dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gogi1976

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Proszę o pomoc
    Pomalowałam łazienkę farbą dulux do łazienek właśnie. Na ścianach kartonowo giosowych (zielonych) jest ok, natomiast sufit otynkowany tradycyjnie i gipsowany po duluksie zaczął się łuszczyć po tygodniu. Czym to teraz potraktować żeby złuszczyć do gipsu?

  2. #42

    Domyślnie

    Witam.
    Po co stosować farbę za 70 zł do gruntowania (ROM - KON twierdzisz, że te tańsze mają za mało lepiszcza) i potem rozcieńczać je wodą (rozcieńczając tym samym zawarte w farbie lepiszcze). Ja stosuję do gruntowania tanią białą farbę np jedynkę lub śnieżkę bez rozcieńczania i to tworzy dobry podkład pod właściwe malowanie. Gruntowanie ścian przed malowaniem gruntem i ich mieszankami to wg mnie nieporozumienie. Niektóre farby w połączeniu z gruntem ważą się i wychodzą nieciekawe rezultaty. Najgorzej na gruntowane ściany gruntem reagują właśnie farby Duluxa. Co do finalnej warstwy to ja używam farb z tikkurilli tak jak pisał również ROM - KON, mają najładniejszą biel i są bardzo wydajne. Swoje wszystkie spostrzeżenia popieram kilkuletnią praktyką w tym zawodzie.
    Pozdrawiam

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacol
    Witam.
    Po co stosować farbę za 70 zł do gruntowania (ROM - KON twierdzisz, że te tańsze mają za mało lepiszcza) i potem rozcieńczać je wodą (rozcieńczając tym samym zawarte w farbie lepiszcze). Ja stosuję do gruntowania tanią białą farbę np jedynkę lub śnieżkę bez rozcieńczania i to tworzy dobry podkład pod właściwe malowanie. Gruntowanie ścian przed malowaniem gruntem i ich mieszankami to wg mnie nieporozumienie. Niektóre farby w połączeniu z gruntem ważą się i wychodzą nieciekawe rezultaty. Najgorzej na gruntowane ściany gruntem reagują właśnie farby Duluxa. Co do finalnej warstwy to ja używam farb z tikkurilli tak jak pisał również ROM - KON, mają najładniejszą biel i są bardzo wydajne. Swoje wszystkie spostrzeżenia popieram kilkuletnią praktyką w tym zawodzie.
    ...możesz dalej stosować swoją technologię ja pozostanę przy swojej...
    Już parę razy skrobałem pierwszą warstwę farby bo ktoś przede mną wymalował surowy gips tanią farbą i to bez rozcieńczenia... efekt- farba nie trzymała się ściany i zawijała się na walku...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogi1976
    Proszę o pomoc
    Pomalowałam łazienkę farbą dulux do łazienek właśnie. Na ścianach kartonowo giosowych (zielonych) jest ok, natomiast sufit otynkowany tradycyjnie i gipsowany po duluksie zaczął się łuszczyć po tygodniu. Czym to teraz potraktować żeby złuszczyć do gipsu?
    ....to jest efekt nie gruntowania ścian przed malowaniem. Gdyby chociaż Dulux był potraktowany wodą pewnie nie łuszczyłby się. Teraz można zobaczyć czy woda z detergentem nie rozmoczy na tyle farby by można ją zeskrobać. następne malowanie to zawijanie się farby na wałku....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    (...)
    poczekac do wyschniecia zedrzec co odchodzi, wszystko zaszpachlowac gladzia (...)
    ...cienko to widzę... na sucho poskrobać co odchodzi a reszta odejdzie po zaszpachlowaniu razem z gipsem?!!

    Zedrzeć na mokro! Dobrą skrobaczką!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał FlashBack
    (...)
    poczekac do wyschniecia zedrzec co odchodzi, wszystko zaszpachlowac gladzia (...)
    ...cienko to widzę... na sucho poskrobać co odchodzi a reszta odejdzie po zaszpachlowaniu razem z gipsem?!!

    Zedrzeć na mokro! Dobrą skrobaczką!
    zedrzec to, chyba nie polechtac szpachelka co?
    Na mokro
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #47

    Domyślnie Re: przy malowaniu łuszczy się farba na płycie kg....dlaczeg

    Cytat Napisał daggulka
    Witam.
    Problem mam .
    W łazience na poddaszu mam sufit z płyty kg zielonej.
    Wedle sztuki zaszpachlowane, raz zagruntowane unigruntem .
    Małż pomalował , ale już w trakcie malowania mówił że coś nie gra.... farba zostawała na wałku, płatami spadała . No i efektem są nierówności i pęknięcia które widać po wyschnięciu.
    Zastanowiło mnie to, ponieważ dwa tygodnie temu tą samą farbą malowałam sufit w łazience dolnej - tyle, że on jest otynkowany cw ...i problemu nie miałam-ładnie pokryło i wszystko było ok. Farba to DULUX do łazienek i kuchni.

    Wie ktoś co jest grane? Czy coś zrobilismy źle? Szlag mnie trafia, bo sufit ewidentnie do zeskrobania i poprawki a nie chcę, żeby sytuacja się powtórzyła .
    Witam!
    nie guntujemy pod farby unigruntem, ma on inne przeznaczenie,
    farby slizgaja się na takiej szklistej powierzchni i nie chcą się jej przyczepic, stad problemy przy malowaniu i możliwość odpadania w okresie poźniejszym
    Pozdrówka!!
    J

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony