dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 35
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 692
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Święta, Święta... i po Świętach
    Zresztą jeszcze nie koniec świętowania bo jutro Kingusia obchodzi swoje 4 urodzinki
    Z budowlanych niespodzianek, dzisiaj zadzwonił znajomy, który chce nam podarować kilka 30-tonowych ciężarówek ziemi Trzymajcie kciuki bo ziemia rozmarzła i może być ciężko z wjazdem na działkę a wywrotki kiprują tylko do tyłu... szkoda byłoby zaprzepaścić taką okazję

  2. #282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Wczoraj świętowaliśmy urodziny naszej córci!!! Impreza jak najbradziej udana, i co najważniejsze Jubilatka zadowolona Zdjęcie z tortem wkleję wieczorem w podziękowaniu za życzenia dla Kini
    Przez ostatnie dwa dni było 6 ciężarówek ziemi
    -----------
    65250

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Oto obiecane zdjęcie Jubilatki



    Korzystając z okazji chciałabym życzyć wszystkim podczytującym
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NADCHODZĄCYM NOWYM 2010 ROKU!!!!

  4. #284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

  5. #285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Z trudem odnalazłam swój dziennik... już tak dawno nic nie pisałam...
    Pewnie dlatego, że zima nie odpuszcza a w naszym dworku nic nie przybyło (no chyba, że śniegu na dachu : )
    Koncepcja wystroju wnętrz trochę uległa zmianie, ale nie będzie z pewnością dla nikogo zaskoczeniem
    Ktoś tu mnie prosił o więcej inspiracji?!? Voila! Pomysł na kolorystykę salonu i wykusz... wspaniałe atrapki okiennic

    ---------
    71633

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie INSPIRACJE...

    W kolejnym podejściu do kontynuacji mojego zapuszczonego dziennika, będzie zmiana koncepcji kuchni Nie zdecydowałam się w końcu na brązy... bo angielskie kuchnie chyba już na zawsze będą dla mnie najpiękniejsze
    Tak więc, rezygnuję z zabudowanego stanowiska piecowego, na rzecz czegoś prostszego, lżejszego i mniej przytłaczającego już i tak niewielką kuchnię

    Być może zrezygnuję także z wiszących szafek, a w ich miejsce zastosować proste półki, ale zastanawiam się jeszcze jak bardzo chciałabym zminimalizować ozdobność naszej przyszłej kuchni


  7. #287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Już myślałam, że odgrzebywanie dziennika, będę musiała przełożyć jeszcze na jakiś czas, ale dzisiaj po długiej nieobecności na działce dostrzegliśmy (a raczej M dostrzegł, bo ja to chyba musiałabym się o to przewrócić, żeby zobaczyć... ) 4 kołeczki powbijane wzdłuż linii ogrodzenia Skąd się wzięły???
    Najwidoczniej firma, która miała zrobić przyłącze energetyczne wzięła się do roboty i wstępnie pozaznaczała wszystkie media przebiegające przez działkę, żeby nie było niespodzianek A więc, mimo że nie planowałam wpisów w najbliższym czasie (chciałam raczej, pokazać jakieś efekty), ale skoro będzie prąd to może w tym PIERWSZYM DNIU WIOSNY!!! rozpoczniemy nowy sezon budowlany?!?
    Inspiracji w mojej głowie też przybyło, ale na pierwszym planie jest jak na razie wygląd zewnętrzny domku Trzymajcie kciuki! Może skoro nadzieja wróciło, wszystko nabierze większego rozmachu?!? Oby...
    --------------
    76250

  8. #288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie


    News Dnia:
    MAMY SKRZYNKĘ!!!!
    Oczywiście z prądem
    Teraz tylko formalności i będzie można zaświecić pierwszą żarówkę

    W tym tygodniu, ma też przyjechać styropian na ocieplenie

  9. #289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Powolutku przymierzamy się do ocieplenia domu i powstał mały problem... tzn. jak powinna być wykonana wylewka pod np. drzwiami tarasowymi? Czy wylewa się ją aż pod te drzwi + oczywiście troszkę ponad, czy drzwi podmurowuje się od spodu a resztę zalewa??? Chodzi mi głównie o wygląd zewnętrzny aktualnie, bo przecież tak "w powietrzu" to raczej nie może zostać?!? Liczę na Waszą pomoc

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Na początek link do prawidłowej izolacji balkonów i tarasów - od Beatki http://www.abc-sciany.pl/index2.php?site=art&id=75
    W sobotę razem z M uprzątnęliśmy leśny ogród (głównie M ) a dzisiaj szaleje koparka odgarniając przejazd
    -----------
    79225

  11. #291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Ziemi ciągle przybywa, ale co najważniejsze dzisiaj trwa przyłączanie energii do domku
    Odległość od skrzynki jest dość duża, więc nie obyło się bez pomocy koparki... Mam nadzieję, że o niczym nie zapomnieliśmy Telefon, zasilanie napędu do bramy, wideofon, tzw. siła - chyba wszystko jest?!? Pozostanie tylko uzbrojenie rozdzielni i pierwsza żaróweczka zaszczyci nas swoim światłem - miła alternatywa latarki, prawda???

  12. #292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Deszcz pokrzyżował nam plany, zrobiło się tak mokro, że koparka nie może wjechać, a ziemi już nie ma gdzie sypać, bo wszystko zalega we wjeździe i czeka na rozgarnięcie
    Rozdzielnia elektryczna uzbrojona, czekamy na licznik z elektrowni i mogę zapewnić, że kiedy to nastąpi to pierwsza próba oświetleniowa na pewno będzie udokumentowana
    zwłaszcza, że ostatnio nie wklejałam zdjęć...

  13. #293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Wczorajsze popołudnie można zaliczyć do udanych Pan koparkowy w dwie godziny uporał się z kilkunastoma wywrotkami ziemi i dzięki temu dzisiaj ciężarówki mogą znowu zarzucać nas ziemią (hihi) Dosadziłam kilka krzaków, nawet zdjęcia cyknęłam, ale już samym wieczorem, więc kiepskie wyszły, ale jak dzisiaj nie zdążę zrobić nowych to będą te, wieczorkiem

  14. #294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Red face Leśny ogród

    Zeszło mi się z tymi zdjęciami (hihi), ale cóż zrobić jak ostatnio na wszystko brakuje czasu... zwłaszcza, że chyba nikogo nie dziwi, że wolę w wolnej chwili pogrzebać w ziemi niż uzupełniać dziennik Dokupiłam kilka roślin, porozkładałam czarną włókninę i posypałam korą Muszę przyznać, że las jest bardzo trudny w utrzymaniu Powodem do dumy stał się rododendron, który od 6 lat nie kwitł, a tu wczoraj, po wielkiej ulewie ujrzałam kilka na wpół otworzonych pączków!!!!
    Obiecane fotki









    cdn.

  15. #295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie



    a taki stawik powstał pośrodku lasu



  16. #296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    MAMY PRĄD!!!
    Po dwóch latach starań, w piątek miejscowy zakład energetyczny zaszczycił nas montażem licznika Próba się odbyła, ale niestety zdjęć oświetlonego domku nie ma, nie zostawiliśmy także nigdzie oprawki z żarówką bo to wiązało się z podłączeniem większości gniazdek, a to z kolei mogłoby okazać się niebezpieczne dla tych najmłodszych budowniczych (czyt. Kinia hihi ) Ogród pięknie się rozrasta, trawa już doszła do siebie, podniósł się też znacznie poziom wody w "stawiku"... Rh wypuścił pierwsze kwiaty

  17. #297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Rozmyślam nad styropianem, wcale to nie jest taki prosty wybór Na rynku jest mnóstwo rozmaitych producentów prezentujących wiele różnych rozwiązań, a ja bym chciała coś sprawdzonego i pewnego... i do tego w dobrej cenie ale po ostatnich podwyżkach to chyba niemożliwe

  18. #298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    I wcale się nie myliłam, że ważny jest wybór styropianu... Znajomy ciesząc się, że tanio kupił styropian nie przewidział, że kafla styropianu będzie różnić się o cm na dwóch końcach!!! Ekipa będzie musiała stanąć na głowie, żeby nie było widać nierówności Tak więc dylemat duży, zwłaszcza że już niedługo ekipa przechodzi do nas
    Wypatrzyłam też idealną podbitkę, żałuję że nie zrobiłam zdjęć (eeehhh)... cudny dworek z cudnymi okiennicami i jeszcze wspanialszą gzymsową podbitką

    W sobotę ogród leśny doczekał się pielęgnacji, prawdę mówiąc po ostatnich deszczach i upałach wyglądał praktycznie jak dżungla , udało się też wyrównać na tyle teren, że zaczyna mi się podobać Zresztą baaardzo jesteśmy zadowoleni z naszego nowego Pana Koparkowego Widać, że zna się na rzeczy

    W piątek przepisałam także umowę z ZE. Teraz zamiast 200zł za prąd będziemy płacić tylko 60zł

  19. #299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Smile Gzyms

    Styropianu jeszcze nie kupiliśmy, ale za to mam obiecane zdjęcie gzymsu podbitkowego, no i oczywiście samego dworu




    Prawda, że cudny?!? (mam nadzieję, że właściciel się nie pogniewa za te zdjęcia...)
    Wzięłam się także za mycie okien i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że będzie aż tak ciężko doprowadzić je do perfekcyjnego wyglądu. Na razie udało mi się wyczyścić tylko 2 Wczoraj skończyłam plewienie wokół nasadzonych w zeszłym roku świerków. Nie pisałam wcześniej, ale w końcu swoje miejsce znalazła także jodełka, która od 2 lat siedziała w doniczce, biedulka
    a tu troszkę lasu: (spójrzcie na rodo - przekwitł szybciuteńko, ale za to jak się rozrósł )






    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Ostatnio edytowane przez dardurdka ; 18-02-2011 o 15:19

  20. #300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Wczoraj popołudniu udało mi się dokończyć mycie okien na ogrodowej elewacji (parteru oczywiście...), a dzisiaj miał być front - niestety cały czas pada

Strona 15 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony