dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 40 z 54
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1074
  1. #781

    Domyślnie skuteczne ssanie

    aby okap skutecznie pochłaniał opary bezwzględnie musi być powieszony na odpowiedniej wysokości.
    płyta gazowa - 80-85 cm
    elektryczna - 65 cm
    najlepiej na takiej jaką zaleca producent - info w instrukcji montażu.

    kiedy powiesimy okap dużo wyżej - nie jest w stanie wyciągnąć wszystkich oparów a przede wszystkim wyłapać tłuszcze przez co możemy mieć do czynienie ze zjawiskiem osiadania się tłuszczu na meblach. bardzo fajnym rozwiązaniem jest okap skośny - wówczas na pewno nie będzie się o niego uderzać
    ja akurat ma taki tradycyjny w kształcie litery T ale jestem niską osobą, po za tym okap ma tylko 50 cm głębokości więc się o niego nie uderzam

  2. #782
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor31

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Parametry znam -chodzi mi o użytkowanie....czytaj jak się okap sprawuje w życiu codziennym ????

  3. #783

    Domyślnie

    Oglądałem okap Teka Dot isla i faktycznie jest ładny, prezentuje się naprawdę dobrze, jest cichy

    Ale znalazłem w nim dwie (dla mnie) wady

    Po wyłączeniu okapu sterowanie jest cały czas podświetlane, wszystkie przyciski.
    Brak blokady dzięki której podczas czyszczenia nie włączają się różne funkcje

    Poza tym OK
    Pozdrawiam

  4. #784
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Asterix13 a jak w twoim okapie cappini są wykończone krawędzie blach. Chodzi mi oto czy można się skaleczyć?
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  5. #785
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor31

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asterix13
    Oglądałem okap Teka Dot isla i faktycznie jest ładny, prezentuje się naprawdę dobrze, jest cichy

    Ale znalazłem w nim dwie (dla mnie) wady

    Po wyłączeniu okapu sterowanie jest cały czas podświetlane, wszystkie przyciski.
    Brak blokady dzięki której podczas czyszczenia nie włączają się różne funkcje

    Poza tym OK
    Asterix 13 wielkie dzięki
    Możesz jeszcze napisać coś o jakości wzkonania ...
    pozdrawiam

  6. #786
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Zdecydowne 90-efektownie wygląda.
    Pozdrawiam!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  7. #787

    Domyślnie

    Co do jakości wykonania okapu Dot isla to nie jest ona zła,
    jest on dobrze wykończony, stal jest ładnie szlifowana. Zastrzeżenia może budzić tylko zawias na którym mocowana jest osłona filtra aluminiowego (ta z halogenami) nie jest on za bardzo stabilny i przy otwieraniu/zamykaniu ma się wrażenie że zaraz coś odleci
    Pozdrawiam

  8. #788
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Asterix13 a jak w twoim okapie cappini są wykończone krawędzie blach. Chodzi mi oto czy można się skaleczyć?
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  9. #789

    Domyślnie

    Skaleczyć ?? nie, chyba nie ma takiej możliwości

    Osłona jest wykonana z dość grubej blachy, ściągałem ją już kilka razy - pokazywałem żonie jak dostać się do filtrów i jestem pewny że się nie potniesz

    poza tym jest malowana więc na krawędziach też jest trochę farby

    Nie wiem jak jest z osłoną z inoxu...
    Pozdrawiam

  10. #790

    Domyślnie okap kuchenny z silnikiem zewnętrznym

    witam serdecznie
    Ze względu na głośność okapów kuchennych (są b. głośne na wyższych biegach) zastanawiam się nad okapem z silnikiem zewnętrznym zabudowanym na strychu. Tylko jak to należy zrobić i czy się da zrobić w przypadku okapu podłączonego do kanału wentylacyjnego schiedel.

  11. #791

    Domyślnie Okap

    Pomału budowa budzi się po imie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam przy okacji pytanko jak rozwiązaliście sprawę okapu w kuchni ?Wg projektu płyta jest w miejscu gdzie nie ma wentylacji

  12. #792

    Domyślnie Re: Czyszczenie okapu

    Cytat Napisał aneet
    Cytat Napisał malwa23
    Hej!
    Na pewno po skończonym gotowaniu będziesz musiała przetrzeć okap, bo niestety na czarnym szkle - a w tym przypadku główna część okapu jest ze szkła - będzie wszystko widać, ten pierwszy ma sterowanie na szkle więc będą widoczne odciski palców, na tym drugim zauważyłam, że sterowanie jest na stali. Jeśli zaopatrzysz się w dobre środki do czyszczenia ( http://www.okapykuchenne.pl/spray_be...ve-p33602.html - ten jest do szkła http://www.okapykuchenne.pl/spray_berner-p10.html - ten do stali)
    to nie powinno być większego problemu. Musisz mieć na uwadze, że stal czyści się środkami na bazie tłuszczu a szkło na bazie na bazie alkoholu, więc lepiej nie pryskać na okap tylko na szmatkę

    Pozdrawiam!


    no cały czas mam jeszcze watpliwości

    a czy Ty masz ten okap? mój mąż ma watpliwoś co do jego wyższości nad tradycyjnym okapem, (chodzi o ten skos i w jaki sposób pochłania opary)



    hej!
    Ja akurat mam taki prosty w kształcie odwróconej litery T i to nie dlatego że nie wiem lepiej pochłania opary ale dlatego że mi się spodobał natomiast nie wiem czy zauważyłaś ale okapy skośne są niżej zawieszone niż te tradycyjne... więc o jakość pochłaniania nie masz się co martwić...pod warunkiem że będzie miał odpowiednio dobraną wydajność do powierzchni pomieszczenia

  13. #793

    Domyślnie

    hej
    a ile to jest metrów kwadratowych? i ile w tym ma kuchni?

    ja nie do końca jestem przekonana do okapów w zabudowie...wspominałaś coś o czarnym, może taki DFG 602-ORA-S marki Gorenje


    tylko nie wiem czy pod względem wydajności będzie odpowiedni?

    ...a może zabudujesz sobie ten róg i zamontujesz tradycyjny okap przyścienny - widziałam takie rozwiązanie i bardzo fajnie to wygląd, a koszt pewnie podobny jak okapu i szafki

  14. #794
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sebast

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asterix13
    Cytat Napisał sebast
    Heja!
    Zgadzam się z Tobą arielka39.
    Tak naprawdę szerokość nie ma zbyt wielkiego znaczenia, jeżeli okap ma dobre parametry. Bo tak jak wspomniała OlaK mimo, że okap ma szerokość 90 cm nie radzi sobie z pochłanianiem oparów - bo ma za słaby silnik. Mam zamontowany okap wyspowy - tuba, którego wydajność wynosi 820m3/h, jego średnica to zaledwie 38 cm a doskonale radzi sobie z pochłanianiem oparów - nic nie osadza się na meblach. Oprócz tej dużej zalety jaką jest wydajność, ma jeszcze jedną - jest cichy
    Co do filtrów aluminiowych to są tak niewielkie gabarytowo, że bez problemu mieszczą się w zmywarce i lepiej je w niej umyć - ręcznie ciężej jest je doczyścić.

    Pozdrawiam!
    Witaj sebast
    Bardzo zainteresował mnie Twój post, jestem ciekawy co to za okap ?? Myślę że 38 cm to bardzo mało i nie bardzo chce mi się wierzyć że pochłania wszystkie opary. Interesuje mnie jeszcze taka kwestia - jak szeroka jest płyta? i czy okap jest zamontowany centralnie nad jej środkiem czy może przesunięty w którąś stronę?
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych filtrów aluminiowych a dokładnie ich mycia w zmywarce. Czy są jakieś zalecenia np temperatura czy rodzaj środka myjącego, bo przecież to aluminium i mogą powstawać np jakieś odbarwienia

    To wszystko co chciałbym wiedzieć, oczekuję na odpowiedź.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

    hej!
    jak na razie bez problemu radzi sobie z wyciąganiem oparów, moja żona dużo gotuje i nawet jak trzy palniki są zajęte to okna nie są zaparowane i żadne zapaszki nie wydostają się z kuchni. Płyta jest o szerokości 60 cm, a okap jest zamontowany centralnie na środku płyty na wysokości 70 cm nad płytą.

    Jeśli chodzi o twoje pytanie odnośnie filtrów aluminiowych, to można je myć w zmywarce w temperaturze do 50 stopni w wyższych może się odbarwić (szczernieć) ale nie straci swoich właściwości, jedynie trochę na wyglądzie
    a okap mam taki http://www.ceneo.pl/2456609
    Pozdrawiam!

  15. #795

    Domyślnie Re: Czyszczenie okapu

    Cytat Napisał malwa23
    Cytat Napisał aneet
    Cytat Napisał malwa23
    Hej!
    Na pewno po skończonym gotowaniu będziesz musiała przetrzeć okap, bo niestety na czarnym szkle - a w tym przypadku główna część okapu jest ze szkła - będzie wszystko widać, ten pierwszy ma sterowanie na szkle więc będą widoczne odciski palców, na tym drugim zauważyłam, że sterowanie jest na stali. Jeśli zaopatrzysz się w dobre środki do czyszczenia ( http://www.okapykuchenne.pl/spray_be...ve-p33602.html - ten jest do szkła http://www.okapykuchenne.pl/spray_berner-p10.html - ten do stali)
    to nie powinno być większego problemu. Musisz mieć na uwadze, że stal czyści się środkami na bazie tłuszczu a szkło na bazie na bazie alkoholu, więc lepiej nie pryskać na okap tylko na szmatkę

    Pozdrawiam!


    no cały czas mam jeszcze watpliwości

    a czy Ty masz ten okap? mój mąż ma watpliwoś co do jego wyższości nad tradycyjnym okapem, (chodzi o ten skos i w jaki sposób pochłania opary)



    hej!
    Ja akurat mam taki prosty w kształcie odwróconej litery T i to nie dlatego że nie wiem lepiej pochłania opary ale dlatego że mi się spodobał natomiast nie wiem czy zauważyłaś ale okapy skośne są niżej zawieszone niż te tradycyjne... więc o jakość pochłaniania nie masz się co martwić...pod warunkiem że będzie miał odpowiednio dobraną wydajność do powierzchni pomieszczenia



    jakoś nie zauwazyłam, aby te skośne okapy były niżej zawieszona, a na wet jakbym zobaczyła to stwierdziłab6ym, ze ktos tak chciał a nie ze to ta technologia wymaga

    no to teraz musze zastanowic sie czy chce taki niski okap
    na juz teraz to zgłupieje a tak nie mogłam sie doczekac wybierania sprzętu
    już niedługo..coraz bliżej

  16. #796

    Domyślnie

    każdy przez to przechodzi
    a wracając do tych skośnych - to warto się nad nimi zastanowić - jak wspomniałam efekt pochłaniania taki sam - za to komfort podczas gotowania - nie będziesz się uderzać...
    powodzenia w wybieraniu sprzętu

  17. #797

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny Proszę o radę.
    Co sądzicie o tych okapach : Amica OKC 6726I , Akpo WK-6 Helios ? W ogóle, czy znacie/użytkujecie tą firmę AKPO? Dobre są ich okapy? Szczerze powiedziawszy szukam takiego skośnego okapu, dobrego, ale w miarę możliwości nie drogiego.

    Pozdrawiam

  18. #798

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, testowałem mycie filtrów w zmywarce - rewelacja
    Pozdrawiam

  19. #799

    Domyślnie

    u mnie okap możecie zobaczyć w opisie str4

  20. #800

    Domyślnie

    Bardzo ładnie się prezentuje ten okap. Jam mam podobny tylko o szerokości 60 cm, można zobaczyć we wcześniejszych postach.

    ps. bardzo ładny domek wybudowałeś..
    Pozdrawiam

Strona 40 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony