dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rozliczenie kasy mieszkaniowej - prawnik w Krakowie

    Mam problem z rozliczeniem kasy mieszkaniowej. Szukam prawnika w Krakowie lub okolicach, który zechciałby poprowadzić moją sprawę. Kwota sporu jest na tyle "mała" (ok 10 000 zł) że nie mogę znaleźć prawnika który zechciałby o nią powalczyć z US. Albo wprost mi mówią że im się to nie opłaci albo proponują stawkę 200 EURO za godzinę pracy.
    Proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy sprawa jest na tyle poważna, że to musi być prawnik? Dobre biuro rachunkowe nie wystarczy? Mogłabym takie polecić - zapewniam, że nie swoje.

  3. #3

    Domyślnie

    Opisz, proszę na czym polega problem. Na pewno Ci nie pomogę, ale sam się tego boję, więc się tym ciekawię.

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa jest poważna - Urząd Skarbowy chce abym zwrócił znaczną część dużej ulgi budowlanej. W skrócie wygląda to tak : oszczędzałem 3 lata w kasie mieszkaniowej odliczając zgodnie z ustawą 30% wpłaconej kwoty od podatku, potem za kredyt i zaoszczędzone pieniądze wybudowałem dom. Skorzystałem z dużej ulgi budowlanej. W tym roku dostałem wezwanie do US, babka pracowicie podliczyła faktury z 3 lat budowy, stwierdziła że faktury są OK, tylko powinienem był pomniejszyć kwotę zwrotu podatku o 30% pieniędzy zaoszczędzonych w kasie - to jest słynny par.27 ust 1. i rubryka G7 w PIT D
    Moje próby dyskusji z tępą kierowniczką skończyły się stwierdzeniem, że traci czas na rozmowę ze mną. Ja z kolei znalazłem wyrok NSA w podobnej sprawie(Murator 1/2004) ( babsko nie raczyło się z nim zapoznać) i wierzę, że moja sprawa też jest do wygrania tylko chyba nie poradzę sobie bez prawnika.
    Nie wiem czy biuro rachunkowe zajmuje się takimi sprawami - w każdym razie proszę o namiary - zadzwonię, zapytam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony