że uda mi się coś ciekawego wybrać.

    Pozdrawiam

  7. #767

    Domyślnie

    Każda maszyna dobrej klasy powinna mieć wyposażenie w podstawowe stopki ,umożliwiające wykorzystanie w pełni wszystkich funkcji, także pytaj ile i jakie są , a dodatkowe dokupi sobie użytkownik według potrzeb.
    http://forum.maszyny-do-szycia.com/v...218&p=106#p106
    popatrz tutaj na przykłady
    Pytaj czy są płynne regulacje szerokości i gęstości szycia , i czy jest regulacja docisku stopki ,po prostu fachowa informacja i rzeczowa podpowiedż sprzedawcy.......nie możemy znać się na wszystkim.Ty określasz limit cenowy i mniej więcej potrzeby, a reszta to dobra porada fachowca.

  8. #768
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cwirek844

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam bardzo prosze o pomoc, chcialabym kupic maszyne do szycia, jakas bardzo prosta w obsludze, na uzytek domowy, do podlozenia spodni, jeansow, skracania, podkladania firanek,.Chcialabym nauczyc sie na niej szyc bo nie potrafie jak narazie niczego zrobic. Prosze o porade jaka maszyne kupic, zalezy mi zeby byla tania ( 300-500zł) bo niewiedomo czy szycie mi sie spodoba, Dziekuja za odpowiedz

  9. #769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał cwirek844
    Witam bardzo prosze o pomoc, chcialabym kupic maszyne do szycia, jakas bardzo prosta w obsludze, na uzytek domowy, do podlozenia spodni, jeansow, skracania, podkladania firanek,.Chcialabym nauczyc sie na niej szyc bo nie potrafie jak narazie niczego zrobic. Prosze o porade jaka maszyne kupic, zalezy mi zeby byla tania ( 300-500zł) bo niewiedomo czy szycie mi sie spodoba, Dziekuja za odpowiedz
    Ja też się przyłączę do pytania

  10. #770
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mmatja

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam wielką prośbę o pomoc w wyborze maszyny. Nigdy nie szyłem, ale postawiłem sobie za cel zaprojektowanie i własnoręczne uszycie kurtki zimowej. A dziewczyna jak usłyszała, że chcę się nauczyć szyć przyniosła zdjęcie sukienki i zapowiedziała, że mi nie odpuści jak takiej nie dostanie . Przy tym, jak sądzę, skracanie spodni, czy przyszywanie guzików, to drobiazg.
    Nie chcę wydawać fortuny, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu stron forów i porad mam świadomość tego, że chińszczyzna za 500zł może się nie sprawdzić. Zakładam, że się nauczę i będę robił dosyć trudne rzeczy. Jak nie, to maszyna pójdzie dla mamy, która szyła kiedyś bardzo dużo, więc dobra maszyna ją ucieszy.
    Znalazłem kilka ciekawych maszyn. Np:
    Bernina Bernette 92C. Kosztuje jak dla mnie majątek, bo >2000zł, ale jeszcze ten pułap byłbym gotów zaakceptować. Oczywiście tańsze alternatywy mile widziane!
    Do tego jak rozumiem potrzeby jest overlook. Czy taki amatorski za 300-500zł (jakiś arka-radom, albo łucznik) załatwi sprawę? Bo drugie tyle, co za maszynę to nie wydam, bo nie mam. A może właśnie maszyna najprostsza, a overlook droższy?

    Wiem, że być może na podstawie wszystkich dotychczasowych postów można odpowiedzieć na większość tych pytań, ale szczerze - nie do końca rozumiem te wszystkie parametry, itd- bo nigdy nie szyłem. Z góry dzięki za pomoc!
    Pozdrawiam,
    Mateusz

  11. #771

    Domyślnie

    Bernina E92 to świetna maszyna, ale to maszyna z najwyższej półki ,dlatego taka cena.
    Jeżeli mogę Ci coś doradzić to jeżeli możesz zainwestować ok. 2000 tys.pln , kup maszynę z przedziału cenowego ok. 1000pln (są świetne modele ) i w podobnej cenie overlock .
    Będziesz miał bardzo uniwersalny zestaw do wszystkiego , maszyna nawet najlepszej klasy nie zastąpi overlocka.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto307cc
    Cytat Napisał cwirek844
    Witam bardzo prosze o pomoc, chcialabym kupic maszyne do szycia, jakas bardzo prosta w obsludze, na uzytek domowy, do podlozenia spodni, jeansow, skracania, podkladania firanek,.Chcialabym nauczyc sie na niej szyc bo nie potrafie jak narazie niczego zrobic. Prosze o porade jaka maszyne kupic, zalezy mi zeby byla tania ( 300-500zł) bo niewiedomo czy szycie mi sie spodoba, Dziekuja za odpowiedz
    Ja też się przyłączę do pytania
    może Elna 1000 lub lepiej Elna 2100

  13. #773
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agajaz

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Pani Jolanto za podpowiedż. Kupiłam Bernine Bernette 66. Jak dla mnie-CUDO!!! A dodam też , że przedstawiciel - super Facet....
    Do sklepu w Szczecinie nie ma co dzwonić, bo i tak trzeba tam pojechać i wpłacić zaliczkę( to ok 80 km) to jeszcze trzeba czekać ze dwa dni i potem pojechać i ją odebrać...., a jak dzwoniłam do Krakowa- to żadnych problemów, maszyna na drugi dzień w domu, super obsługa, odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące maszyny zrozumiałe dla laika... Naprawde polecam.

  14. #774
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZIOBEK73

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie , na imię mam Łukasz jestem z Katowic.

    Jakiś czas temu już tu zaglądałem , teraz w najbliższym czasie chciałbym się już zdecydować na jakąś maszynę i chciałem prosić o poradę w tym temacie.
    Kilka, a może kilkanaście stron wcześniej jest coś takiego:

    ostkreuz napisał:
    halo mam pytanie do agamon. przejzalem posty i nie znalazlem odp. na dreczace mnie pytanie hmmm...jaka maszyne wybrac
    troche szyje a wlasciwie troche wiecej niz troche interesuje mnie projektowanie torebek i potrzebuje maszyne ktora bedzie przeszywac dosyc grube materialy np skore. zastanawialem sie nad dwoma maszynami PFAFF Quilt Expression 2048 albo JANOME Memory Craft 6600. prosil bym o podpowiedz i troche szczegolow dotyczacych ich mozliwosci albo polecenie czegos innego.

    serdecznie pozdrawiam i chyle glowe nad niesamowita znajomosci tematu
    Na co Agamemnon odpowiedział:
    chyba wybrabym Bernine 55 - jest najcichsza z maszyn z chwytaczem wahadłowym na rynku
    Janome 1012 raczej znana pod nazwą pfaff 380 stary sprawdzony pfaff
    ale dziś nie znam jej jakości- za krótko na rynku( dopiero miesiąc)
    E10- wyrób chiński sprzedawany w kanale dystrybucyjnym Husqvarny, ale może być
    i jeszcze to:
    Jesli potrzebna jest mocna maszyna do szycia grubych tkanin( torby ) to po co kupować elektronika ?, nie lepiej mechaniczną -Pfaffa 1538 za/12 ceny w/w?
    czy bedziesz korzystać ze wzorów ozdobnych? czy nie lepiej kupić Pfaffa 1538 do zszywania toreb , a do haftowania wzorów kupić haficiarkę?
    No więć ja nigdy nie szyłem zawodowo a raczej mocno amatorsko i to jako dziecko czy młodzieniec.
    Nigdy nie będę szyć jakoś wykwintnie to o czym piszecie tu na forum to dla mnie zupełny KOSMOS.
    Moje potrzeby to:
    1. Skrócić nogawki w spodnich,
    2. Podszyć firankę,
    3. Przyszyć rzepa do dywanika samochodowego,
    4. przeszyć namiot,
    5. zszyć torbę skórzaną,
    6. uszyć pokrowiec na przyczepkę czy piaskownicę
    Wiem, że to dosyć rozbieżne potrzeby
    generalnie chciałbym trwałą maszynę która przeszyje wszystko, ale chciałbym jednak maszynę elektryczną, z wygody i żeby nie zajmowała zbyt wiele miejsca
    Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i powszechności dostępu do serwisu.
    Sorki za długi monolog ale chciałem jasno sprecyzować co chodzi mi po głowie.
    http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg
    Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

  15. #775

    Domyślnie

    Witam,
    do Łukasza z Katowic- stare posty.... dużo się zmieniło na rynku np. nie ma już Pfaffa 1538 zostal zastąpiony Selektem .
    Produkcja Pfafa została przeniesiona z Czech do Chin.
    Ale jest jego odpowiednik -Newlife np. model 1111- made i I R of Iran.
    jest to policencyjny Pfaff. ma metalowy koszyk chwytacza i jest sporo tańszy od Selecta 3.0
    Jeśli ma byc to maszyna mechaniczna do takiego szycia jak podajesz to polecałbym ten model.
    agamon

  16. #776
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZIOBEK73

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Witam,
    do Łukasza z Katowic- stare posty.... dużo się zmieniło na rynku np. nie ma już Pfaffa 1538 zostal zastąpiony Selektem .
    Produkcja Pfafa została przeniesiona z Czech do Chin.
    Ale jest jego odpowiednik -Newlife np. model 1111- made i I R of Iran.
    jest to policencyjny Pfaff. ma metalowy koszyk chwytacza i jest sporo tańszy od Selecta 3.0
    Jeśli ma byc to maszyna mechaniczna do takiego szycia jak podajesz to polecałbym ten model.
    Noo o pfaffie to już jakiś czas temu pisałeś.
    A w ogóle to dzięki za szybką odpowiedź.
    Jeszcze jak byś był uprzejy podać jakieś linki i napisać gdzie ją można kupić??
    Jak jest z serwisem Newlife ??
    Prawdę mówiąc to Pfaff do mnei jakoś lepieij przemawia.
    Co znaczy ?? maszyn mechaniczna ?? - chciałbym napęd elektryczny ??
    ale może źle coś zrozumiałem.
    Z góry dzięki ??
    ---------------------------------
    Linki już znalazłem, dystrybutora w Katowicach tez )
    Nawet mi się podoba, Newlife.
    Ewentualnie jak byś mógł podać jakiś odpowiednik Pfaffa dla porównania,
    Oczywiście mając cały czas na uwadze te grube tkaniny (Ale faktycznie jest o ok. tyś zł droższy ;-()

    Na dziś wielki dzięki, POZDRAWIAM.
    http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg
    Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

  17. #777
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwik2630

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    potrzebuje pomocy mam dwie oferty kupna maszyny do szycia singer professional xl -10 i singer professional xl -100 czy ktos zna te maszyny bo szukam i nie mogę nic znalesc

  18. #778
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fannaberia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Maszyna do szycia JANOME 415

    Witam, mam zamiar kupic maszyne dla swojej corki, ktora zaczyna swoja przygode z szyciem i marzy o maszynie do szycia. Ma juz za soba pierwsze doswiadczenia w tym kierunku. Czy wspomniana powyzej maszyna bedzie dla niej odpowiednia? Czy mozecie mi Panstwo polecic cos jeszcze w cenie do 700 zlotych?Corka szyje proste rzeczy: torby, sukienki, spodnice.Bede wdzieczna za odpowiedz. Dziekuje i Pozdrawiam.

  19. #779
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariann1

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    PORADZCIE!!!
    Mam wybrane trzy modele maszyn ale nie mogę się zdecydowac na tę jedna
    Emerald 118
    Pfaff Hobby 1142
    Bernette 66
    Pomóżcie mi wybrac. Która? Jestem amatorką ale dla siebie szyję wszystko ubrania, firany, itp. Materiałów używam różnej grubości i faktury. Pokusiłam sie nawet o haftowanie serwet,obrusów. Mam Łucznika typ 451 ale chciałabym coś lepszego. Wybrałam powyższe modele ale który ostatecznie??? Tak to jakoś jest że jak ma twardą walizke na której mi zależy to nie ma trzech pozycji igły prawo, lewo, środek . Pfaff ma to wszystko chyba? To tu znowu trudniejszy dostęp do akcesorii dodatkowych np. stopek. KTÓRA bedzie najbardziej optymalna??? POMÓŻCI PROSZĘ!!!
    A może z innej firmy ktoś podpowie musi być to mocna, trwała maszyna na lata

  20. #780
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZIOBEK73

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Po przemyśleniu wielu kwestii byłem zdecydowany na SELECT 3.0 lub i 4.0
    ponieważ uważałem że skoro za porządnego NewLife 4084D mam dać 2 300 zł to wolę dołożyć 200 zł i mieć oryginalnego Pfaffa.
    Orientowałem się w kilku sklepach chciałem już w sumie zamawiać ale
    aktualnie zarówno SELECT 3.0 jak i 4.0 są niedostępne i nie wiadomo kiedy będą.
    Miałem nawet na nią zamiar czekać ale dziś wbiłem sobie na Ceno te modele
    i wyskoczyły mi 3 sklepiki.
    Do wszystkich z nich dzwoniłem, ale właściwie tylko w jednym z nich (z Kielc) udzielono mi profesjonalnej odpowiedzi na temat maszyn.
    W pierwszym etapie przedstawiono mi argumenty za zakupem NewLife i jej przewagi w stosunku do Pfaffa
    1. Najmniej konstruktywny argument to – Cena
    2. Skonstruowana jest w oparciu o starą technologię Pfaffa
    3. Posiada aluminiową jednolitą konstrukcję
    4. posiada 80 a nie 40 ściegów
    5. wszystkie części kupuje się do Pfaffa i popsują do NweLife

    Jako minus Pfaffa czy NewLifa padł tu dobór parametrów do każdego ściegu i wybór ściegu poprzez kombinację klawiszy
    oraz CENY części zamiennych i nie zawsze pomyślna obsługa serwisowa w sensie ustalenia przyczyny awarii (wina po stronie użytkownika)
    Prosił bym o weryfikację tej wypowiedzi.

    Potem Pan zaproponował mi przemyślenie zakupu maszyn elektronicznych
    Z firmy:
    Janome, Elna, Brother
    Jako argumenty padły tu:
    1. Zdecydowanie bardziej intuicyjna obsługa niż w maszynie mechanicznej (dobór parametrów do ściegu)
    2. system wolnego rozruchu (o dużej sile)
    3. powszechność i cena części zamiennych (stopek igiel itd..)
    4. obsługa serwisowa na której mi zależy.
    Nie wiem czy wszystko dobrze napisałem.
    Również poroszę o weryfikację.

    Aktualnie biorę pod uwagę maszyny:
    NewLife 4084D
    Elna 6200 i jej odpowiednik Janome NC 4100
    Elna 6600 i jej odpowiednik Janome NC5200

    Noo i mam porządnie namieszane w głowie.
    Swoje potrzeby określiłem wcześniej.
    Prosił bym o wypowiedzi w tym temacie.

    Z jednej strony kuszą mnie argumenty przemawiajże ZA Janome i Elną
    Z drugiej strony nie wiem czy te maszyny są tak wytrzymałe jak Pfaf czy NewLife biorąc pod uwagę szycie ciężkich tkanin czy skór.
    Zaznaczyć chciałem że nie będę szył zarobkowo a jedynie dla własnych potrzeb
    nie jestem zamknięty na żadną propozycję.
    Z wyglądu na ergonomię najlepiej odpowiada mi Janome, ale to rzecz gustu.
    Prosił bym o wypowiedzi na temat doświadczeń z obsługą serwisową, właśnie częściami ich wytrzymałością no i funkcjonalnością użytkowania.
    http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg
    Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

Strona 39 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony