dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie płytki ceramiczne matowe czy błyszczące

    ... aktualna moda nakazuje płytki matowe - a jak się one sprawdzają w eksploatacji? ładne są, niepowiem, ale czy to tylko jedyna ich zaleta? opinie kogoś (panie mile widziane) kto już je ma, będą najcenniejsze

  2. #2

    Domyślnie

    mam mat i polysk w roznych miejscach - mat wyglada swietnie caly czas, polysk - coz - swieca sie jak psu **** - a jak sie zapali zarowke to wrecz raza po oczach tym swoim polyskiem. Dobrze ze to tylko na scianie, na podlogach mam wszedzie mat i jest super - ale to pytanie jest o GUST wiec mija sie ono z celem chyba ze tak tylko.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie matowe i takie mam u siebie. Jakoś nie podobają mi się płytki błyszczące - czułabym się jak w muzeum

  4. #4

    Domyślnie

    Na błyszczących bardziej widać wszystkie zabrudzenia.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    kspan ,
    nie piszesz o jakie płytki Ci chodzi : podłogowe czy ścienne .
    Jeśli chodzi o podłogowe to odradzam zwykły nie polerowany gres .
    Fajnie wygląda , jest matowy ale beznadziejny w utrzymaniu czystości .
    Mam go aktualnie w mieszkaniu ( przedpokój i kuchnia ) i codziennie żałuję . Widać na nim wszystko , każde ziarenko piasku czy kropelkę wody , po prostu koszmar . W domku na pewno nie będzie takiego gresu nigdzie , nawet w garażu , choć ze względu na swoje właściwości byłby tam wskazany . Do przedsionka , hallu i kuchni wybraliśmy gres szkliwiony - jest leciutko błyszczący i ma taką nierówną fakturę . Na pewno sprawdzi się lepiej niż zwykły a będzie równie trwały .
    Natomiast nie napiszę Ci o matowych płytkach ściennych , bo w mieszkaniu mam błyszczące , ale chętnie o nich przeczytam , ponieważ do domku do obudwu łazienek , kuchni , garażu i pomieszczeń
    gospodarczych wybraliśmy właśnie matowe .

    Pozdrawiam - Maxtorka

  6. #6

    Domyślnie

    Dołączam się do tematu
    ...
    Raz słyszałam, ze na macie nie widac brudu-ale własnie gorzej się myje
    Na błyszczacyh bardziej widac ale łatwiej się myje.

    A ja mam w planach brodzik z glazury i mam wielki dylemat co zrobic? co kupić? I czym czyścić?
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  7. #7

    Domyślnie

    ... następne pytanie - jakie odcienie, kombinacje kolorów, wzorów kształtów płytek macie (chcecie mieć u siebie)...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Parter - duże, beżowe kwadraty układane w karo
    łazienki - beż, ciełpy żółty prostokąty

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    W mieszkaniu mielismy plytki lekko błyszczące - połmatowe, ukladane 5 lat temu, ale ciągle ładny wzor.

    Teram w nowym domu mamy plytki matowe i tak do konca nie jestesmy zadowoleni. Wydaje nam sie, że ta poprzednia glazura - delikatny polysk, wg naszego gustu robil wrazenie wiekszej czystosci i elegancji. Ale mozna to dopiero stwierdzic po ulozeniu w swojej wlasnej łazience i jej wykonczeniu. Na probkach to niewiele widac.

    Z myciem to jest tak, że kazde trzeba myc i odswiezac. Na matowych płytkach nie widac zaciekow, ale na poprzednich "połmatowych" tez ich nie było widac. Jednak kazde płytki trzeba czyscic, aby bylo przyjemniej.

    Płytki mamy podobne jak przedmowcy - duze płytki, ciepłe bezowe kolory, rozne odcienie i faktury powierzchni płytek.
    Budownictwo to moja pasja

  10. #10

    Domyślnie

    mam w łazience matowe i uważam że wyglądają lepiej od połysku, jakbym teraz kładł płytki to kupiłbym tylko matowe bo jak kupowałem w zeszłm roku to podobnie jak ty nie miałem do nich przekonania
    Pozdrawiam

    pwp

  11. #11

    Domyślnie

    W poprzednim domu wszędzie mieliśmy matowe i byłam bardzo z nich zadowolona. Do nowego domku też na pewno kupię matowe: są ładne i bardzo praktyczne. To nieprawda, że trudne w utrzymaniu czystości, wręcz przeciwnie! Jeśli wybierzesz takie, które mają "równą" powierzchnię to są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż błyszczące, które ciągle trzeba przecierać.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  12. #12

    Domyślnie

    ...a podajcie propozycję na płytki podłogowe, którymi można wyłożyć kuchnię + przedpokój i wjechać do łazienki (jednym ciągiem)...

  13. #13

    Domyślnie

    W łazience mam matowe i wyglądają tam świetnie, cały czas są wizualnie czyste, nie widać żadnych zacieków. W miejsca gdzie potrzebna jest duża rzeczywista czystośc i łatwość jej utrzymania (u mnie spiżarka) położyłem błyszczące. Jeśli chodzi o eksploatacje to mniej problemów w łazience sprawiają na pewno matowe. W starym mieszkaniu miałem błyszczące (jeszcze z lat '70 ) i wiecznie nad wanną były zacieki. Ale to zależy też od konkretnych płytek a zwłaszcza koloru i wzoru.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    kaspan - u mnie na parterze wszędzie jest ten sam gres - duże kwadraty chyba 45 x 45 (nie pamiętam). Salon, jadalnia i kuchnia - gres ułożony w karo, natomiast hall, wiatrołap - gres ułożony normalnie bo tam są mniejsze powierzchnie. Natomiast łazienka na dole ma mniejszą glazurę bo jest malutka i duża niezbyt ładnie by wyglądała.

  15. #15

    Domyślnie

    ... ja tak się pytam o te kachle... a tu mi żona patrzy i mówi: "a płytki to wybiorę ja "... "ty mi je ładnie położysz na podłogach i ścianach "i co wy na to

  16. #16

    Domyślnie

    W sumie to chyba zależy od faktury , kolorystyki i wzornictwa.
    Nie uogólniałabym. Kto wie, czy nie ciekawiej jest, gdy w domu znajdzie się miejsce na ciut błysku i - trochę matu.
    Subtelnie mogą prezentować się pewnie jedne i drugie płytki.
    cele budzą szacunek

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    kaspan - Twoja żona ma niezłe podjeście do tematu

  18. #18

    Domyślnie

    Ja to się nawet dziwiłam, co Ty tak za plecami żony spiskujesz, obce baby o zdanie pytasz...
    A na poważnie - u nas pod prąd (jakoś ostatnio coraz częściej zauważam, że nasze gusty nie dotrzymują kroku modzie, czy to już starość? a może my właśnie WYPRZEDZAMY modę - w końcu ona chodzi w kółko - a brzmi to lepiej ).
    Do kuchni na ścianę kupliśmy błyszczące, o takiej falującej powierzchni.
    Do łazienki taki "półmat". czyli płytki o delkatnym, jedwabistym połysku (te za to mają gładką powierzchnię).
    Za to na podłogi matowy gres szkliwiony.

  19. #19

    Domyślnie Matowe czy Połysk ???

    Planuje kupic glazurę i tarakotę. Na rynku jest takiii wybór!! Ale nie oto chodzi. Są kafle z połyskiem takie, które mam w domu od 10 lat łatwo utrzymac je w czystości. W sklepach są kafle matowe, ktore sa bardzo ładne słyszałam ze trudniej je się myje. Poniewaz matowa lub chropowatą powierzchnię trudniej utrzymac w czystosci bród jak by sie wchłaniał. czy ktoś ma takie kafle i jak długo, co moze o nich powedziec ?? Czy ich powierzchnia matowa jest łatwo zmywalna ?? proszę o pomoc, które kafle są bardziej funkcjonalne.

  20. #20

    Domyślnie

    to czy terakota jest matowa blyszczaca czy polmatowa nie ma znaczenia. Jaka jest jej nasiakliwosc zalezy od szkliwa, ktore ja pokrywa.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony