dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 57
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1125
  1. #961
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EUVEN

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Silikonowa farba KNAUF Marmorit. Bardzo dobra farba, niemiecka solidność. Szczerze polecam. W rewelacyjnie niskiej cenie dostępna www.euven.pl

  2. #962

    Wink

    Cytat Napisał JACHS Zobacz post
    Witam!!

    cherry jest mocna czerwienią więc moze byc konieczne malowanie kilka razy, ale smugi moga powstac od złego gruntu. nie polecam gruntów pod farby typu unigrunt atlasa, tworzą szklistą powłokę do której nie chce "czepiać" się farba, wałek ślizga się i powstaja smugi

    Pozdrawiam!!
    J
    Właśnie o to chodzi, ze w domu używam jedneo runtu i podkładu (maluje sama) i tylko ten kolor malowal się tak źle. Inne kolory beckersa super. Moge zatem szczerze polecic. Poza oczywiscie wisnia

  3. #963
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marp77

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą amerykańskiej firmy Majic, mają świetne produkty www.majic.pl i wreszcie jakaś alternatywa dla Pary bo Benjamina nie licze bo cena zabójcza. Kidproof firmy Majic mega ceramiczna po pomalowaniu pokoji dzieci zmywa się i nie pozostawia żadnych śladów z tego co się orientuję to jeżeli chodzi o farby zmywalne(ceramiczne) to Majic jest tańszy od Pary.
    Pozdrawiam

  4. #964

    Domyślnie

    Wczoraj kupowałam Flutex 2s. Aktualnie jest promocja na wiekszość produktów Fluggera - 20%. Trzeba wejść na ich stronę, podać adres mailowy lub telefon. Ja SMS-em dostałam kupon rabatowy . Tylko w Warszawie, do któregoś czerwca.

  5. #965
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kristov

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimipisze Zobacz post
    A ja chciałam polecić niezwykle intensywną w kolorze i miłą w dotyku farbę o efekcie aksamitu Francesco Guardi Collezione. Farby te zaprojektowała mi dekoratorka i powiedziała, że to zupełna nowość. Rzeczywiście farba jest rewelacyja i daje niesamowity efekt dekoracyjny!
    Moja z kolei jedynie zaproponowała.. stiuk wapienny do łazienki, również z w/w serii.
    Miałem bardzo dobrego tynkarza, który packą wenecką wyczyniał cuda. W wprawnych
    rękach efekt może być rzeczywiście powalający!

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nalewka Zobacz post
    Co trzy lata????
    Jakbym miała mieć remont z całym tym bałaganem, przesuwaniem mebli, wyciąganiem wszystkiego z szaf i szafek, bo inaczej nie dadzą się przesunąć, pakowaniem lamp, koszyczków i innych większych i mniejszych drobiazgów, a więc jakbym miała mieć remont co trzy lata, to bym chyba wolała się wyprowadzić z domu

    Nie wierzę, że ktoś, kto mieszka już lat ileś tam (5, 15, czy 25) maluje sobie mieszkanie co trzy lata. Nie znam ani jednej osoby, serio, ani jednej, która malowałaby ściany w domu czy mieszkaniu tak często.

    Rozumiem sprzedawcę, że chciałby sprzedać jak najwięcej farb. Rozumiem też ludzi, którym coś nagle przyszło do głowy i z dnia na dzien chcą zmienić kolory w domu. Ale robić z tego zasadę? Hm, może ktoś się na to złapie? Ja nie
    no cóż, zdarza mi się odświeżać częściej, nawet co rok (tą samą farbą miejsca zabrudzone na tyle, że nie można ich zmyć). Kolor - kremowa biel

  7. #967
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mormona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Niebiesko-kremowy pokój. Jaka farba? Jaki kolor dodatków? Mam dużo problemów ;)

    Chciałam pomalować pokój na niebiesko i kremowo. Najpierw jedna ściana miała być kremowa, a pozostałe niebieskie, ale doszłam do wniosku że to bez sensu. Teraz zupełnie nie mam pojęcie jak rozplanować kolory w pokoju.

    Muszę malowac Dekoralem, a wszystkie ich beże i kremy, wydają mi się wyblakłe i nijakie, ale w końcu w katalogu wszystko wygląda inaczej. Czy ktoś ma pokój pomalowany kremem, albo beżem z Dekoralu i mógłby wysłać zdjęcie? Szczególnie zależy mi na zdjęciu ściany z pomalowanej "beżowym jasnym". Na niebieski jestem już zdecydowana, "bezchmurne niebo" http://www.dekoral.pl/upload_module/...urne_niebo.gif , chyba najlepiej pasuje do kremu?

    I jaki wybrać trzeci kolor, kolor dodatków? Wiem że lepiej byłoby zostawic tylko te dwa, ale chciałabym żeby wnętrze było bardziej kolorowe.
    Pomóżcie , proszę, malowanie w przyszłym tygodniu.

    Tak bardzo ogólnie, chodzi mi pokój w tym stylu.
    http://thelennoxx.files.wordpress.com/2009/09/102.jpg
    http://thelennoxx.files.wordpress.co.../tchochker.jpg
    http://www.staghollow.ca/Images/The%20Blue%20Room.jpg
    http://1.bp.blogspot.com/_yqsQcxWk4i...iving-room.jpg

    Tak sielsko-anielsko

  8. #968

    Domyślnie

    Zostałabym absolutnie przy tych dwóch kolorach, dotatki mogą byc w tych samych kolorach tylko w ciemniejszych odcieniu. Mozesz bawić się róznym natężeniem koloru, róznymi fakturami w obrębie tego samego koloru. A trzecim kolorem niech będzie drewno: okna, drzwi, podłoga, meble ...

  9. #969
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mormona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za radę A czy nie mógłby ktoś coś podpowiedzieć jeśli chodzi o te kremowe farby z Dekoralu?

  10. #970

    Domyślnie

    A dlaczego tak się upierasz na Dekoral?

  11. #971
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mormona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie ja, tylko majster

  12. #972

    Domyślnie

    Ja mam niebiesko- kremową sypialnię. Oprócz odcieni tych dwóch kolorów pojawia się tam jeszcze brązowy i biały. Może uda mi się zrobić jakieś zdjęcia, żeby ta sypialnia fajnie wyglądała, bo na razie to jeszcze prowizorka, ale kolory wyglądają razem dobrze. Tylko właśnie- dlaczego dekoral? Rozumiem, że majster chce, bo na przykład może przy zakupie tej farby "wyjść na swoje", ale ja od zawsze, czyli od z góra 20 lat, sama maluję swoje mieszkania a teraz dom i moim zdaniem nie jest to farba dobrej jakości. Z tej samej półki cenowej lepsze są beckers, magnat czy dulux. Pamiętam, że trudno było mi znaleźć farbę w kolorze kremowym, żeby nie wpadała w beż czy żółty. Mówię o gotowych kolorach, bo wiadomo, że można sobie dobrać kolor z mieszalnika, tylko o wiele drożej wychodzi. Znalazłam beckersa sweet cream- właśnie kremowo- śmietankowo- budyniowy kolor- super.

  13. #973

    Domyślnie

    co prawda dekoral to u nas tylko biały na suficie, więc nie będę się wypowiadać na temat jego jakości w kolorze
    ale polecam Dulux magnolie (mam w kuchni) i jasny beż (mam w salonie)
    beckersem też malowaliśmy i był super
    za to nobiles okropny, mimo że kolory ładne

  14. #974

    Domyślnie

    A od kiedy to majster decyduje???

  15. #975

    Domyślnie

    ha taki majster jak ten co u mnie byl i go pogonilam?
    wiesz czemu dekoral latwo sie maluje proscizna! podobno jak wodą...
    po pierwsze polecam zrezygnowac z majstra albo uzyc farb, ktore Ty chcesz
    my sami teraz malujemy i wcale to nie jest takie trudne
    wybralismy beckersa naprawde polecam
    doskonale kryja (jak pierwsze malowanie to intensywniejsze trzeba niestety dwa razy), nie smierdza, sa swietne dla dzieci (wlasciwosci) i sie zmywaja tak, ze nie widac roznicy bierzesz wilgotna szmatke przecierasz jak wyschnie to jest to samo, a nie odcien jasniejszy, naprawde sprawdzone
    cena niby drozsza lekko, ale sa tak wydajne, ze tak naprawde sa tansze...
    ja mam sypialnie niebiesko (ale niebieski mam taki bardziej morski- smerfowy, ale nie turkus, jednak to niebieski ) wg wzornika i krem tez jest piekny, zamierzam powiesic obrazki jakies lub zdjecia z morzem, wszystko w tonacji niebieski, krem i braz czekoladowy,
    chociaz ja bralam ze wzornika to dlatego ze wybralam sobie oryginalny ten niebieski
    polecam ci agua jak chcesz bardziej zimny odcien lub ten nowy satin blue (jak ja bralam to go nie bylo)
    http://www.beckers.pl/upload/Produkt...ner_10-01a.pdf
    a no i najwazniejsze co jest na wzorniku i nalepce na wiaderku to jest na scianie nie ma roznic kolor na scianie identyczny jak na wzorniku
    polecam
    powodzenia z majstrem

  16. #976

    Domyślnie

    a i jeszcze taki kruczek!
    przedstawiciel (u nas akurat jest sklep) ma takie farby jak na ulotce
    a castorama ma swoja palete prawie identyczna a jednak lekko sie rozni i nazwy ma inne wiec uwazaj

  17. #977
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kaze21

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czytam, czytam i już nic nie wiem. Czy może mi ktoś polecić dobrą farbę, z której będzie można zmywać zabrudzenia? Zależy mi tez żeby ściana oddychała pod taka farbą.
    Aha i jeszcze jedno, teraz ściany mam pomalowane farbą emulsyjną, czy będę musiała ją zmyć przed położeniem tej której mi polecicie? Z góry dzięki za odpowiedź.

  18. #978
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiekp

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Jestem właśnie w trakcie wykańczania mojego pierwszego mieszkania i długo zastanawiałam się nad wyborem farby - szukałam, czytałam, pytałam znajomych... Tata mówił "Kup Nobiles, dobra farba". Ale nie, ja chciałam być mądrzejsza, naczytałam się pochlebnych opinii wychwalających Tikkurile, więc poszłam do sklepu i poprosiłam o białą do łazienki (na sufit i kawałek nad płytkami). Pan polecił Optiva Semi Matt [20], stwierdził, że dwie puszki 0,9l mi wystarczą (na 14m2), ale poprosiłam o 2,7l, bo niechby zabrakło, kosztowała 95 zł.
    Tata pomalował raz, drugi, trzeci... i jeszcze nie pokryło! Nadal są prześwity! Nie wspomnę już o smugach. Poza tym świeci się jak olejna, szczególnie widoczne jest to w okolicach lampy. Normalnie jak wchodzę do łazienki i patrzę na tą ścianę to dostaję szału. Dla mnie g... nie farba. Do pokoju na sufit kupiłam Nobiles Super Akryl (42zł/5l), po pierwszym malowaniu efekt był zaskakujący - pokrył prawie wszystko. Po dwóch malowaniach mam piękny, biały, matowy sufit.

    Dodam jeszcze, że ściany i sufity były pierwszy raz malowany. Deweloper twierdził, że są przygotowane pod malowanie, tata stwierdził, że są pobiałkowane, cokolwiek to oznacza. Dla pewności posmarowaliśmy jeszcze gruntem firmy zdaje się Tytan, bo jak się ręką przejechało to zostawał biały pył.

    Teraz zastanawiam się nad farbami kolorowymi na ściany. Tikkurila nie dostanie u mnie drugiej szansy, jakość nie warta tej ceny.

  19. #979
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vince85

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Jaka farba

    Witajcie! A czy ktoś może używał farby Laura Toscani / piekielnie droga, ale podobno super /, a jeśli tak, to jak ma się np. do Sigmy ?

    pozdrawiam wszystkich Ludzi dobrej woli

    vince85

  20. #980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Ja dziś malowałem ściany w sypialni lateksową emulsją Magnat - 2,5l 65pln w leroy merlin, spokojny agat. Sypialnia miała dwa kolory: wrzos i wściekły pomarańcz. Magnat przykrył idealnie ściany po pierwszym malowaniu. Farba także jest bardzo wydajna. Puszka 2,5l wystarczyła na sypialnię o powierzchni 20m2. Co do jakości to nie wypowiem się, ale wrażenia z malowania bardzo pozytywne. Nie widać, żadnej różnicy w kolorze pomimo, iż na jednej ścianie był wrzos a na drugiej pomarańcz.

    Ściany wcześniej były pomalowane lateksowym Nobilesem - jakieś dwa lata temu. Farba strasznie wyblakła - jak porównać miejsca pod obrazami do odsłoniętych to tak, jakby używać dwóch różnych farb - trzy, cztery tony jaśniejsze (wypłowiałe) miejsca narażone na światło dzienne. Na plus można tylko tej farbie dać to, iż faktycznie byłą zmywalna. Zabrudzenia spowodowane przez labladora bez problemu dało się usunąć wilgotną gąbką.

Strona 49 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony