dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 616
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 12315
  1. #2601
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    coś nie bardzo mi się podoba to forum po zmianach bo przestały przychodzić powiadomienia

  2. #2602
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    coś nie bardzo mi się podoba to forum po zmianach bo przestały przychodzić powiadomienia
    ustaw w "ustawieniach" a powiadomienia zaleją Ciebie tak jak mnie... mail po każdym poście!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #2603
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ustaw w "ustawieniach" a powiadomienia zaleją Ciebie tak jak mnie... mail po każdym poście!
    juz ustawiłem i jak widać działa tylko muszę poszukać innych tematów które obserwowałem

  4. #2604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...a tu już chyba ręcznie będziesz musiał wyłuskać każdą subskrypcję
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #2605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam.
    Kolejna część prac. Zamieszczam kilka fotek z pola walki. Warstwa między krokwie 18cm i podwójna poprzeczna 2*5cm. Połączenie sufitu ze skosem za pomocą profila V ( http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_profil_v )Już niedługo płytowanie Sugestie mile widziane Pozdrawiam.




    Ostatnio edytowane przez slawos ; 10-04-2010 o 14:54

  6. #2606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    To prawda. Z tymi ES-ami jest mnóstwo pracy. Może drugim razem zdecydowałbym sie na grzybki. Co do sztywności na skosach to ES-y na pewno są bardziej wiotkie, wynika to z ich budowy. Jednak grzybki jeśli ich długość jest duża tworzą dość długie ramię na które działa ciężar płyty. Zamocowanie grzybka do boku krokwi zaledwie 2 wkrętami i tak spowoduje niewielki ruch całości ku dołowi (ku ściance kolankowej). Ja już wpadłem na pewien pomysł żeby temu zapobiedz. Niedługo zamieszcze fotki. Plusem są niewątpliwie: łatwość poziomowania i szybkość zapinania profili.

  7. #2607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie mogę się zgodzić z tą nadmierną wiotkością grzybków. owszem nie można mocować na wkręty tylko w dwie sąsiadujące dziurki. Ale to chyba zrozumiałe. Przy przykręcaniu rozstaw wkrętów musi być co najmniej cztery dziurki. Przy grubszej wełnie w drugiej warstwie trzeba czasem przedłużać grzybki łącząc dwa w jeden za pomocą nitów. I nawet taki zestaw nie wykazuje jakieś nadmiernej wiotkości. Jako że w ostatnim czasie "specjalizuję się" w grubych warstwach izolacji ("ciepłe" domy) wiec miałem możliwość przetestowania takich rozwiązań na dużych powierzchniach.





    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #2608

    Domyślnie

    witam, szanowny kolego RomKon, doradz jak sobie poradzić z krzywo wstawionym oknem dachowym, przeglądałem wcześniej zdjęcia z obróbki,mam wyobrażenie jak to zrobić.... czy krzywiznę gubić na krawędzi równoległej do podłogi, na tym elemencie prostopadłym do okna...? z góry dzięki za pomoc

  9. #2609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lis81 Zobacz post
    witam, szanowny kolego RomKon, doradz jak sobie poradzić z krzywo wstawionym oknem dachowym, przeglądałem wcześniej zdjęcia z obróbki,mam wyobrażenie jak to zrobić.... czy krzywiznę gubić na krawędzi równoległej do podłogi, na tym elemencie prostopadłym do okna...? z góry dzięki za pomoc
    krzywiznę lepiej wygubić na poziomym i pionowym "kawałku" płyty z tym że:

    • odcinki prostopadłe (te około 10cm przy oknie) muszą być równe - idealne prostokąty
    • krawędź pozioma przy skosie musi być do poziomicy

    resztą się "reguluje" ...czasem płaszczyznę trzeba zwichrować ale to jest mniej zauważalne niż brak poziomu na krawędzi skos-poziomy glif okna lub jeśli prostopadłe odcinki nie będą równe (trapez)

    Lewy i prawy glif może się różnić szerokością - jest to nie zauważalne ...oczywiście w granicach rozsądku!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #2610

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    jaki pomysl, jakie fotki skoro robisz na esach.
    Flashback wyczyść skrzynkę odbiorczą z wiadomości bo masz full i nie można wysłać nic do Ciebie.

    Sorki za offtopic

  11. #2611

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie do fachowców od poddaszy jaką wełnę oraz płytę KG do ocieplenia poddasza wybrać?
    Mam ofertę na płytę KG firmy LAFARGE oraz płyte firmy KNAUF są w podobnej cenie - która lepsza? którą wybrać?
    czy może wybrać płytę gipsowo-włóknową FERMACEL, ale tu cena to x3 za m2 - czy warto się w to pchać?
    i teraz wełna URSA DF GOLD gr 150mm lub URSA PURE ONE 35RN FIT oraz druga oferta na wełnę KNAUF tylko nie wiem o jakich parametrach
    i również pytanie na którą się zdecydować: URSA czy KANUF?
    Proszę o jakieś informacje które pomogą dokonać wyboru?

  12. #2612

    Domyślnie

    Witam

    Czy jest jakiś poradnik - Jak ocieplić poddasze dla Żółtodziobów ( ze zdjęciami najlepiej punkt po punkcie )???

  13. #2613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar freezyear
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fabrina Zobacz post
    Witam

    Czy jest jakiś poradnik - Jak ocieplić poddasze dla Żółtodziobów ( ze zdjęciami najlepiej punkt po punkcie )???
    Na stronach producentów suchej zabudowy (Rigips, Knauf, Lafarge) jest tego od groma, zdjęcia, rysunki, filmiki. Temat w którym piszesz też daje sporo odpowiedzi w tym temacie
    pozdr

  14. #2614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rrober1975
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    pn strona KRK
    Posty
    156

    Domyślnie Pytanie do zawodowców

    Witam
    Mam pytanie do zawodowców. Wg projektu na na parterze jest zlokalizowany garaż,natomiast pomieszczenie gospodarcze będzie zaadaptowane na kotłownię na paliwa stałe.Wg projektu nie ma tam stropu,jednak zamierzenie jest takie że go tam zbudować .Zwykłe belki beli drewniane ,na to od góry płyta OSB lub deski,od spodu płyty gipsowe.Nie chcę tutaj kombinować z budową rusztu pod płyty gipsowe-zamierzam je po prostu przykręcić do drewnianych legarów (będzie to garaż i kotłownia więc nie przywiązuję az tak wielkiej wagi do wykonania tego). Pytanie jest : czy pomiędzy płytę OSB i gipskarton należy dać folię paroizolacyjną i izolację cieplną ,czy po prostu mogę z tego zrezygnować i zaizolować budynek (poddasze ) wg projektu.
    Również na tej części dachu gdzie będzie garaż i kotłownia zamierzam po prostu przykręcić od spodu do krokwi płyty gipsowe i włożyć między nie a folie paroprzepuszczalną izolację z wełny ( 15 cm ) Czy potrzeba tam równiez dawać folię paroizolacyjną ? Nie zamierzam budowac tam konstrukcji z profili ,ponieważ miejsce to będzie niewidoczne -chodzi mi raczej tylko o zasłonięcie wełny przez płyty.
    Drugie pytanie dotyczy miejsca "przejscia" dachu z garażu " na dom" Czy należy zachować ciągłość izolacjii czy mogę oddzielić część mieszkalną od kotłowni (garażu) -np szczelnie zamurować (miejsce gdzie znajduje się murłata).
    Poddasze użytkowe będzie zabudowane wg sztuki budowlanej -tzn profile ,folia ,izolacja itd .Na jętkach od góry zamierzam przykręcić płytę OSB (deski) ,czy wtedy ten stryszek musi być wentylowany ( kratka wentylacyja ,kominek wenytylacyjny )?
    Dla zobrazowania mojego problemu dodaję link do strony. Na dole strony ,po lewej stronie znajdują się odnośniki do rysunków szczegółowych domu(pliki dodatkowe)

    http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  15. #2615
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar hubert r1200gs
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mazury & Warszawa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie,
    jestem wlasnie przed zabudowa poddasza plytami GK i naszly mnie spore watpliwosci co do tego rozwiazania. Chodzi mi o to czy mozliwe jest pekanie laczen plyt GK tylko pod wplywem zmian temperatury? Zakladam, ze stelaz, plytowanie i spoinowanie wykonam prawidlowo po przekopaniu sie przez ten watek. Dom jest na Mazurach w okolicach polskiego bieguna zimna. Dom jest caloroczny ale sluzy nam jako weekendowy - takze zima. Ogrzewany bedzie tylko wtedy gdy bedziemy w nim przebywac czyli 2-3 dni w tygodniu. Ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem cieplego powietrza na poddasze bez innego zrodla ciepla. Sciany zewnetrzne: Ytong 24cm + 10 cm styropian, poddasze bedzie ocieplone 15cm + 10 cm. Postawilem juz sciany dzialowe GK na poddaszu i mam zabierac sie za zabudowy sufitu i skosow ale na tym etapie moge jeszcze zdecydowac sie na np. boazerie choc tego bardzo bym nie chcial natomiast jesli GK ma pekac pod wplywem szoku termicznego to chyba nie ma wyjscia W przypadku takich mrozow jak ostatnio, moze sie zdarzyc ze temperatura wewnatrz spadnie ponizej 0 stopni a bedziemy chcieli rozgrzac np do 20st. Co sadzicie?

    P.S. Podziekowania za Rom-Kon za dotychczasowa pomoc

  16. #2616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rrober1975
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    pn strona KRK
    Posty
    156

    Domyślnie

    Flash -dzięki za odpowiedź
    Tak jeszcze na szybko : ten stryszek powinien być wentylowany jak rozumiem,bo przebrnąłem przez wiekszość stron tego wątku i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi .....

  17. #2617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rrober1975
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    pn strona KRK
    Posty
    156

    Domyślnie

    dzięki . Kalenica na pewno jest wentylowana ,dodam jeszcze na wszelki wypadek jeden kominek wentylacyjny ...Pozdrawiam

  18. #2618

    Domyślnie

    Czy mając skos na poddaszu o długości około 220-240 można zakładać płyty g-k bez tzw.mijanki czyli jedna obok drugiej?????

  19. #2619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam Zobacz post
    Czy mając skos na poddaszu o długości około 220-240 można zakładać płyty g-k bez tzw.mijanki czyli jedna obok drugiej?????
    A co? Chcesz je siekać na kawałki tylko by była mijanka??? Jeśli wchodzą całe to kładzie się całe! A mijanka oczywiście z płytami na suficie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #2620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubert r1200gs Zobacz post
    Witajcie,
    jestem wlasnie przed zabudowa poddasza plytami GK i naszly mnie spore watpliwosci co do tego rozwiazania. Chodzi mi o to czy mozliwe jest pekanie laczen plyt GK tylko pod wplywem zmian temperatury? Zakladam, ze stelaz, plytowanie i spoinowanie wykonam prawidlowo po przekopaniu sie przez ten watek. Dom jest na Mazurach w okolicach polskiego bieguna zimna. Dom jest caloroczny ale sluzy nam jako weekendowy - takze zima. Ogrzewany bedzie tylko wtedy gdy bedziemy w nim przebywac czyli 2-3 dni w tygodniu. Ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem cieplego powietrza na poddasze bez innego zrodla ciepla. Sciany zewnetrzne: Ytong 24cm + 10 cm styropian, poddasze bedzie ocieplone 15cm + 10 cm. Postawilem juz sciany dzialowe GK na poddaszu i mam zabierac sie za zabudowy sufitu i skosow ale na tym etapie moge jeszcze zdecydowac sie na np. boazerie choc tego bardzo bym nie chcial natomiast jesli GK ma pekac pod wplywem szoku termicznego to chyba nie ma wyjscia W przypadku takich mrozow jak ostatnio, moze sie zdarzyc ze temperatura wewnatrz spadnie ponizej 0 stopni a bedziemy chcieli rozgrzac np do 20st. Co sadzicie?

    P.S. Podziekowania za Rom-Kon za dotychczasowa pomoc
    Witam Szanownego Pana

    Niestety przychylam się do opinii Flasha... może być problem... ale nie jestem aż tak kategoryczny. Zrobić z najwyższą dbałością o szczegóły, dobrze wyspoinować i dobre farby (np. Kabe Aqatex) i powinno być dobrze...

    ...taki domek powinien mieć jak najmniejszą kumulacyjność ścian... bedzie mróz... przyjedziecie w piątek wieczorem i napalicie w kominku... zanim ściany się wygrzeją to będzie już sobota... w niedziele ciepło i jeszcze dwa dni po wyjeździe też... ale do piątku się wychłodzi.

    Ściany będą zimne... jak rozpalicie kominek temperatura powietrza skoczy do np. 25* ale ściany nadal będą zimne! I zacznie się wykraplanie wilgoci na zimnej powierzchni ściany... i jak wspomniał Flash destrukcja gładzi, farb itp. Płyta ma mniejszą kumulację i przez to szybciej się nagrzewa... zjawisko wykraplania zanika szybciej.

    ...jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało dzwonić.
    Pozdrawiam
    Rom-Kon
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 131 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony