dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie Podłaczenie elektryki

    Chciałbym się zorientować ile mnie wyniesie inwestycja podłączenia prądu do nowego budynku? Pomijam fakt kosztów związanych z zakładem energetycznym bo te są mi wiadome a raczej interesuję koszt wykonania prac położenia kabla od skrzynki do licznika (jest to ok 30 m.) Za wszelkie info z góry dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Dwa lata temu placiłem podobny przyłącz 1200 zl.
    Pozdro... kielo

  3. #3
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    sama robocizna czy też wliczony materiał?

  4. #4

    Domyślnie

    Z materiałem i jak dla mnie to za drogo,ale cóż zrobić
    Pozdro... kielo

  5. #5
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Rzeczywiście troszkę drogo

  6. #6

    Domyślnie

    W zeszłym tyg płaciłem 2 tys. Wykop, kabel od skrzynki do budynku, w tym samym wykopie kabel telefoniczny, domofon, zasilanie bramy. Robocizna z materiałem.
    Żyje się.

  7. #7
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Dostałem Warunki przyłączenia z których wynika ze terminy wykonania zarówno po stronie Przedsiębiorstwa energetycznego jak i mój pokrywają. się co jest troche dziwne. Skrzynka pomiarowa która ma zawiesić energetyka jeszcze nie wisi a ja przez to nie wiem ile mam miec kabla i która stroną poprowadzić. Czy to normalne proszę o info w tej sprawie.

  8. #8

    Domyślnie

    W takiej sytuacji powinieneś wybrać się z mapką do vatenfala i uzgodnić tzw lokalizację twojego WLZ tu. Niwstety nikt nie czyta do końca warunków przyłączenia i dopiero jak postawią złącze to się okazuje, że wasz kabel to gdzie indziej całkiem jest zakopany. Niestety zazwyczaj to złącza sięnie przestawia.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  9. #9

    Domyślnie

    Witam wszystkich po bardzo długiej nieobecności
    W przypadku mojej batali o lokalizację skrzynki licznika spędziłem przeszło 1 miesiąc na załatwianie i wydzwanianie do zakładu energetycznego czy jest szansa na zmiany. Projektant wrysował sobie na oko mimo ze mu pokazał ojciec na wizji lokalnej gdzie jest przewidziane docelowo skrzynka. Pobrał wymiary i tak ulokował licznik w narożniku działki mimo ze do wskazanego miejsca było jeszcze ok 30m. Po tej poprawce i tak znów spartolił bo licznik miał być zamontowany we wnece bramy wjazdowej gdyż to droga prowadzaca na pola a wiadomo "ciezki sprzęt rolniczy moze czasami pojechać swoją drogą" i rozwalić elektrykę. Nie było by problemu gdyby przez jego niedbałość i takie wrysowanie jak to on miał wizję nie był zakrótki kabel od słupa do licznika. Ale dzieki uprzejmości własciciela firmy która wykonywała całą robotę udało sie chociaż troszke poprawić lokalizację skrzynki bez konieczności sztukowań i innych cudów. Z tej przygody wyciągnąłem nauczkę taką żę nawet jak pokażesz komuś gdzie ma coś stać to i tak sprawdzaj czy dobrze jest wrysowane a jak nie to poprawiać do skutku. Bo jak wrysowane będzie na mapce którą dostarczysz do zakładu energetycznego to tak Ci zamontują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony