dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 54 z 68
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1350
  1. #1061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Na poligonie wykopali ponoć iperyt- też by dobre było
    Ale też jak napisałeś- na dwa tygodnie.

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda76
    Ja mam taki co wydaje długi dżwięk co pół min., słychać go dość dobrze ale co najważniejsze działa, ....
    A ten dźwięk słyszalny dla człowieka, to nie denerwuje, gdy przebywacie w ogrodzie ? Na razie nie mam kreta, ale widziałam już kopiec u sąsiada, ogrodzenie tylko z siatki ,węc w każdej chwili mogę mieć nieproszonego gościa.
    W "Chemicznego Alego" raczej bawić się nie będę , już randap słabo znosiłam psychicznie, jakoś Wietnam mi się z kolei kojarzył ... A ja jestem raczej pacyfistka.
    Siatka odpada z powodu kasy - no i trawnik już założony, jaki jest, ale rośnie.

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda76
    to znaczy jakie to buble ? Ja mam taki co wydaje długi dżwięk co pół min., słychać go dość dobrze ale co najważniejsze działa, więc chyba nie bubel. Kupiłam na allegro za trzydzieści parę zł., baterie słoneczne.
    Robiliśmy kiedyś na ogrodzie gdzie było kilka takich pykających odstraszaczy po 2 godzinach pracy mieliśmy już dosyć tego pykania to po pierwsze, zaobserwowałem że ten typ jest skuteczny ale na krótki czas później krecik wraca. Dlatego polecam droższe o dalekim zasięgu przede wszystkim są ciche emitują innego rodzaju fale niesłyszalną dla naszego ucha.

  4. #1064

    Domyślnie

    Dźwięk nie jest może strasznie dokuczliwy, ale faktycznie po paru godzinach może mógłby zacząć drażnić. Nawet nie wiedziałam, że są takie niesłyszalne, muszę się rozejrzeć, mój działa praktycznie od początku lata, czasem jakiś krecik się pojawi, ale zaraz potem znika. Odkąd mam ten odstraszacz, miałam kilka kopców (przez trzy miesiące), wcześniej miałam kilka kopców codziennie, szło zwariować. Skusiłam się ze względu na cenę, ale póki co nie żałuję, poza tym nic innego nie sprawdziło się a próbowałam chyba wszystkich innch sposobów.

  5. #1065

    Domyślnie

    Odstraszacze o który mówię mają większe główki płaskie średnica hmm.. około20- 25cm polecam ponieważ naprawdę działają i dają komfort ciszy

  6. #1066

    Domyślnie

    Ja mam dwa odstraszacze i od 2007 roku nie mam kretów na działce. Wyglądają tak:
    Zakupiony w 2007 roku.

    Zakupiony w sierpniu 2009 r - testuje go teraz.

    Promień w którym odstrasza pierwszy to - ok.13,30m. Promień działania drugiego to ok. - 14,40m.(w/g instrukcji).
    Poprzednio próbowałem świece dymne, karbid, ropę, pułapki, rurki, ... . Krety jednak po pewnym czasie wracały. Teraz mam spokój, a u sąsiadów jest ich pełno. Na zakup odstraszaczy wydałem znacznie mniej niż wydawałem w roku na walkę z kretami. Co jakiś czas zmieniam miejsce zainstalowania odstraszacza.
    Wydają one krótki sygnał co 30 - 40 sekund.

  7. #1067

    Domyślnie

    mam dokładnie ten sam i u mnie też działa ok.

  8. #1068

    Domyślnie

    Polowałem na swojego kreta tydzień ,czatujac na niego jak wywala ziemię,kiedy była dogodna chwila szybciutko wykopałem go razem z kopczykiem na powirzchnię.
    Poczym podrzuciłem sasiadowi

  9. #1069

    Domyślnie

    A zło wraca w dwójnasób !

  10. #1070

    Domyślnie

    Na kreta najlepszy jest...kot Mój codziennie rano przynosi mi nowego na śniadanko (tak"specjal for me") Zbiera je w całej wsi
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  11. #1071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Kupuję, pierwszy....

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Ja mam dwa odstraszacze i od 2007 roku nie mam kretów na działce.
    Wiosną nabyłem droga kupna dwa takie odstraszacze. Zwlekałem z ich zakupem bo trochę obawiałem się czy dźwięk przez nie wydawany, nie będzie przykry dla mojego psa. Okazało się że jest mu całkowicie obojętny. Uradowany wstawiłem je w grządki jeden kwiatową drugi warzywną i spokojnie czekałem na efekt tego przedsięwzięcia. Jakie było moje zdziwienie gdy po kilku dniach zobaczyłem ślad podziemnej wędrówki kreta bezpośrednio koło brzęczyka wzdłuż a właściwie pod rządkiem maleńkich jeszcze wówczas astrów. Już byłem skłonny wydedukować że "mój kret" albo jest niedouczony i nie wie że tych pisków nie lubi albo po prostu jest głuchy. Jednak z czasem jego wizyty stawały się coraz rzadsze (przeważa więc teza o jego początkowym nieuctwie) aż w końcu ostatnio przeniósł się całkowicie w inną część działki. Z uwagi na wrodzone lenistwo brzęczyków nie przestawiałem więc teraz muszę wziąć się do roboty i gonić za nim z brzęczykami.
    ppp.j

  13. #1073

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Kupuję, pierwszy....
    Nie nie!To lokata! Wykastrowany niestety(a takie dobre gieny ma skurczybyk )
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  14. #1074
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie



    Nasza najmniejsza kotka czasem przynosi krety (na łąkach gdzieś chyba je łapie, bo na działce nie ma jeszcze)

  15. #1075
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Carsten

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    A potem ludzie płaczą, że w ogródku warzywnym szaleją turkucie podjadki czy inne robactwo... Można walczyć, ale bez przesady,rozumiem jak jest dużo, ale jak 1-2 nie ma co przesadzać...

  16. #1076

  17. #1077

    Domyślnie

    A ja mam koty, psa, turkucie i krety - i nie zauważam jakiejś specjalnej różnicy gdy któregoś chwilowo zbraknie. Na krety chyba najlepsze są elektroniczne odstraszacze - ale to tak jak z chwastami - nie da się załatwić raz i mieć z głowy. Psy i koty - owszem łowią - ale tam gdzie łatwiej, czyli niekoniecznie u nas... A turkucie? Gdybyż to krety były wielkości dżdżownic...

  18. #1078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69
    Polowałem na swojego kreta tydzień ,czatujac na niego jak wywala ziemię,kiedy była dogodna chwila szybciutko wykopałem go razem z kopczykiem na powirzchnię.
    Poczym podrzuciłem sasiadowi
    fajnie, mój sąsiad chyba robi podobnie.
    Muszę mojego że jednak nie warto i niech zostanie z rodziną po sąsiedzku
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  19. #1079

    Domyślnie

    A ja mam super psa i kota , a koło domu żadnej myszy czy kreta (żywych)

  20. #1080

    Domyślnie

    Ja też kupiłem 2 takie odstraszacze zasilane solarnie umiesciłem po obu stronach domu (działka cała w kopcach), rozgarnąlem kretowiska i czekałem co będzie. Spokój trwał dwa tygodnie potem kret najwyraźniej przyzwyczaił się do dźwięków - powstawały nowe kopce i to pomimo że kilkakrotnie przestawiałem urządzenia bliżej. Może jakimś rozwiązaniem byłoby ustawienie wielu odstraszaczy co 10 m (rzekomy zasięg ich działania to 1000 m2) ale to w końcu koszty! Kreta w końcu dorwałem w tradycyjny sposób - zaczaiwszy się przy kopcu.

Strona 54 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony