dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    umti

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Ilr razy gruntowac przed malowaniem ?????

    Witam mam taki problem....
    Spieram sie ze znajomym o to ile razy powinna byc gruntowana sciana (sufit) przed malowaniem ??

    Przygotowanie sciany wygladalo nastepujaco:

    Gruntowanie 1x Atlasem proporcja 1:1
    Szpachlowanie gipsem szarym (NIDA GIPS)
    szpachlowanie gladzia (Ekomas z NIDY)
    Gruntowanie - i tu jest spor ... znajomy twierdzi ze starczy znow Atlas 1:1 a ja chce zrobie potem jeszcze 100% na drugi raz...
    farba jaka pojdzie na sciany to Para Paints, a widzialem u znajomych sciany gdzie nie sa jednolite tylko maja takie jakby "placki" gdzie niegdzie jakby innego odcieniu

    np podczas szlifowania gladzi przeszlifowalismy sie do gipsu szarego i w tym miejscu farba wyglada inaczej ...

    Czy podwojne gruntowanie tak aby w 100% ograniczyc chlonnosc podloza zeby sobie jednolicie farba schnela bedzie ok ??

    i jeszcze jedna sprawa ... znajomy twierdzi ze jezeli jest wiecej gruntu tym farba gorzej kryje ??? a im mniej tym pigment lepiej sie wpija w sciane i bardziej kryje i jest jednolita

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, Atlas zaleca przy BARDZO CHŁONNYCH podłożach gruntować właśnie pierwszy raz 1:1 z wodą, a drugi raz już samym Uni-Gruntem. Tak też należy robić, jeśli ma się BARDZO CHŁONNE podłoże. Jeśli się nie ma, to raz przelecieć samym gruntem i tyle. Ja u siebie, jak kładłem gładź gruntowałem raz, a też kilka razy przetarłem się do samego gipsu, a malowałem Dekoralem i nie widać żadnych prześwitów

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jh28

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    my gruntujemy raz i zaszpachlowane miejsca dodatkowo Słyszałam że uni-grunt to średni pomysł na gruntowanie scian

  4. #4

    Domyślnie

    Można kupić uni-grunt lub coś droższego z Dekorala.
    Z tego co zauważyłem to nawet przy tych droższych wynalazkach lepiej się sprawdzi jednokrotne gruntowanie uni-gruntem i malowanie farbą podkładową, niż dwukrotne gruntowanie uni-gruntem i malowanie farbą docelową.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jh28
    my gruntujemy raz i zaszpachlowane miejsca dodatkowo Słyszałam że uni-grunt to średni pomysł na gruntowanie scian
    Może, jak już straszyć, to przynajmniej uzasadnić hm? Nom..bardziej na pewno nadaje się do parzenia herbaty, lub podlewania kwiatków..

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    umti

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    no nam chodzi dokladnie o farby firmy Para Paits .... z innymi nie bylo nigdy problemu ... gruntowanie Atlasem Premium rozcienczonym 1:1 i malowanie 2x farba i spoko ... a przy tych farbach ta metoda nie dziala
    Gdy pada boczne swiatlo (slonca) np przez okno i patrzy sie na sciane z boku (przykladajac do niej praktycznie glowe) to widac takie plamy.
    Mysle ze to wina gruntu ... bo np jezeli zagruntujemy sciane po szlifowaniu 1:1 to patrzac z boku widac ze w miejscu gdzie przeszlifowalismy do sie szarego gipsu inaczej wyglada grunt niz na tych co zostala biala gladz ... i potem to samo jest po nalozeniu farby.
    Przy jasnych kolorach jest spoko, im ciemnieszy tym bardziej to widac
    Dodam ze ParaPaints jest cienkowarstwowa i widac na niej doslownie wszystko ... kazda dziurke, ryske no wszystko ... sciany sa przygotowane wrecz idealnie problem moim zdaniem tkwi w gruncie ... ale chce sie poradzic ...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    umti

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał clevland
    Można kupić uni-grunt lub coś droższego z Dekorala.
    Z tego co zauważyłem to nawet przy tych droższych wynalazkach lepiej się sprawdzi jednokrotne gruntowanie uni-gruntem i malowanie farbą podkładową, niż dwukrotne gruntowanie uni-gruntem i malowanie farbą docelową.


    Ta farba jest troche droga (za biala w 5 stopniu polysku - perla) za 1 galon 3,78 l sie placi 100zl, do wyboru 3.500 kolorow, dlatego nie chce mieszac z czyms innym .... no ale farby sa idealne... nie ma porownania z marketowymi duluxami, dekoralami itp... juz nawet Tiqurilla zeszla na psy

  8. #8

    Domyślnie

    A jakie masz tynki?? Gipsowe???
    Bo u mnie są cem-wap i było malowane:
    1. Grunt (tytangrunt) + farba
    2. Farba
    3. farba


    A na sufitach z katron-gip. na górze:
    1. Grunt głęboko penetrujący (5l za około 80zł)
    2. Farba.
    3. Farba

    Wszystko na biało i jest git.

    Ważne żeby przed malowaniem przetrzeć ściany i zamieść.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    umti

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    A jakie masz tynki?? Gipsowe???
    Bo u mnie są cem-wap i było malowane:
    1. Grunt (tytangrunt) + farba
    2. Farba
    3. farba


    A na sufitach z katron-gip. na górze:
    1. Grunt głęboko penetrujący (5l za około 80zł)
    2. Farba.
    3. Farba

    Wszystko na biało i jest git.

    Ważne żeby przed malowaniem przetrzeć ściany i zamieść.

    Tak sciany sa wyszlifowane i odkurzone wszystko jak w ksiazce =) na karton gipsacch nie ma problemu wlasnie nie ma plam tylko na scianach ....

    Gips szpachlowy NIDA (do wyrownania)
    Ekomas NIDA (gotowa masa szpachlowa - gladz)
    szlifowane maszynowo papier 120
    i problem to grunt ... Atlas Premium 1;1 z woda ... czytalem ze nie powinno sie przed malowaniem dawac mocnego gruntu ze moga byc wlasnie przez to problemy ... a do tej farby wszystko musi byc idealne ... na tynkach cem-wap czy nawet gipsowych nie ma szans zeby tym malowac bo wszystkie ryski dziureczki widac musi byc wygladzona sciana czyms drobnoziarnistym (super jest wlasnie Ekomas)

  10. #10

    Domyślnie

    Biała farba podkładowa zalecana przez producenta- powinna ujednolicić podłoże.

    Uni-grunt zmniejsza chłonność ale kolor po szpachlowaniu może przebijać.

    Droga ta farba ale słabo kryje.

    W jakimś mieszkaniu widziałem ściany ze starą gładzią, miejscami ubytki, szpachlowane cekolem.
    Uni-grunt na raz,
    Najtańsza Ekocieszynka z najtańszym pigmentem na raz to pokryła- kolor ugier.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony