dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia83

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie problem z oknami

    w zeszłym roku wprowadziliśmy sie do remontownego domu i pojawił sie problem z oknami ale stwierdziliśmy że ściany były wilgotne musiały wyschnąć ale w tym roku to jest gorsze ponieważ paruja mi szyby osnieżnicze mam mokrą na parapecie woda i zaczyna pojawiać mi sie grzyb co może być problemem bo wentylacje mam okna uchylam ale problem nie ustepuje na uszczelkach mam lód czyżby stare okna były lepsze????

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a co to sa za okna plastiki czy drewno
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

    Domyślnie

    skoro na uszczelkach masz lod to moim zdanim znaczy ze okna nie sa albo dobrze spasowane do futryn, albo profile okien masz pokrzywione

  4. #4

    Domyślnie

    Za duża wilgotność powietrza - nieskuteczna wentylacja. Może być też nie najlepsza jakość okien. Lód pojawia się przy rozszczelnionych oknach ponieważ zimne powietrze ochładza parę wodną zawartą w powietrzu, która się skrapla i następnie zamarza bo ma kontakt z napływającym z zewnątrz powietrzem.
    Tak to chyba działa.
    Sprawdź wilgotność powietrza i sprawność wentylacji.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    fascynują mnie takie problemy,
    szczególnie wtedy, gdy ktoś beczy, że na szybie się skrapla, parapet i glify robią się mokre, wyłazi pleśń
    abstrahując od powodów, jest zajebiście ciężko poświęcić przez minutę uwagę jakiejkolwiek szmacie i po prostu to wytrzeć

    nigdy tego nie zrozumiem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    pitolisz barbossa - ze scian wilgoci nie wytzresz - wejdzie w sciany i pogorszy ich izolacyjnosc
    trza usuwac przyczyny a nie skutki
    za duza wilgotnosc jest w mieszkaniu

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    pitolisz ...
    ?

    Cytat Napisał gosia83
    ... czyżby stare okna były lepsze????
    o tyle lepsze, ze nieszczelne
    w walce o parametry izolacyjności zatraciliśmy instynkt samozachowczy
    i stąd tyle zaczadzeń, wigoci, grzyba, alergii i innych chorób ...

  8. #8

    Domyślnie Re: problem z oknami

    Cytat Napisał gosia83
    w zeszłym roku wprowadziliśmy sie do remontownego domu i pojawił sie problem z oknami ale stwierdziliśmy że ściany były wilgotne musiały wyschnąć ale w tym roku to jest gorsze ponieważ paruja mi szyby osnieżnicze mam mokrą na parapecie woda i zaczyna pojawiać mi sie grzyb co może być problemem bo wentylacje mam okna uchylam ale problem nie ustepuje na uszczelkach mam lód czyżby stare okna były lepsze????
    ..niestety ale tylko Ci się wydaje, że masz wentylację...

    jeśli nie ma kanałów wentylacyjnych drożnych które ZASYSAJĄ zurzyte powietrze z mieszkania i sprawnego dopływu powietrza z zewnątrz (albo nawiwnik okienny albo kratka nawiewna pod oknem) to masz niesprawną wentylacje. Niestety jeden z tych elementów to zamało aby pozbyć się wilgoci z domu. No chyba że przy takich mrozach masz cały czas uchylone na pełny uchył okno w każdym pomieszczeniu ale raczej nie sądze że przy tych mrozach tak robisz. Wilgoć na szybach i oknach oznacza jedno - jest ZA WILGOTNO ! można to sprawdzić higrometrem przy takich mrozach nie powinno być więcej jak 30-40% wilgotności. Pod oknem powinien być grzejnik który nie jest przysłonięty parapetem wewnetrznym ani firanką...

    ..stare okna były lepsze bo nawet jak były zamknięte to pewnie firanką szarpało a to tylko potwierdza moją hipoteze

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tak jak powiedział lolek zanim winy zaczniesz szukać w oknach zacznij od wentylacji. Może nawet wydać się śmieszne ale takie zjawiska może powodować dużo kwiatkow w pokoju a grzyb..-cóż to już kolejny etap nie przejmowania się problemem. Wentylacja wentylacja i jeszcze raz wentylacja i zapewne podejście "nie po to montowałam szczelne okna by je teraz rozszczelniąc" I kolejna sprawa-na te zjawiska nie na żadnego wpływu materiał z którego zostało wykonane okno-tak samo dzieje się przy aluminium czy drewnie z tym tylko że dla pcv czy aluminium to zjawisko nie jest szkodliwe-drewno potrafi zgnić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jarko duzo kwiatow w pokoju moze powodowac wilgoc :o
    sory ale nie zgodze sie
    mam 200 doniczek na 45m2 i zero wilgoci
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    jarko duzo kwiatow w pokoju moze powodowac wilgoc
    sory ale nie zgodze sie
    mam 200 doniczek na 45m2 i zero wilgoci
    masz do tego prawo mając sprawna wentylacje ta wilgoć zanim narobi szkód zostanie usunięta kominem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    pitolisz barbossa - ze scian wilgoci nie wytzresz - wejdzie w sciany i pogorszy ich izolacyjnosc
    trza usuwac przyczyny a nie skutki
    za duza wilgotnosc jest w mieszkaniu
    Panie Najlepszy
    nie proponowałem wycierać ściany, bo to taki sam efekt da, jak wycieranie samego tyłka, po zajebistej turbulencji
    proponowałem wytarcie tego co się skrapla na oknach, jak za dawnych dobrych czasów kładło się szmatę na parapecie, bądź w zamierzchłych czasach okna zimowe miały specjalną rynienkę na zebranie skroplin
    zawsze to lepsze niż patrzenie jak to sobie się skrapla płynie na parapet i piją to glify, co doprowadzi do tego co raczyłeś zauważyć
    napisałeś o usunięciu przyczyn, a nie skutków i o za dużej wilgotności w mieszkaniu
    otóż, O Najlepszy, uświadom sobie, że taki efekt może wystąpić i przy "normowej" wilgotnosci powietrza w lokalu, wróć do szkoły i sprawdź od jakich parametrów to zależy
    samo wentylowanie nie jest jedynym lekarstwem na wszelkie dolegliwości przynoszące opisany wyżej skutek

    całe zjawisko może być zależne od temperatury - szyby, ramy, powietrza przenikającego pomiędzy uszczelkami (niewątpliwie jego ilości), braku dostatecznej izolacji styku okno ściana, co doprowadza do wykroplenia się pary wodnej,
    zważywszy na panujące temperatury (niskie i długo), coś co jest nienajlepszej jakości, lub zostało wadliwie wykonane, może powodować opisane wyżej zjawisko
    w jednym masz rację, najpierw sprawdza się wentylację
    zresztą co drugi obecnie temat to w kółko macieju to samo, a najśmieszniejsze, że każdy myśli, że to coś nadzwyczajengo, dotykającego tylko niego, no i jak dotyczy to okna "zwykłego" to z pewnością już nie połaciowego, itp itd
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    wlasnie o to chodzi ze niema wentylacji w pokoju prucz kuchni i lazienki pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie wiem o co chodzi, ale jest prawidłowo
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    mam 200 doniczek z kwiatami i wentylacja tylko tam gdzie musi byc a jarko napisal ze kwiatki moga tez byc przyczyna wilgoci w domu
    wec pisze ze niezgadza sie z tym bonigdy nie mialem grzyba ani innych cudow mimo mojej ilosci kwiatow
    a raczej mamy kwiatow
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  16. #16

    Domyślnie

    Mnie uczono na biologi , że kwiaty (rośliny) pobierają także wilgoć z otoczenia więc ... w domu z kwiatami wilgoci może być mniej niż bez nich . Oczywiście to zależy od kilku czynników.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    mam 200 doniczek z kwiatami i wentylacja tylko tam gdzie musi byc a jarko napisal ze kwiatki moga tez byc przyczyna wilgoci w domu
    wec pisze ze niezgadza sie z tym bonigdy nie mialem grzyba ani innych cudow mimo mojej ilosci kwiatow
    a raczej mamy kwiatow
    wow, co za wynik ile trzeba się nachodzić, żeby to wszystko podlać

    ja mam 3 donice i nieraz zapominam...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    kiedys byla umnie babka z filtrami do wody i robila analize wody normalnie szamo z kranu oki spoko butelkowana lepsza jej jeszcze lepsza
    ale wiesz jakie galy wywalila jak z czajnika woda byla taka sama jak jej
    normalnie posadzila mnie prawie o oszustwo ale powiedzielismy jej ze ta woda z czajnika co zostaje jest wykozystywanado podlewania kwiatow wiec dlatego taka czysta jest to zrozumiala
    a ja nadal nie mam filtrow :D
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony