dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie Pytanie do budujących energooszczędnie - okna a strony świa

    Planuję budowę domu energooszczędnego.Projekt będzie indywidualny,wykonany na podstawie moich szkiców.Moje pytanie dotyczy poddasza :czy lepiej zamontować okno, w warstwie ocieplenia, na ścianie wschodniej,czy okno połaciowe od strony południowej?Mam świadomość ,że okna połaciowego nie można tak dobrze ocieplić jak zwykłego,ale może wpływ stron świata równoważy tą niedoskonałość?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Pytanie do budujących energooszczędnie - okna a strony

    Cytat Napisał makow11
    Planuję budowę domu energooszczędnego.Projekt będzie indywidualny,wykonany na podstawie moich szkiców.Moje pytanie dotyczy poddasza :czy lepiej zamontować okno, w warstwie ocieplenia, na ścianie wschodniej,czy okno połaciowe od strony południowej?Mam świadomość ,że okna połaciowego nie można tak dobrze ocieplić jak zwykłego,ale może wpływ stron świata równoważy tą niedoskonałość?

    Pod względem zysków opcja połaciowa lepsza ale jak napisaleś należy wziąć pod uwagę izolacyjność okna ściennego i połaciowego a czytając (mam tylko ścienne) o połaciowych może być różnie.
    Lekko spieprzone połaciowe na południe (np. u=1,4) będzie takie samo jak dobre ścienne wschodnie (np. u=1) ale bardziej spieprzone (np. u=1,6) będzie już np. gorszy bilans dawało niż ścienne (u=1).


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #3

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze spojrzeć od strony praktycznej, okna w dachu mam od miesiąca albo lepiej zasypane śniegiem, jest ciemno.
    Okno w ścianie zawsze możesz otworzyć, łatwiej i chyba taniej zasłonić roletą zewnętrzną niż dachowe itd..

  4. #4

    Domyślnie

    Okna połaciowe przy budownictwie energooszczędnym to moim zdaniem porażka. Schowane w grubej warstwie ocieplenia nie wyglądają ładnie, co do zysków tak jak napisał przedmówca często są pokryte zlodowaciała warstwą śniegu, co eliminuje ewentualne zyski
    pozdrawiam
    Łukasz

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ja będę u siebie montował zwykłe okna w dachu w pionie. Robi się wtedy taka mała wnęka na okno. Dach będzie prawie w pionie, więc wnęka nie będzie za duża, przy mocnym pochyleniu może już będzie głęboko i mało światła. pozdr adam

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    j-j,obawiam się,że istnieje duża szansa na spartolenie izolacji okna połaciowego.Myślę,że najlepszym wyjściem byłoby zamontowanie na wschodniej ścianie okna typu Fix.Czy ktoś z Was montował fixy na piętrze?Ma ktoś jakiś patent jak takie okno myć?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony