dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał onna
    czyli jednym słowem lepiej zdecydować się na firmę, która robi mi meble (jeśli będa OK) niż na niewiadoma firmę działająca pod szyldem którejś marki????

    To zależy jakie robią Ci te meble. Jeżeli ktoś robi meble na gotowo w warsztacie i przynosi je do klienta , to jest to inny mebel niż ten pasowany i docinany na miejscu z elementów płyty. Różnica polega na tym, że przy zabudowie stałej trzeba niejednokrotnie korzystać z elektronarzędzi ręcznych a w zakładach stolarskich są to narzędzia bardzo precyzyjne, gdzie można przymocować element i odpowiednio ustawić parametry maszyny. Poza tym zabudowa stała nie posiada elementów konstrukcyjnych, więc stawia większe wyzwanie dla stolarza.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja również przymierzam się do takiej szafy i mam pytanie, czy jesteście zadowoleni z drzwi rattanowych? Chodzi mi o takie poziome listeweczki, bardzo mi się to podoba, ale słyszałam, że jest to trudne w utrzymaniu czystości i po 2 latach wygląda brzydko. Może więc lepiej coś praktycznego...? I jeszcze jedno, stolarz, który robi nam kuchnie, liczy za takie szafy w standardzie (bez teleskopów, tylko drążki i półki) 1200 zł za metr bieżący szafy, czy to jest dobra cena?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda25
    Ja również przymierzam się do takiej szafy i mam pytanie, czy jesteście zadowoleni z drzwi rattanowych? Chodzi mi o takie poziome listeweczki, bardzo mi się to podoba, ale słyszałam, że jest to trudne w utrzymaniu czystości i po 2 latach wygląda brzydko. Może więc lepiej coś praktycznego...? I jeszcze jedno, stolarz, który robi nam kuchnie, liczy za takie szafy w standardzie (bez teleskopów, tylko drążki i półki) 1200 zł za metr bieżący szafy, czy to jest dobra cena?
    To prawda, że z rattanem lepiej obchodzić się ostrożnie . . . warto pomyśleć o szkle. Są teraz ciekawe lacomaty i lacobele, polecam. Cenę możesz sobie sprawdzić na www.iszafy.pl , można tam zrobić projekt i sprawdzić wycenę. Często jest tak , że te ceny są bardzo podobne, wówczas lepiej zgłosić się do fachowców, którzy zajmują się tylko konkretnym tematem i gwarantują odpowiednią jakość i gwarancję.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotp
    Cytat Napisał magda26
    komandor robi swietne szafy, ja popełniłam bląd bo chciałam taniej i zrobiłam u jakiegos goscia spod warszawy mel czy jakos tak. tak to jest jak się chce zaoszczedzic to sie płaci dwa razy. bo juz laminat się odkleja w rogu, nie powiem nic o meblach kuchennych...
    z doswiadczenia nie polecam takich praktyk bo to juz nie sa tanie rzeczy
    i właśnie o to chodzi. Myślę , że więcej osób ma podobne doświadczenia. Owszem Komandor jest dużą firmą ale nie jest jedyny na rynku. A z tych większych firm , to Komandor ma najlepszy marketing i to wszystko, więc nie przesadzajmy z tym Komandorem bo są firmy starsze i lepsze od Komandora, które nie muszą się tak reklamować i mają wielu zadowolonych klientów . . .
    piotp znajoma ma szafe komandora i w odróżnieniu odemnie jej służy ta szafa do czegos więcej oprócz ładnego wyglądania...a co prawda to prawda ze marketing maja swietny bo kazdy kojarzy ta marke a też robią coraz wiekszą chałturę. mozesz mi podać jakiegos sensownego producenta na przyszłośc? bo widze ze sie znasz a ja szczerze mówiąc to narazie ucze sie na wlasnych bledach...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda26
    Cytat Napisał piotp
    Cytat Napisał magda26
    komandor robi swietne szafy, ja popełniłam bląd bo chciałam taniej i zrobiłam u jakiegos goscia spod warszawy mel czy jakos tak. tak to jest jak się chce zaoszczedzic to sie płaci dwa razy. bo juz laminat się odkleja w rogu, nie powiem nic o meblach kuchennych...
    z doswiadczenia nie polecam takich praktyk bo to juz nie sa tanie rzeczy
    i właśnie o to chodzi. Myślę , że więcej osób ma podobne doświadczenia. Owszem Komandor jest dużą firmą ale nie jest jedyny na rynku. A z tych większych firm , to Komandor ma najlepszy marketing i to wszystko, więc nie przesadzajmy z tym Komandorem bo są firmy starsze i lepsze od Komandora, które nie muszą się tak reklamować i mają wielu zadowolonych klientów . . .
    piotp znajoma ma szafe komandora i w odróżnieniu odemnie jej służy ta szafa do czegos więcej oprócz ładnego wyglądania...a co prawda to prawda ze marketing maja swietny bo kazdy kojarzy ta marke a też robią coraz wiekszą chałturę. mozesz mi podać jakiegos sensownego producenta na przyszłośc? bo widze ze sie znasz a ja szczerze mówiąc to narazie ucze sie na wlasnych bledach...
    prędzej bym Ci napisał kogo nie polecam widziałem różne realizacje i często włos mi się jeżył na głowie ! jeżeli zależy Ci na fachowcach to zajrzyj na www.iszafy.pl , w tym serwisie jest wszystko o szafach ( pomoc ) a w kontakcie, adresów fachowych firm wciąż będzie przybywać

  6. #26

    Domyślnie

    jeśli chodzi o marketing, to chyba piotp usiłuje tutaj wzbudzić zainteresowanie pewną firmą, którą z resztą ma beznadziejny serwis internetowy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda25
    jeśli chodzi o marketing, to chyba piotp usiłuje tutaj wzbudzić zainteresowanie pewną firmą, którą z resztą ma beznadziejny serwis internetowy
    bez przesady lepiej wskazać źródło niż wypisywać książki na forum. Na konkretne pytania udzielam konkretnych odpowiedzi , na pytania ogólne odpowiedzi też są ogólne. Jeżeli będę w stanie pomóc, to dobrze

  8. #28

    Domyślnie

    A co zrobić jak ma się mało miejsca?
    Zaproponowano nam szafę otwieraną normalnie, ale ja NIE CHCĘ!!!

    Co myślicie o drążkach przymocowanych nie od lewej do prawej a od tyłu do przodu? Wiecie co mam na myśli?

    Jeśli zamontuję drążek normalnie plus drzwi przesuwane to ubrania nie zmieszczą się w szafie i będą się "przycinały" w drzwiach powodując ich niedomykanie.
    Pomóżcie!

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    A ile to jest mało?
    Ja mam szafę przesuwną na głębokości 57,5 cm + około 3 cm luzu między ścianką szafy, a szyną systemu przesuwnego. Nic się nie przycina.
    A jeśli chodzi o Twoje pytanie co do innego ułożenia drążka, to chyba można go przymocować do ściany, są też takie "zawijańce" w kształcie S do wieszania koszul - widziałam w gazetkach LM. W sumie mi też pewna Pani powiedziała, że mało mam miejsca na szafę wnękową.... 65 cm... A ktoś inny uznał, że jest ok Generalnie przecież "normalne" drzwi tez musisz otworzyć....
    Pozdrawiam K

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam 60 cm. Pan od szafy stwierdził, że będę na nich psioczyła, że to za mała głębokość, że się przycinają kurtki itd.
    Czyli mówisz, że u Ciebie wszystko gra i nic się nie przycina? A może 60 cm to jednak za mało? Już sama nie wiem...

  11. #31

    Domyślnie

    Jak masz mozliwość zrobić głębszą to zrób. Ja mam w przedpokoju zbyt płytką i rzeczywiscie przycinam kurtki i plaszcze .Już kilka guzików zniszczyłam.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja mam 60cm i fakt, kurtki przylegają, jakieś duże rozmiarowo można przyciąć, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Ale jak masz możliwość rób większą, ja nie miałam.

  13. #33

    Domyślnie

    Niestety nie mam możliwości zrobić większej. Stolarz polecił mi szafę otwieraną tradycyjnie, to ma zwiększyć głębokość porównując co przesuwnej.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja mam szafę komandora w przedpokoju , zależało mi aby była płytka , kurtki ( bo do tego służy ) wieszam jadna za drugą , drażek jest wysuwany , może to nie jest najbardziej wygodne ale mi nie przeszkadza , a szafa ładnie się prezentuje , wybrałam komandora bo jako nieliczni mieli prowadnice drewnopodobne , aluminiowe wyeliminowałam ze względów estetycznych

  15. #35

    Domyślnie

    Ja mam szafę komandora w przedpokoju , zależało mi aby była płytka , kurtki ( bo do tego służy ) wieszam jadna za drugą , drażek jest wysuwany , może to nie jest najbardziej wygodne ale mi nie przeszkadza , a szafa ładnie się prezentuje , wybrałam komandora bo jako nieliczni mieli prowadnice drewnopodobne , aluminiowe wyeliminowałam ze względów estetycznych . Szafa ma 45 cm swobodnie mieszczą sie 3 zimowe kurtki jedna za drugą , a już szerokość szafy to indywidualna sprawa i miejsca

  16. #36

    Domyślnie

    Czy mogłabyś, Gosiu, zrobić fotkę z wysuniętym drążkiem? Ciekawi mnie jak to wygląda. Może być na maila:
    [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam już nawet dwie szafy od Komandora jedną zwykłą przesuwaną drugą pod skosem też przesuwaną. Z obu jestem bardzo zadowolona!

  18. #38

    Domyślnie ubrania w poprzek

    Widzę , że rozmowa poszła w kierunku głębokosci wnętrza. W pewnych momentach można posłużyć się pewną pomysłowością Sam mam w domu sporą szafę, która niestety musiała być płytka. Dlatego ubrania na wieszaku musiałem obrócić o 90 stopni ale jako wieszak wykorzystałem aluminiowy uchwyt relingowy. Jest bardziej estetyczny od tradycyjnych wieszaków wysuwanych, które tak na prawdę nie zdają do końca egzaminu. Również ubrania nie gniotą się i swobodnie dają się zdejmować. Nie zawsze gotowe pomysły są najlepsze, zachęcam do eksperymentowania

  19. #39

    Domyślnie szafa

    tylko nie daj sobie zrobić frontów z płyty 18 wózki szlak trafi (widziałam juz takie cuda płyta 18 +naklejone lustro )
    Ratan lubi strzelać to podobno zależy od wilgotności powietrza

  20. #40

    Domyślnie

    Z wymienionych przez Ciebie firm moim zdaniem najlepszy jest Raumplus...ale też niestety i najdroższy. Jakościowo są niebem w porównaniu z Komandorem. Mają do wyboru fajne profile i duuuużo możliwości jeśli chodzi o wypełnienie/fronty.

    Niezależnie od tego jakiego producenta wybierzesz musisz zastanowić się co będziesz tam trzymać: kurtki ( może być drążek na połowę wysokości szafy), płaszcze ( cała wysokość szafy), ile kurtek- ile płaszczy, czy ma tam być miejsce na deskę do prasowania, na odkurzacz, półki na buty, miejsce na walizki czy materiałowe torby podróżne ( różna powierzchnia do nich potrzebna), czy na np. rękawiczki i szaliki potrzebujesz szufladę czy może być półka ( znacznie tańsze rozwiązanie)...Przemyślenie tego to absolutna podstawa!!! Jeśli szafa ma spełniać swoje zadanie - musi być dokładnie rozplanowana. Potem okazuje się, że szafa zajmuje wprawdzie pół przedpokoju, ale śpimy z odkurzaczem przy głowie, a płaszcze zanosimy do sypialni....

    Co do lustra: zależy jaki efekt chcesz uzyskać. czy lustro ma być użyteczne czy dodawać uroku szafie? Jeżeli użyteczne to najlepsze jest zwykłe niepodbarwiane lustro.
    wnętrza wnętrza i .... wnętrza
    Kasia M. - Korzniakow

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony