dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 164
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 3276
  1. #1281

    Domyślnie

    gslaw Dzięki za tabelkę,widzę,że wyciskam z pieca niemal całą moc?Mam nadzieję,że na dłuższą metę mu to nie zaszkodzi?

  2. #1282

    Domyślnie

    wydaje mi się, że raczej wyjdzie mu tylko na dobre wysoka temperatura w piecyku to twój przyjciel - nie bedzie rdzewiał.


    pzdr

  3. #1283

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzesobiesama

    Jesteś pewna,że nie pójdzie?Co Ci szkodzi spróbować?Wysoka wartość d daje takiego kopa,że na pewno osiągniesz zadaną temperaturę i piec przejdzie w tryb podtrzymania.Pytanie tylko na jak długo?Ja przy Twoich problemach z ogrzewaniem próbowałabym każdej opcji
    Ja już wypróbowałam wiele opcji. U mnie problemem są b. duże straty ciepla. Daltego większość proponowanych tutaj ustawień u mnie się nie sprawdza. Ale tak jak mówisz, spróbować nie zaszkodzi wiec moze w weekend przecwiczę

    W marcu planuję ocieplić 2 ściany chałupki i zobaczymy w przyszłym sezonie na ile to mi pomoże zaoszczędzić.

  4. #1284

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81
    Ja na razie sobie kombinuję z tym i owym żeby zaoszczędzić trochę kaski Na razie pozmieniałam w chałupce połowę żarówek na energooszczędne.
    z tymi żarówkami energooszczędnymi to niestety sprawa przekombinowana a wręcz niebezpieczna. żarówki te nie nadaja się do miejsc w których często gasisz i zapalasz światło na krótkie chwile. przy zapłonie taka zarówka pobiera więcej prądu od standardowej żarnikowej. Czas zapłonu (rozgrzania) może trwać od 2 min w zwyż w zależności od temp. otoczenia. mam taką żarówkę przed domem i teraz w mroźne dni mam wrażenie że wogóle nie jest w stanie się rozgrzać przez co świeci bardzo kiepsko a tym samym pobiera dużo prądu. temp otoczenia żeby ta żarówka dobrze funkcjonowała to +20st.

    dlaczego niebezpieczna? ano dlatego że zawiera w sobie rtęć, która jak wiadomo jest bardzo toksyczna i niebezpieczna dla zdrowia. daltego nie można tych żarówek wyrzucać wprost do kosza tylko trzeba oddawać je do do punktów zbiórki, chociaż co oni z tym robią to nie wiadomo. W przypadku zbicia trzeba ostrożnie i w rękawiczkach jednorazowych posprzątać resztki, jak najszybciej wyrzucić do kosza a pomieszcenie wietrzyć co najmniej 1h. słyszałem o przypadku, że ktoś nawet wezwał straż pożarną żeby posprzątała taką żaróweczkę w domu i.... przyjechali i posprzątali.

    światło emitowane przez te swietlówki jest niezdrowe dla oczu!!!

    żarówki energooszczędne to niezły przekręt, żeby nie powiedzieć spisek nie dość, że trujące to wcale nieoszczędne, a do ich produkcji zużywa się wiecej energii i niebezpiecznych materiałów niż przy zwykłych bańkach.

    jak widać w dzisiejszym świecie łatwo jest nam wmówić różne rzeczy posługując się tylko półprawdami, nie ujawniając całego tła. Globalizm juz zaczyna nas dotykać a my nie jesteśmy w stanie nic teraz zrobić!!!

    sorki, ale ponarzekałem sobie troszkę

  5. #1285

    Domyślnie

    gslaw,

    Wiem, zdaję sobie sprawę z tego całego naciągania i też bardzo mi się niepodoba ale co zrobić. Też słyszałam, że te żarówki są niebezpieczne i trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Ja ja pozakładałam w pomieszczeniach, w których długo i często pali się światło. Np w pokoju gościnnym, śwatło się pali cały wieczór, a jest 6 żarówek, więc jednak trochę prądu mi to zjadało. Teraz wszystko ciagnie mi tyle co jedna żarówka. Nie używamy żarówek w pomieszczeniach, gdzie często włącza i wyłącza się śwatło bo też słyszałam że jest to niewskazane.

    W przypadku pozostałych pomieszczeń wstrzymuję się z wymianą. Za parę lat ma podobno być rozpowszechnione światło led, które jest podobno tańsze i zdrowsze.

    Co do utylizacji, mam bzika na punkcie segregacji śmieci więc napewno takich żarówek nie wyrzucę na śmietnik W moim mieście akcja segregacji i utylizacji ruszyła z kopyta więc nie ma z tym problemów. Śmieci posegregowane odbierają mi za darmo w ramach opłaty za zwykły pobór odpadów. Z materiałami niebezpiecznymi jest wiecej zachodu ale też można sobie z tym poradzić Jedyny porblem jaki mam to popiół - nie wiem co z nim robić. NAwet szukałam kiedyś czy nie ma firm, które by z chęcią coś takiego zabierały. Że też nikt nie pomyślał, żeby jakieś żużlownie etc zbierały taki materiał z osiedli - mieliby darmowy materiał do produkcji. Chociaż gdzieś czytałam że taki popiół musi mieć odpowiednie parametry żeby się nadawał do dalszego przetwarzania.

  6. #1286

    Domyślnie

    witajcie. z powodu nieszczelności, musiałem oddać do naprawy reku.

    od razu spalanie wzrosło. przy tej pogodzie wcześniej paliłem 9kg/d, bez reku wychodzi około 18kg/dobę.

    ale cały czas mam GWC, przez które wdmuchuję powietrze +10stC.

    gdybym odłączył GWC, to bym z torbami poszedł

    oczywiscie, zwrot wentylacji mech,przy paleniu ekogr. to jakieś 15-20 lat, czyli z tego punktu widzenia inwestycja średnio opłacalna lub wcale.

  7. #1287

    Domyślnie

    ps. Co do palenia światła przed budynkiem widziałam kiedyś gdzieś w ofercie lampę solarną z funkcją zmierzchu. Lampa sama się włącza gdy robi się ciemno i wyłącza gdy świta. Myślałam nawet żeby coś takiego kupić ale na razie szkoda mi na to kasy.

  8. #1288

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81
    ps. Co do palenia światła przed budynkiem widziałam kiedyś gdzieś w ofercie lampę solarną z funkcją zmierzchu. Lampa sama się włącza gdy robi się ciemno i wyłącza gdy świta. Myślałam nawet żeby coś takiego kupić ale na razie szkoda mi na to kasy.
    ta lampa daje tylko tyle światła, że wdzisz gdzie się ona znajduje, nie oświetli on jednak niczego... z tego co obserwowałem.

    pzdr

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    witajcie. z powodu nieszczelności, musiałem oddać do naprawy reku.

    od razu spalanie wzrosło. przy tej pogodzie wcześniej paliłem 9kg/d, bez reku wychodzi około 18kg/dobę.....
    no to wychodzi na to, że nasze 25 -30kg/d (nie mając reku i GWC) to wcale niezły wynik i jakby piec miał tylko 15kw to przy większych mrozach mogłyby być problemy....

    też sie zastanawiałem nad reku, ale dałem sobie spokój jak zobaczyłem koszta instalacji, a potem utrzymania - prąd, filtry itd. a później może i pleśń w instalacji. wszystko ładnie pieknie tylko potem jakoś tak różowo nie jest...

    to samo z solarami, jeszcze to wszystko za drogie, żeby się opłacało... może za jakiś 10lat będzie to koszt 1500 zł za wszystko hehehe....

    pzdr

  10. #1290

    Domyślnie

    eee. nie przesadzaj z tą pleśnią, skąd niby i na czym miala by sie chodować?

    filtry, to włóknina z metra cięta, za grosze, uzywana jako filtr do odkurzaczy.

    grosze.

    prąd, też grosze, bo wentylatory stałoprądowe, chodzą 95% czasu na najnizszym biegu.

    za to w domu nie ma zapachów (chyba że reku nieszczelne jak moje )) i zawsze czyste powietrze, co odczułem, będąc u znajomego, co ma grawitacyjną. w jego chać czuć zapaszek no i ta pleśń w kominach, blee

    jak ją czysci?

  11. #1291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert

    oczywiscie, zwrot wentylacji mech,przy paleniu ekogr. to jakieś 15-20 lat, czyli z tego punktu widzenia inwestycja średnio opłacalna lub wcale.
    o ile oczywiscie nic sie nie zepsuje po okresie gwarancji a jak widzisz z tym to roznie moze byc

    majac ograniczone fundusze nie jestem zwolennikiem wynalazkow typu PC, reku, solary itd
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #1292

    Domyślnie

    quwert


    Reku - no wydaje mi się że pleśń jednak może sie tam pojawić tak jak w klimatyzacji, wystarczy trochę wilgoci i kurzu, które osiądą na ściankach wymiennika no i pleśniaczek gotowy...

    takie same mam zdanie o odkurzaczu centralnym

    no ale nie będę się spierał



    pzdr

  13. #1293

    Domyślnie

    Ja niestety też mam ograniczone fundusze, i to dosyć znacznie bo sama utrzymuję chałupkę jak na razie, ale intensywnie myślę o takich rzeczach i pomału odkładam kaskę to na to, to na tamto. Uważam, że trzeba myśleć przyszłościowo i trzeba się jak najbardziej uniezależnić. Szacuje się, że węgla starczy na 50-60 lat, potem może to być produkt deficytowy i będzie kosztował jak zboże. Poza tym nawet jak inwestycja zwróci się dopiero po 10-20 latach to i tak dobrze, bo potem energia / ciepło będzie za darmo i nieograniczona.

    Niestety jak na razie koszta tego wszystkiego są zbyt wysokie. Szkoda że UE daje tylko kasę na dofinansowywanie przedsiębiorstw a nie indywidualnych mieszkańców. Kiedyś dużo się dowiadywałam na ten temat, bo chciałam pozyskać kasę na solary lub coś w tym stylu, ale na razie można o tym zapomnieć. Można jedynie uzyskać kredyt z BOŚ na preferencyjnych warunkach z możliwością umorzenia odsetek, ale to i tak za mało.

    Dlatego na razie trzeba chyba pozostać przy tym gorszku, chociaż z roku na rok staje się coraz bardziej nieopłacalny. Pamiętam, jak instalowałam piec 4 lata temu tona kosztowała 460, teraz płacę 750 i mam wyzsze koszty ogrzewania niż osoby palące zwykłym węglem. Fakt, komfort jest nie do porównania - ciepło 24 h i zminimalizowana obsługa.

    Ale uważam, że trzeba kombinować i iść z duchem czasu...

  14. #1294

    Domyślnie

    Chciałbym się jeszcze Was podpytać jak możecie mieć tak małe U u mnie musi być co najmniej 2 x d aby węgiel zdążył się wypalić i nie opadać do podajnika. Poza tym niskie U powoduje bardzo powolne nagrzewanie pieca. Jak macie ustawioną przesłonę? U mnie jest tak, że widać dwie wolne przestrzenie między "pajęczyną" w górnej części wentylatora. Czopuch na godzinie 10.
    Drugie pytanie czy u Was też tak jest że ruch węgla i zsypywanie popiołu na retorcie odbywa się głównie w kierunku podawania węgla przez podajnik?

  15. #1295

    Domyślnie

    bonieblue81 - małe d tak jak u Ciebie "18" powoduje to,że piec nie dociąga do zadanej temperatury dlatego masz duże zużycie węgla - ja tak miałem i pracował praktycznie cały czas na okrągło, jak podwyższyłem "d" na 25 - temperatura na kotle dochodziła dosyć szybko do zadanej i kocioł się wyłączał. Pytałaś czy u mnie z tego wymiennika płytowego jest cały czas ciepła woda - tak wodę mam gorącom cały czas, ponieważ przed wymiennikiem w obieg włączona jest na stałe pompa - wymiennik płytowy ciepła jest wielkości 15 cm x 5 cm x 5 cm.

  16. #1296

    Domyślnie

    No witam moi drodzy ponownie! Właśnie uzupełniłam groszek w podajniku:30 kg na 29 godz.pracy pieca.Jak dla mnie to zadowalający wynik Czekam na nadejście mrozów,ale wtedy przy każdych nastawach apetyt na węgiel wzrasta

  17. #1297

    Domyślnie

    radzesobiesama - podaj przy jakiej temp. włącza Ci się pompka CO - wynik masz rewelacyjny - ale u Ciebie chodzi jeszcze podłogówka, dom jest ocieplony, grzejniki masz nowe, instalacje miedzianą. Mój kocioł na tych ustawieniach tylko "o" 20 , spalał mi 50 kg. Ciekaw jestem co napiszesz jutro. pozdrawiam. jp.

  18. #1298

    Domyślnie

    jur51
    Właśnie cały pic na tym polega,że "o" musi być wysokie,aby nie dopuścić do podania węgla w czasie podtrzymania.Przez ustawienia z "o"20 chyba każdy z nas przechodził zaraz po podłączeniu pieca(w końcu są to ustawienia fabryczne).U mnie pompa pracuje cały czas a załącza się chyba przy 36st.Tego nie da się zmienić
    Pozdrawiam i polecam moje ustawienia.Wypróbujcie!
    P.S.Instalację mam plastikową...

  19. #1299

    Domyślnie

    czekam co napiszesz jutro - trzymam kciuki - bo ja jadę teraz na nastawach "gsława" i spala mi koło 33 kg/d , co dla mnie jest rewelacyjne.

  20. #1300

    Domyślnie

    Cytat Napisał jur51
    czekam co napiszesz jutro - trzymam kciuki - bo ja jadę teraz na nastawach "gsława" i spala mi koło 33 kg/d , co dla mnie jest rewelacyjne.
    Nie chcę się chwalić ale gslaw też bazuje na moich poprzednich ustawieniach

Strona 65 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony