dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Blotunga

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    1

    Domyślnie wilgoć w starym budownictwie

    Mieszkanie ogrzewa 2-funcyjny piec gazowy.Przewod kominowy z wkladem.Poniewaz od okolo roku pojawila sie w mieszkaniu wilgoc, mimo, ze jest wietrzone, stare okna nie sa szczelne, podejrzewam, ze niedrozna jest wentylacja.Na tyle ile mogłam sama sprawdzić podpalając papier, to jakis tam "ciąg" jest, ale byc moze jest niedostateczny.Pranie nie wysycha, nawet umyta podloga dlugo schnie.ADM bagatelizuje sprawę, twierdząc, ze "kominiarz" wszystko sprawdzil.Jakich metod badań kanalów wentylacyjnych i pomiarów moge ządac od kominiarza, aby byc pewnym, ze przewody nie są zapchane?Wstrzymuję sie z wymiana okien, bo sytuacja moze ulec pogorszeniu.Czy powinnam podniesc wysokosc wyprowadzenia kanalu wentylacyjnego?Mieszkanie jest na ostatniej kondygnacji, nade mną jest tylko strych.Planowałam zainstalowanie wentylatorka w łazience, ale mi zabroniono, bo piec jest z otwarta komora spalania.Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,

    W ktoryms MuRATORZE pisali, ze kratka wentylacyjna musi byc nie nizej niz
    15 cm od sufitu, zeby optymalnie wymieniala powietrze To RAZ.
    A dwa : przewod wentylacyjny misi miec dl. min 2 metry.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    A może jakiś inny geniusz zamontował już sobie wentylatorek w zbiorczym kanale wentylacyjnym i dzięki temu jest zakłócony ciąg...
    Pozdrowienia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony