dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 129
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 2580
  1. #861

    Domyślnie Ekipa bidowlana DOskonałego

    Wita, czy ktoś mógłby polecic ekipę budowlana, która sprawdziła się przy budowie Doskonałego.

    Budowa pod Warszawą (ale odległość nie zawsze jest problemem
    Rgs
    [email protected]

  2. #862

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda12345
    Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze.
    Magda
    Byłyby. Szybciej się nimi muruje, wychodzą ładniejsze zamki w narożnikach.
    Chyba każdy zmienił materiał na inny.

  3. #863

    Domyślnie Re: Ekipa bidowlana DOskonałego

    Cytat Napisał RAF70
    Wita, czy ktoś mógłby polecic ekipę budowlana, która sprawdziła się przy budowie Doskonałego.

    Budowa pod Warszawą (ale odległość nie zawsze jest problemem
    Rgs
    [email protected]
    Tez takiej szukam i z jedną już nawet rozmawiam.
    Podesłałem szczegóły na maila - może chętniej przyjadą do 2 Doskonałych

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda12345
    Witam,
    w ubiegłym tygodniu, otrzymaliśmy juz nasz projekt, po długiej rozmowie z panem architektem zakupilśmy Doskonały 1, choć pierwotnie zakładaliśmy Doskonały 1EN. Zaczeliśmy załatwiać już dokumentację więc mozna powiedzieć jakieś poczatki juz są .
    Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze. Prosze o opinie na ten temat.

    Pozdrawiam

    Magda
    Witaj wśród Doskonałych 2010
    a dlaczego po tej rozmowie zdecydowaliście się jednak na wersję standard zamiast EN?

  5. #865

    Domyślnie

    Witaj wśród Doskonałych 2010
    a dlaczego po tej rozmowie zdecydowaliście się jednak na wersję standard zamiast EN?[/quote]


    Witam,

    np. w wersji EN są specjalne łączniki do balkonów, które likwidują mostki termiczne, i w związku z tym strop jest grubszy i trzeba dać więcej stali, betonu itd, co powiększa koszty budowy o dość sporo, i musi to zamontować wykwalifikowana ekipa. W związku z tym, że trudniej byłoby odchudzić ten strop żeby nie stosować tych łączników, to pan architekt zaproponował nam żeby kupić wersję 1 i zastosować wentylację mechaniczną i nie robić kominów wentylacyjnych oraz pogrubić warstwy ocieplenia i przenieść kominek ze środka salonu na ścianę południową. Oprócz tego w wersji EN są zastosowane bloczki isomur do fundamentów, i że podobno ciężko je dostać i też są droższe. Ogólnie rzecz biorąc zdaniem pana architekta łatwiej jest zrobić z DOSKONAŁEGO1 dom energooszczędny, trochę przy tym zaoszczędzając, niż oszczędzać budując wersję EN.

    Pozdrawiam

    Magda

  6. #866

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek
    Cytat Napisał magda12345
    Mam pytanie czy ktoś zmieniał pustaki ceramiczne, które sa w kosztorysie U/220 25X18,5X22 na 2xwiększe? Bo są takie z dwoma ściankami pióro-wpust, zatanawiam sie czy takie nie byłyby lepsze.
    Magda
    Byłyby. Szybciej się nimi muruje, wychodzą ładniejsze zamki w narożnikach.
    Chyba każdy zmienił materiał na inny.

    A jakie konkretnie pustaki stosowaliście? Jakiej firmy i czy jest jakaś różnica między pustakami różnych firm? Nie ma pojęcia na co się zdecydować. Chodzi mi oczywiście o ceramiczne.

    pozdrawiam

    Magda

  7. #867

    Domyślnie grzejniki kanałowe

    Witam, mam pytanie odnośnie grzejników kanałowych. My budujemy z Charakterem 2 , gdzie przy dużych przeszkleniach zastosowane są właśnie kanałówki - myślę, że podobnie jest w projektach doskonałych. Wszyscy hydraulicy, których właśnie prosimy o wycenę instalacji nam je odradzają podając jako powód fakt, że przy pustce nad salonem nie ogrzeją one wystarczająco pomieszczeń i będzie zimno.

    Jak Wy rozwiązaliście to u siebie?

    Czy w ogóle z nich zrezygnowaliście na rzecz podłogówki czy do nich dodaliście podłogówkę? Z jakich powodów?

    Czy macie wiedzę, że rzeczywiście nie ogrzeją one domu, bo powietrze uniesie się do góry?

    A może jest ktoś kto już ich używa i wie jak się sprawdzają w mroźne dni?

    Dzięki za odpowiedź,
    Kaśka i Robert

  8. #868

    Domyślnie

    Grzejniki kanałowe to grzejniki konwektorowe, ogrzewają powietrze które przez nie przepływa. Powietrze to następnie płynie ku górze tworząc przy oknach swego rodzaju kurtynę powietrzną przy oknach. Niweluje to odczucie chłodu przy oknach. Opada na dół dopiero gdy się ochłodzi. Najlepiej ogrzana zostaje kubatura pod sufitem.
    Podłogówka natomiast ogrzewa głównie przez promieniowanie więc najcieplej jest w jej pobliżu.

    Wiem to niestety tylko z teorii, nigdy nie miałem okazji doświadczyć na własnej skórze.

    U mnie tylko podłogówka.

  9. #869

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda12345
    w wersji EN są specjalne łączniki do balkonów, które likwidują mostki termiczne, i w związku z tym strop jest grubszy i trzeba dać więcej stali, betonu itd, co powiększa koszty budowy o dość sporo, i musi to zamontować wykwalifikowana ekipa.
    Nieprawda.

    Łączniki są różnej wysokości. Są również 16 centymetrowe. Zbrojenie EN różni się tylko zwiększoną ilością prętów w płycie balkonowej. Zamiast drogich łączników Halfen Deha można zastosować łączniki Jordahl Pfefer. Inżynier z firmy dobierze odpowiednie z ich oferty. Są znacząco tańsi. Montaż łączników sprowadza się do połączenia ich drutem wiązałkowym z jednej strony z wieńcem, z drugiej z prętami płyty. Ważne by zamontować je liniowo. U mnie balkony wiszą od kilku miesięcy, a na każdym stoją dwie palety silki. Nic się nie dzieje.

    Cytat Napisał magda12345
    Oprócz tego w wersji EN są zastosowane bloczki isomur do fundamentów, i że podobno ciężko je dostać i też są droższe.
    Bloczki rzeczywiście są znacząco droższe. Pozwalają jednak zrezygnować z docieplania ściany fundamentowej. Są też od niego skuteczniejsze.

    Nie ma natomiast najmniejszego problemu z ich dostępnością. Zamawiasz i dostarczają Ci je pod wskazany adres. Dostawa jest wliczona w cenę która jest niezależna od regionu. Produkuje je ta sama firma co łączniki.

  10. #870

    Domyślnie

    A u nas ogrzewanie zrobione, czekamy na roztopy żeby zrobić w końcu wylewki...

    Salon z góry:


    Holl na górze:


    Pozdrawiam.
    K.

  11. #871

    Domyślnie

    Plebus, ile zużyliście przewodów? Nie wiem ile kupić. (ile 3x2,5 a ile 3x1,5)

  12. #872

    Domyślnie

    Witam. Czy miałby ktoś może wyliczenia zapotrzebowania na ciepło doskonałego 2 (badź doskonałego 2 EN) i mógłby udostępnić (zapotrzebowanie całoroczne i ile na m2 Z góry dziękuję.

  13. #873

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek
    Plebus, ile zużyliście przewodów? Nie wiem ile kupić. (ile 3x2,5 a ile 3x1,5)
    Chyba nie pomogę Umówiliśmy się z hydraulikiem na calośc: robocizna z materiałem, mieliśmy dzieki temu jego upusty, wieksze niż sami mogliśmy dostać. Ogólnie poszło 1300m, jak pisalam wyżej (przedsionek, kuchnia, salon, wszystkie 4 lazienki, gabinet na dole, holl x 2, antresola). Szczerze mówiąc wydaje mi sie, że u nas nie ma zróżnicowania w ich rozmiarze.

    I, co ważne, jesli cokolwiek zostało z materiałów, mógł to zwrócić do firmy i zwrot kasy był. Wydaje mi się to ważne.

    Pozdrawiam,
    K.

  14. #874

    Domyślnie

    miałem na myśli przewody elektryczne

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek
    miałem na myśli przewody elektryczne
    Ja tu o ogrzewaniu, Ty o elektryce Dobre...
    Musze zajrzec w papiery i napisze w wolnej chwili, nie pamietam.

  16. #876

    Domyślnie

    Nieprawda.

    Łączniki są różnej wysokości. Są również 14 centymetrowe. Zbrojenie EN różni się tylko zwiększoną ilością prętów w płycie balkonowej. Zamiast drogich łączników Halfen Deha można zastosować łączniki Jordahl Pfefer. Inżynier z firmy dobierze odpowiednie z ich oferty. Są znacząco tańsi. Montaż łączników sprowadza się do połączenia ich drutem wiązałkowym z jednej strony z wieńcem, z drugiej z prętami płyty. Ważne by zamontować je liniowo. U mnie balkony wiszą od kilku miesięcy, a na każdym stoją dwie palety silki. Nic się nie dzieje.

    Cytat Napisał magda12345
    Oprócz tego w wersji EN są zastosowane bloczki isomur do fundamentów, i że podobno ciężko je dostać i też są droższe.
    Bloczki rzeczywiście są znacząco droższe. Pozwalają jednak zrezygnować z docieplania ściany fundamentowej. Są też od niego skuteczniejsze.

    Nie ma natomiast najmniejszego problemu z ich dostępnością. Zamawiasz i dostarczają Ci je pod wskazany adres. Dostawa jest wliczona w cenę która jest niezależna od regionu. Produkuje je ta sama firma co łączniki.[/quote]

    Mogłam wcześniej o to zapytać na forum, zanim zdecydowaliśmy się kupić projekt, teraz będziemy musieli przerabiać projekt, niepotrzebnie sugerowałam się zdaniem architekta. Zależy nam na tym, żeby dom był energooszczędny.
    Paseczek proszę o namiary na firme w której, te bliczki isomur można kupić.
    A ty którą wersję budujesz "NORMALNĄ" czy EN?

    Pozdrawiam

    Magda

  17. #877

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebus
    A u nas ogrzewanie zrobione, czekamy na roztopy żeby zrobić w końcu wylewki...
    No z pogodą faktycznie trafiliśmy pechowo tej zimy U nas podłogówka gotowa od połowy listopada - najpierw czekalismy na kredyt a jak wypłacili to od połowy grudnia na dodatnie temperatury, żeby wylać jastrych. Ty chociaż z tynkami zdąrzyłaś. Mam jedynie nadzieję, że spinki przytrzymujące rurki nie popękają w końcu od tych wahań temperatury.

    Pozdrawiam

    Rafał

  18. #878

    Domyślnie

    Gdy ja kupowałem projekt dostępny był tylko zwykły. Nim przebrnąłem przez papiery pojawiła się wersja EN. Kupiłem więc od pracowni egzemplarz pokazowy wersji EN i dom mam pośredni (bliżej EN). Konstrukcyjnie różnice są tylko w płytach balkonów i grubości stropów - ale to można pominąć kupując niższe łączniki.

    Wszystkie elementy można kupić u Pana Adama Jędrudruszka aktualnie pracującego dla firmy Stahlton (producenta bloczków Isomur i łączników).
    Adres: [email protected]

  19. #879

    Domyślnie

    Cytat Napisał basil102
    Cytat Napisał plebus
    A u nas ogrzewanie zrobione, czekamy na roztopy żeby zrobić w końcu wylewki...
    ... wylać jastrych...
    Robicie wylewki betonowe czy anhydrytowe?
    Beton tańszy, anhydryt lepszy - szczególnie do podłogówki.

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał basil102
    Cytat Napisał plebus
    A u nas ogrzewanie zrobione, czekamy na roztopy żeby zrobić w końcu wylewki...
    No z pogodą faktycznie trafiliśmy pechowo tej zimy U nas podłogówka gotowa od połowy listopada - najpierw czekalismy na kredyt a jak wypłacili to od połowy grudnia na dodatnie temperatury, żeby wylać jastrych. Ty chociaż z tynkami zdąrzyłaś. Mam jedynie nadzieję, że spinki przytrzymujące rurki nie popękają w końcu od tych wahań temperatury.

    Pozdrawiam

    Rafał
    Jak się nie będzie po nich teraz chodziło, to nic im się nie powinno stać. Wykonczeniowców mamy umówionych na kwiecień, więc powinniśmy zdążyć z wylewkami. Tyle, że wcześniej chcemy jeszcze jedną ekipę od ocieplania dachu. Narazie robimy sobie wyceny.

    Pozdrawiam,
    K.

Strona 44 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony